şükela:  tümü | bugün soru sor
 • atatürk'ü andığı yok , chp'yi gömmeye devam ediyor , kendini övmeye devam ediyor. halen o zamanlar gençlerimiz özgür yetiştirilseydi laga lugası yapan diplomasızın teki konuşuyor , la o zaman özgürlük kelimesinin anlamını bilmiyordu gençler, onlara özgür olmanın anlamını öğretiyorlardı.

  demokrat parti diyor , demokrat partinin kendi feodal düzenini savunan ağalarla nasıl işbirliğinde içinde olduğunu anlatmaz , halkına zorla demokrat partiye nasıl oy verdirdiğini söyleyemez , demokrat partinin ülkeyi nasıl iflas ettirdiğini anlatamaz , marshall yardımlarıyla amerika'ya bağımlı hale getirildiğimizi anlatamaz , feto denen şahsın yardımıyla nasıl başa geldiğini anlatamaz , 16 yıldır hiç konuşmadığı işbankası chp hisseleri hakkında birden neden konuşmaya başladığını söyleyemez ama 5 yıldır mahkemede olan andımız için niye şimdi açıklıyorsunuz niyetiniz nedir demeyi bilir , ayyaş der 5 yıl sonra seni bir tek biz anlıyoruz der , der de der kısacası ama hiç bir zaman tek başına atatürk diyemez , siz siz olun atatürk demek yerine gazi diyenlerin niyetinden şüphe duyun .
 • bugün ilk defa kızımla yürüyüşe katılacağım için çok heyecanlıydım.
  ilk defa bu görevi birlikte yapacaktık çünkü.
  gurur, mutluluk, heyecan... hepsi birlikte.
  yürüyüş çok güzeldi, dolmabahçe hıncahınç doluydu.
  gerçekten gurur verici bir sahneydi, bayraklar, marşlar, çocuklar.

  ama ne mi oldu?
  biz 7 yaşındaki kızımla, neredeyse ezilme derecesine geldiğimiz kalabalık içinde, içeri girebilmek için tören sonrası 45 dakikayı deviirmişken,
  yüzlerce dangalak ( kendini uyanık zanneden ve orada bekleyen binlerce insanı hiçe sayan, saygısız insan müsveddelerinin kısa tanımı ) duvarlardan atlayıp bizden önce içeri girdi.
  bir anma törenini bile, bu hale getiren, yedi yaşındaki çocuğa "annecim bu yaptıkları ayıp değil mi? " diye sorduran zihniyete teessüf ederim.
  siz lütfen anmak için boşuna kendinizi yormayın.
  hak-hukuk-küçükleri korumak-büyükleri saymak...
  bunlar olmadıktan sonra, ancak bazıları gibi gereksiz kalabalıktan başka birşey. değilsiniz.

  bu. güzel bayrağın altında tek yürek olabilmek ümidiyle.
  izindeyiz atam.