şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kısa ve öz yazacağım 2 aydır bizi çıldırtma noktasına getiren rezaletler bütünüdür.

  özet için linke bakabilirsiniz. https://twitter.com/…tatus/1061330572566556674?s=21

  2 ay önce markasına ve servisine güvendiğimiz bosch bayisinden 3 bin tl verip ankastre seti aldık. kurulum içim randevu alın gelip takacaklar dendi. eyvallah deyip ertesi gün randevu aldık.

  ilk gelen servis bunun doğalgaz borusu kısa 1,5 metrelik doğalgaz borusu alacaksınız yoksa ocağı bağlayamam dedi. neyse gidip parası ile aldık. tekrar randevu istedik.

  ikinci gelen servis arkada tek priz var ikili olması gerekiyor. hem ocak hem fırın bağlı olacak bu şekilde bağlantı yapamam elektrikçiye yaptırın dedi. aynı şekilde gidip onu da yaptırdık. tekrar randevu istedik.

  üçüncü gelen servis bunun davlumbaz girişinin borusu kalın geliyor ince almanız gerekiyor bir de davlumbaz prizi arkada kalıyor başka şafttan elektrik gelmesi gerekiyor bu şekilde takamam dedi. gittik dediklerini yine yaptırdık. tekrar randevu aldık.

  böyle böyle 4. kez geldiler. işimiz var gücümüz var. eşim de çalışıyor ben de çalışıyorum sürekli bunların peşinde koşup durduk. bir ürün alınca anahtar teslim alıyorsunuz. eksiklik varsa bunu satarken söylemeyen koskoca bosch bize 250 tl harcatıp son geldiğinde davlumbazı yamuk takmıştır.

  bir daha asla ve kata bosch’tan bir ürün almayacağım.
 • yetkili servisi ankastre olarak monte etmediginizden dolayi 2/10 verdigim rezalettir.
 • - rezalet puanım 1

  yamuk olduğunu görüp düzgün taktırma. lazımdı..........
 • henüz 2 gün önce aynı ürünlerde, aynı markada, aynı süreçleri yaşamış biri olarak kısmen hak verdiğim rezalet. biz de gerek bizim, gerek servisin hataları yüzünden 3 kere servis kaydı açtırmak zorunda kaldık.

  servis ürünleri yeriniz hazır ise gelip takıyor, bir pürüz var ise yapmanız gereken şeyi söyleyip geri gidiyorlar, ürünleri satan mağazanın bunu belirtmesi lazımdı. işin rezalet kısmı ilk gelen servis elemanının bütün sorunları tespit edip söylememesi olmuş. bu gibi işlerde yapılacak en güzel şey bu işlerden anlayan, bütün bu prosedürleri bilen güvendiğiniz bir usta çağırıp yerinizi önceden ankastre için hazırlatmak, sonra servisi çağırmak oluyor ne yazık ki.

  davlumbazın yamuk takılması ise başlı başına bir rezalet, servis kaydı açtırdığınız yeri arayıp şikayette bulunduğunuz taktirde ücretsiz olarak gelip düzelteceklerini düşünüyorum.
 • burası şikayetvar.com dan daha çok kullanılıyor.
 • maalesef 1 verdiğim rezalet. 1 oldu 2. oldu insan sorar başka sorun olabilir mi diye. bir de yamukluğu anlaşılmıyor açıkçası zaten fazla bir fark yok. o kadar farka dolaplar da sebep olabilir. başlık açmaya değer bir rezalet değil açıkçası.
 • öncelikle rezalet puanım 1/10

  - doğalgaz borusu kısaysa değiştireceksiniz servis tesisatçı değildir. haklılar.
  - priz değişecek deniyorsa değiştireceksiniz. servis elektrik tesisatçısı değildir. haklılar.
  - piyasada çeşit çeşit akordeon boru var. ölçüp gideceksiniz. haklılar.

  - yamuk takıldığına emin olmamız için dolabın hizalı takıldığına emin olmamız lazım. alelade bir mutfakçı yaptıysa dolapların hizalı olmaması muhtemel. kaldı ki davlumbaz dolaplara yapışmış gibi duruyor. yamuk takabilmesi için davlumbaza zarar vermesi lazım. bu fotoğraflar bir şeyi kanıtlamıyor. bu şekilde kimse buna rezalet demez. 4 kez servis geldi diye sinir olup bu başlığı açmış da olabilirsiniz.

  tek haklı olduğunuz konu ilk serviste iyice bakıp elektriğin durumunu size söylememeleri. 1 kere fazladan servis gelmiş. diğerleri sizin hatanız.
 • servise güvenip "boş" marka ürün almayın. köprünün altından çook sular aktı. "boş" artık o bildiğiniz "boş" değil. müşteri memnuniyeti de umurlarında değil. sonra pişman olmayın.
 • çağrı merkezlerinden çok beklentiniz olmasın,
  sizi dinlemezler bile ,tek hedefleri telefonu kapatmanız.