şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cruiserweight sikletinde wbss şampiyonasını kazanan olimpiyat altın madalyalı wba, wbc, ibf, wbo kemerlerinin sahibi ukraynalı namağlup şampiyon usyk ve siklet artırıp david haye'i üst üste iki kere tokatlayan ve bunlar sonucunda haye'e boksu bıraktıran eski wbc şampiyonu bellew'un maçı. maç manchester arena'da yani bellew'un evi ingiltere'de olacak.
  edit : dmax'ten yayınlanacak demişim, külliyen yalanmış. onu sildim.
  edit 2: türkiye saati ile 1 gibi başlaması bekleniyor maçın ve türkiye'de yayıncı kuruluşu hala yok.
 • tony bellew'in uzun zamandır hakkettiği dayağa nihayet kavuşacağı maç olacaktır.
 • eddie hearn ile anlaşması olan s sport bu maç anlaşmaya dahil değil diye, bu maç türkiye'de televizyondan yayınlanmayacakmış. rezilliğe bak sen.
 • hiç bir yerde register gerektirmeyen link bulamadığım boks müsabakası. bulanlar yeşillendirirse çok sevinirim.

  gönlüm usyk'ten yana. muhteşem bir boksör. diğer yandan bellew da sevdiğim bir karakter, iyi de boksör ama usyk ona fazla gelecektir.
 • usyk'in nakavtla kazandığı maç olmuştur.

  edit: tonny bellew bildiğin ermiş, helal olsun maç sonu konuşmaları takdire şayan.
 • tony bellew yürekli basladi. 4. raunddan sonra oleksandr usyk sazi eline aldi. muazzam bir ceneye yumruk ile yere serdi bellew'i. bellew'in kariyerindeki son maci.

  mactan sonra iki boksör birbirine büyük saygi gösterdi. usyk bellew'in alnini öptü, önünde egildi. bellew ise "dövüstügüm en iyi boksör, siradisi bir sporcu, harika bir dövüscü" dedi.

  iyi bir mac oldu. bu karsilikli saygi ise her spor dalinda aradigimizdir.

  darisi 1 aralik'daki deontay wilder - tyson fury macina...
 • tony bellew'in buraların adamı olmadığını kanıtladığı maç. bitmiş bir david haye ile kariyer zirvesi yaptı, o galibiyetler sonrası kendisine fazlasıyla güvendi ve usyk tarafından zirveden sırt üstü yere serildi. bellew yere serildiğinde eddie hearn arkasından kaldırmak için hamle yaptı. her şeyin özetiydi. bellew adına utanç verici bir gündü. sonunda da başına gelen şeyin ne olduğunu anladı ve ağladı. para için zirveden düştü.

  usyk ters gardlı adama karşı iyi mücadele edemedi. hızı, tekniği, gücü, ancak bellew yorulduğunda, belki de bellew'i yorduğunda ortaya çıktı.

  usyk'in amacı ağır sıklete geçmek, ancak bu haliyle "üst düzey şampiyonları yenesi zor" düşüncesini doğurdu.

  kendi yarı ağır sıklet bölümünde tartışmasız en iyisi. şimdi ağır sıklete geçecek, kas ağırlığı yüklenmeli, onu yaparken hızını korumalı ve power punch denilen yıkıcı yumruk geliştirmeli.

  usyk sempati duyduğum bir dövüşçü, umarım kendisini vücut olarak ağır sıklete hazırlar ve kısa sürede dünya şampiyonluğu maçına çıkar. sonuçta kendisi 31 yaşında. amatörde çok zaman harcadı. yarı ağır sıklette 5 yılda zirveye çıktı. ağır sıklet için bir 5 yılı daha yok. en geç 2 yıl içinde ağır sıkletin zirvesine çıkmak için hazır olmalı. kendisini destekliyorum. umarım başarılı olur.
 • bellew gevezesinin iyi 'boks yaparak' şaşırttığı maç. herkes gibi usyk'in karar galibiyeti alacağını tahmin ettiğim için nakavtı da beklemiyordum.

  sonuç: usyk iyi boksör olduğunu yine vurgulamış oldu. ama ilk beş raunttaki hâli üç büyük ağırsiklet karşısında zorlanacağını düşündürttü.