şükela:  tümü | bugün
 • tamamı "10 kasım 2019 beşiktaş'ın verilmeyen 3 penaltısı ve rakibine verilmeyen bir kırmızı kart" olması gereken, fakat karakter sınırına takılan başlık.

  hakem özgür yankaya öyle kötü yönetti ki hatalı değil art niyetli olduğunu düşündüm. pozisyon linkleri burada:

  -verilmeyen kırmızı

  -penaltı 1

  -penaltı 2

  -penaltı 3

  kırmızıyı yorumlamama gerek yok heralde. hapis cezası falan verilmesi lazım. 1. penaltıda net dirsek var, penaltı ve sarı kart olmalı. 2. penaltıda da yukardan eliyle engelliyor, onu geçtim arkadan diziyle de kalçaya darbe. hakem diyelim kötü niyetli değil kördü, var hakemi hakan ceylan kesinlikle kötü niyetli. bin tane kamera var önünde, görmemesi imkansız.

  bu takımın ilk 5 hafta 5 penaltısı es geçildi, ama biz takımımızı eleştirdik. top oynamıyorlar dedik. ama bu hakemlerin her zaman doğramaları gerektirdiğini göstermez. umarım yeni yönetim ses çıkarır.

  edit: ljajic'e yapılan penaltı da eklendi. erman toroğlu bile bu yazdıklarıma destek verirken hala itiraz edenler var, şaşırttı. hatta erman caner'e yapılan bu pozisyona bile kırmızı demiş
 • penaltı olduğu iddia edilen iki pozisyon da temiz. futbol içerisinde olan normal müdaheleler. eğer beşiktaş aleyhine veya galatasaray lehine verilse bizzat başlığı açan tarafından bu sefer denizlispor’a veya galatasaray’a verilen penaltı diye başlık açılırdı.

  fakat kırmızı verilmeyen pozisyon inanılmaz. bu pozisyonu es geçen hakemin lisansını yakmak lazım. denizlisporlu kasap rakibinin futbol hayatına kast etmiş. şu pozisyonda var’a rağmen kırmızı kart verilmiyorsa kapatalım sistemi. boş yere dünya masraf yapılıyor. bu var sistemi hakemlere ek gelir olsun diye çıkmadı, hatalar minimuma insin diye çıktı; ama bizim sığırlar şu işi bile beceremiyor.
 • beşiktaş kırmızı itirazında haklı.

  diğer iki pozisyon penaltı değil.

  not: beşiktaş.

  edit: ilk pozisyonda adam direk beşiktaşlı oyuncuya geliyor, topla oynama niyeti yok. penaltı olması lazım.
 • ceza sahasi içinde rakibinizin yüzüne dirsek ya da kolla darbede bulunamazsınız. bu penaltıya sebebiyet verir. ceza sahası içerisinde sizi geçerek geride bırakan bir futbolcuyu omuz omuza haricinde engelleyemezsiniz. hele hele kalçasına diz atıp hiç indiremezsiniz. bu da penaltıdır. gördüğünü inkar etmek orospu çocukluğunun bir level üstüdür.

  kırmızı kartı oluşturan aşil tendonuna basma olayını konuşmaya gerek bile yok!
 • avrupa liglerinde bu pozisyonlara penaltı çalacak tek bir hakem bile bulamazsın. kırmızı olduğu iddia edilen pozisyon ise ancak var'dan incelenirse o da yüzde elli ihtimalle verilir. temiz maç oldu. bu kadar dramatize etmeye gerek yok. her maç aynı şeyleri konuşuyoruz.
 • "avrupa liglerinde bunlara penaltı çalınmaz" diyen yazar arkadaşlar olmuş, lakin beşiktaş şu an avrupa liglerinde oynamıyor. siz heralde son 5-10 ve 15 yılda avrupa'da en çok puan toplayan takım beşiktaş olunca avrupa'da oynuyor sandınız. her takımın eşit olması için bir ligde hakemlerin bir standardı olması gerekir.

  gs ve fb'ye rahatça çıkan penaltılar beşiktaş'a çıkmamaktadır. bu 20 yıl önce de böyleydi, fakat son yıllarda bunun sebeplerinden biri de fikret orman yönetiminin 2 yıldır meydanı boş bırakıp sevgi pıtırcıklığı yapmasıdır. pozisyonlar net penaltıdır. ceza sahası dışında olunca faul olsun ama içinde olunca penaltı verilmesin istemek futbola en büyük zararı verir. malesef böyle düşünen hakem eskileri bile var.
 • kirmizi pozisyonuna var dan incelenirse yuzde elli anca verilir demek nasil bir aymazliktir nasil bir taraf olmaktir. yazik gercekten. objektif olmaya falan gerek yok suna kirmizi demek icin. insan olun spora sporcuya biraz deger verin yeter.
 • klasik beşikli ağlamaları işte. bu sene ilk 8'de kalmak için beşikçik her şeyi yapacak gibi duruyor.