şükela:  tümü | bugün
  • başa tutturulan edit: bu saçma sapan konuşup aklınca beni rezil etmeye çalışanlar, atatürkle dalga geçmek için açtığımı söyleyenler aydın devlet hastanesine gitsin babamın adını ve hastaneye giriş tarihini sorgulasın bakalım sonra ne düşünecekler. hadi bekliyorum mesaj atın söyleyeyim de gidin sorgulayın hastalığı gerçekten siroz mu değil mi giriş tarihi 10 kasım mı değil mi.
    alın bu da o 2 kasımda ilaçlar bulununca annemle yaptığım konuşma.
    bu da bugün grupta meslektaşlarımdan dua rica ettiğim başka konuşma. insanlara iftira atmadan önce iki kere düşünün.

ön edit: vicdan yoksunu entry girenler başlarına benzer bir durum gelip ne yapacaklarını bilemediklerinde umarım beni anlayacaklardır. bir dua istedim alt tarafı ya ne gibi bir art niyet olabilir?

edit 2: ilaç başlığında verdiğim fotoğraf da buradaki entrylerde benim yazdığıma uydurma diyen şahsa gelsin. bu halimle bi de bununla uğraştırıyorsun beni.

edit 3: tarihin çakışması sebebiyle atatürk'ün ölümü ile dalga geçtiğimi sananlar mı dersin, - başlığı açma sebeplerimden biri olarak belirttiğim- durumumun sıkıntılı olduğunu söyleyişimi para istemeye bağlayanlar mı dersin... ne ararsan birikmiş burada. bu aptallar ile şu halimle neden uğraştığımı da bilmiyorum. attıkları çamurlara karşı kendimi savunmaya uğraşmaya ne gerek var onu da bilmiyorum. yazık gerçekten çok yazık.

daha önce siroz sebebiyle hastaneye yatan babama bulunamayan ilaçlar için bulmanız konusunda ricada bulunan başlıklar açtıydım, ilaçları bulduyduk ancak babamın bugün fenalaşarak yoğun bakıma kaldırıldığını öğrendim. maalesef ben urfa'da görev yaptığım için ve oraya(aydın) gitme imkanım vakit - rapor alsam bile- ve nakit olarak yok, maddi açıdan hem onların hem benim durumumdan dolayı. yani yanlarında olamayacağım için en azından birilerinin duası ile babamın toparlanmasını temenni ediyorum. elimden başka bir şey gelmiyor. dualarınızı bekliyorum.
    ateist arkadaşlar lütfen dalga geçmeye gelmeyin dua etmiyorsanız bile en azından dilekte bulunun.
  • (bkz: entry nick)
    allah acil şifalar versin kardeşim.
  • ön edit: şu entrynin sahibi ağlak bir dilencinin açtığı başlık. `:(bkz: #92398575)`

geçmiş olsun da ekşi'den dua isteyerek amacın, kastın, niyetin nedir kardeş?

napalım, dua linki mi verelim? youtube'dan zikir videosu linki mi paylaşalım? allah'ı mı tagleyelim de okusun buraları?

dua ile tıbbi müdahale söz konusu olsaydı o götü boklu şıhların, hocaların hepsi ölümsüz olmalıydı amk!

şu sözlüğün anasını sikmeyin artık be.

son edit: aboooow! memlekette ne çok keriz var lan! özel mesajdan elli kişi saydırmış. hepsinin ortak lafı ya "kuantum diye bi şey var yaneeeee" ya da "duanın gücünü bilmeyen ateist!!!!!!"

başlık sahibi anlatamam görmem lazım nickli kardeş, az sonra foyan meydana çıkınca ilk entry ile beraber siktir olup gideceksin ama ben yine de senden özür dilerim. bu kerizlerin parası da duası da sana helâldir. sağ bunları, inek gibi sağ. ıban ver, para göndersinler. helal-i hoş olsun.
  • rabbim kimseyi çaresiz komasın, kimseye dermansız dert vermesin.
    acil şifalar dilerim babana, sana da sabırlar.
  • çok büyük geçmiş olsun, umarım sağlığına kavuşur. allah ekşi sözlüğü okuyordur umarım ona da buradan rica ediyorum.
  • dua edince veya iyi dilekte bulununca oluyor yani?

tanım: boş bir rica.
  • burayı ekşi baba türbesine çevirmeye gerek yok.

babanızı düzgün türk doktorlarına emanet edin ellerinden geleni yapacaklardır.
  • ön edit: başlık sahibinin babasıyla aynı mahallede oturan başka bir yazar ilaç konusunda yardım etmek istemiş ama cevap alamamış. haftalar sonra bugün cevap vermiş ve para istemiş, arkadaş maddi olarak yardım edemeyeceğini söylemiş ki birkaç kişiden de sadece para istemiş ve diğer yardım mesajlarına dönüş yapmamış. insanların duygularıyla oynamayın, gerçekten ihtiyaç sahibi olan insanlara inancımızı da kaybettirmeyin. hislerim beni asla yanıltmaz, bir kere daha şahit oldum. çok üzücü.

nedense bana hiç samimi gelmeyen istek.

bana gelip kalpsiz, duyarsız diye çemkirilmeden düşüncemin sebebini de ekleyeyim.

empati yapmaya çalışıyorum ama olmuyor. babam yoğun bakımda olsa, durumu da ciddi olsa gelip burada dua edin başlığı açmak yerine nasıl gidebilirimi düşünüyor olurdum. maddi olarak imkanım yoksa, (olabilir insanız hepimiz) en kötü elimde bir telefon vardır onu satar yol parası yapar giderim. onu da yapamadım diyelim oturur evimde duamı eder, üzüntümü hiç olmadı ağlayarak yaşarım.

bakın bu ilaç yardımı istemek gibi bir şey değil. ateist olanlara laf sokmayı da unutmamış, üstüne insanlara cevap verip vicdansız falan demiş, bedduasını da eklemiş. bunlara harcayacağı enerjiyi farklı şeye harcasa şimdi yola düşmüştü bence.

ben hiç istemem kimsenin bu duruma düşmesini, allah şifa versin hastası olanlara, bakanlara ayrı sabır, güç versin ama bunu bile sosyal medyada beğeni uğruna el ayağa düşürenlere de allah akıl versin. elbette çaresizlik çok kötü, insan destek arıyor böyle durumlarda ama ne bileyim hislerim arkadaşın o çaresizlik duygusuyla yazmadığını söylüyor.

şuraya “ babama gidemiyorum, çok hasta maddi durumum yok” dese yemin ediyorum daha inandırıcı ve normal gelecek bana. elinden geleni yapmış son çaresi dua istemek olmuş diyeceğim. hoşuna gitmeyen entry yazılmış diye millete laf sokacak kadar bu başlığı takip etmez diye düşünüyorum.