şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: ehh biraz kabahat kendilerinde olunca konuşmasını bilen bir adam geçte olsa arayarak mağduriyetimi çözdü.

öncelikle böyle bir gündem içerisinde pek önemli olmasa da, türkiye'de kendilerini kurumsal adeden iş yerlerinin sorunlara nasıl yaklaştıklarına dikkat çekmek istedim.
    bugün saat 2 gibi yenibosna mc donalds tan siparişimi verdim ve ödemeyi direk yaptım. 36 dakika sonra siparişim gönderi alanı dışında olması sebebiyle iptal edildi. (yalan) https://eksiup.com/3c7c0ad01591
    buraya kadar standart bir yemeksepeti rezaleti.
    daha sonra yemeksepeti ile iletişime geçtim ve operatör ısrarla gönderimin onaylanmasının sebebinin semtin doğru olduğu ama restoranın detaylar kısmında ki gönderim adreslerinde adresimin bulunmaması sebebiyle gönderim yapamayacaklarını söyleyerek yalan beyanda bulunup başından siktir etmeye çalıştı. herhalde kurumsal bir firmanın supervisorleri operatörlerine bu şekilde talimat vermiş.
    fakat restoranın gönderim listesine ulaştığımda tam da adresime iletimin yapılacağı görülmekte. https://eksiup.com/ded569974941
    ek link
    kendileriyle tekrar iletişime geçtim ve bana restoranın gönderim alanlarını güncellemediklerini sorunu not ettiklerini söyledi.
    halbu ki 3 gün önce siparişim teslim edilmiş idi.
    tamam lan buna da eyvallah.
    daha sonra kendilerine ödemeyi online yaptığımı bana 40 dakika sonra haber verildiğini söyleyip mağduriyetimin giderilmesini söyledim. fakat buna da tabi ki dönüt alamadım.
    buradan kendilerine sövmek ile beraber sana da sinirliyim yenibosna mc donalds.
  • daha öncede mcdonald’s verdiğim siparişin adres bilgilerim yazmasına rağmen ulaşılması geç olmuştu, kurye çocuk arayıp adresimi sormuştu, bu yemeksepeti ile değil doğrudan mcdonald’s ile alakalı bir hatadır. hala bu iletişim bilgilerinin adres kısmına otomatik işletilememesinin sebebi başka bir şey olamaz.

tavsiyem mcdonald’s siparişini bir daha vermemen.
  • ödenen para geri iade edilmezse tam bir rezalettir. para geri ödenirse rezalet puanım bir anda 1/10 a düşer.
  • yemeksepeti'nde çeşitli zamanlarda karşılaştığım problemlerden birisidir. mcdonalds ve dominos pizza'da gerçekten çok sık oluyor bu durum. yemeksepeti'ne kaç kere şikayette bulundum, bir kere bile yardımcı olmadılar. ben de yemeksepeti kullanmayı bıraktım.

yemeksepeti temsil ettiği şubeleri ne yazık ki denetlemiyor. balon puanlardan tutun eksik-iptal siparişlere kadar hiçbir denetim yok. sadece komisyon yiyorlar o kadar. siz de kullanmayın, telefonla sipariş verin, şubeyi bir üst yere şikayet edebilirsiniz en azından.
  • 10 üzerinden 100'lük rezalettir ve yemeksepeti için alışkanlık haline gelmiş durumdur. siparişten 35-40 dakika sonra restoranların siparişleri iptal etmesine izin veriyorsan kapatacaksın o siteyi.

ayrıca sipariş verirken mahallemizi seçip o mahalleye gönderim yapan restoranlardan sipariş veriyoruz. restoranların kendi kafalarına göre a sokağına gönderiyoruz da b sokağına göndermiyoruz gibi saçmalıklar yapmalarına izin vermesi de başlı başına bir rezilliktir..
  • siparişi yemeksepetinden verdiğimiz için yemeksepeti müşterisi oluyoruz, restoranları değil müşterini korumalısın yemeksepeti, mağdur etmemelisin. fakat
    restoranlar üzerinden para kazandığı için restoranlara bir yaptırım uygulayamıyor. en güzeli benim gibi bağlanın müşteri temsilcisine üyeliğimi kapatma talebinde bulunuyorum üyeliğimi kapatın diyin bakın sonraki ilgiye alakaya, günlerce sizi yemeksepeti arıyor derdinizi dinliyor sonuçta yine restorana bi yaptırımda bulunmuyor, dönün abi eski sisteme arayın restoranları direk onlara siparişi verin.