şükela:  tümü | bugün
  • turist olabilir.
  • üzerinde yaşadığı, nefes aldığı toprak için bütün ömrünü feda eden, bugün özgürce yaşıyorsa eğer, bunun yegane sebebi olan merhum atamız için, senede 1 dakikasını ayıramayan yaratıktır.

edit: ne kadar çok varmış bu yaratıklardan ki zamanın ötesinden sesleniyorum size. mesaj kutuma ziyarette bulunan yaratıklardan bahsetmiyorum bile. başıma birşey gelmeyecekse siktirin gidin diyorum. cehaletinizle ördüğünüz karanlık kafeslerinize..
  • (bkz: #20841931)
  • gün içinde sahip olduğu 1440 dakikadan birini bile ayıramayan insandır. çoğu aykırı takıldığından yapar bunu, kızmamak gerekir, herkesin bir karizma yaratma yordamı vardır değil mi ama.
  • ümraniyelidir. otomobildeyken ezan vakti radyoda çalan müziği kapatır ama evindeyken tv 'sinin sesini bile kısmaz.
  • daha türkçeyi doğru düzgün bilmeyen, (mesela "değil" yazması gerekirken "diğil" yazabilen) "atatürkçü"ler tarafından eleştirilmeleri ironiktir.
  • (bkz: #20842135)
  • çeşitli sebeplerle 10 kasım saat 09:05'te yolunda yürüyen insandır, bu sebeplerden biri de salon atatürkçülüğünden hazzetmemesi olabilir mesela. ayrıca saygı duruşunda duran veya durmayan insanın beyninden o anda ne geçtiğini anlama kapasitemiz olmadığına göre mesela yürüyenlerin arasında saygısından yürüyüp bir an önce işine gidip memleketine faydalı işler yapmak isteyen biri de olabilir, içinden cumhuriyet devrimlerine küfreden biri de olabilir, aynı şekilde saygı duruşuna geçenlerin arasında meydanda iki slogan attıktan sonra nedense rahatlayıp 1 sene boyunca keyfine bakan tiplerin ya da okul yönetiminin beylik klişe konuşmasına maruz kalmak üzere olan, tüm o ezberci eğitim arasında hangi atatürk diye soramayan çocuk da olabilir.
  • bi kere ankara yolunda metro turizm ile gidiyoruz. ben de yarım yamalak uyuklamaktayım. sirenler çalmaya başladı yolda. muavin geldi ve olaylar gelişti.

muavin 1: m1 , muavin 2: m2 , kaspar hauser: kh.

m1: kalk kalk 10 kasım.

kh: noluyo ya. uyuyorm ben ya.

m1: kalk ne uyuması. 10 kasım 10 kasım.

kh: kalkmıcam. zorla da kaldıramazsın.

* bu sırada otobüs ilerlemektedir ve hareket halindeki otobüste yolcular ayaktadır.

m1: kalkmak z o r u n d a s ı n.

kh: manyak mısınız nesiniz be yürüyen otobüste ayağa mı kalkınır git başımdan yoksa şikayet ederim seni.

m2: gel gel kimse kalkmak zorunda değil (uğraşmaya değmez bakışı ile servis ederek).

m1: bırak yea bırak yea.
  • yarım akıllı badem bıyıklı cemaatçilerin zoruna giden bu saygı duruşunu her güzel şeyi karaladıkları gibi karalaması sonucu şevki kırılmış bir cumhuriyet sevdalısı bile olabilir bu insan. unutmasın ki, asıl önemli olan bu tiplere karşı hep birlikte dimdik ayakta durmak.

edit: cumhuriyetçi ne lan.