şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tamam.
  bunu bir dilekçe halinde yaz öyle getir, darbe komisyonuna sunalım.

  tanım : bir yazar hezeyanı
 • türk milleti olarak en gözde mezelerimizdendir cacık. yaz gelince sofraların olmassa olmazlardandır adeta. ama herşeyde olduğu gibi cacık yapmanında bir adabı vardır. kıvamı koyu olmalıdır herşeyden önce ve dolapta dinlendirilip sarımsak tadı yayılmalıdır geneline.
  birazda yeşili ile göz doldurmalıdır bu sebeptendir ki salatalıklar alacalı soyulur. ve illaki buz gibi olmalıdır. bu gün bolca meze tarifim var size, şimdiden herkese afiyet olsun!

  malzemeler:

  2 adet iri salatalık2 su bardağı yoğurt2-3 diş sarımsakisteğe göre kuru nane1 tatlı kaşığı tuz (tadına bakarak ekleyebilirsiniz)1,5 su bardağı soğuk su (kıvamını kendinize göre ayarlamak için azar azar ekleyin, gerekirse arttırın)

  yapılışı:

  salatalıkları iyice yıkayın, alacalı soyun ve rendeleyin.sarımsakları havaneline alın, üzerine bir miktar tuz ekleyerek ezin.salatalık rendesini, sarımsak ve yoğurdu çukur bir kapta karıştırın.soğuk suyu yavaş yavaş ilave edilerek istenilen kıvamda sulandırın.isteğe göre nane ve buz ekleyerek servis yapın.
 • okumayanlar için: kornaya basmamızdan rahatsız olmuş bir şeriatçı köpeğin havlaması
 • kendi anlatımıyla bir kaç dakika zkilmeyi göze alamayan, en son sülalesinin skilmesiyle son bulmasını şiddetle isteyen sittrrolgit yazısı...
 • "aynı şekilde otobüste ayağa ilk kalkan abla veya abinin etrafını tehdit eder gözlerle ayağa kalkmaya zorlaması falan ne anlama gelmektedir. atatürk sevgisi bunu mu gerektirmektedir yoksa atatürk'ün hayatını okuyup, okuduğu kitapları, etkilendiği kişileri mi araştırmak daha gereklidir. ama bunlar senin tembelliğin karşısında direnemedikleri için senin için en kolay yol akşam eve varır varmaz halk tv'yi açıp uğur dündar ve yılmaz özdil eşliğinde zevkten tavana tırmanmaktır. kirlenen atatürk heykelini silen teyze haberini izledikten sonra gözyaşlarına boğulmak falan ne olmaktadır. aklı ve bilimi seçin diyen lider karşısında bu tarz duygusallıklar nasıl bir çelişki halidir."

  bu kısımda haklılık payı bulunmaktadır. zira "atatürkçü" olduğunu iddia edip bu yukarıda yazılanları yapmaktan başka zerre bir girişimde bulunmayan, kendisinden azıcık farklı birşey söyleyen insanı tepelemeye kalkan tiplerin sayısı hiç de az değildir. atatürk'ün özgür düşünce tavrını anlamaktan ziyadesiyle uzaktır bu tipler. nitekim mevcut iktidarın vaktiyle başa geçmesinde bu kitle ve düşünce yapısı fazlasıyla etkin olmuştur. bu yazar kardeşin yazdıkları önyargısız şekilde okunmalı ve üzerine düşünmelidir. zira bu yazıda bahsedilen tipler en az mevcut iktidar kafasındaki insanlar kadar tehlikeli ve zararlıdır bu memleket için.

  insanlara atatürk'ün zorla "sevdirilmeye" çalışılmasından ziyade ona neden saygı duyulması gerektiğinin bıkmadan, usanmadan, doğru ifadelerle anlatılmaya çalışılması taraftarıyım. olması gereken budur. aksi faşistlikten başka şey değildir. ha ne kadar iyi niyetle anlatılırsa anlatılsın, ısrarla anlamayanlar olacaktır. onlara da kafam girsin.
 • tam a haber açıp mehter eşliğinde "ekonomi çok eyi"diyecektim nerelere geldim.
  d(s)ikile d(s)ikile saygı duyacaksınız.
 • darbe değil o, anma.

  anadolu topraklarından önce 1908'de, sonra da 1923'ü takiben yapılan devrimlerle siyasal islamın belini kıran büyük insanların en muhteşeminin ölümünün hüzünle anılması ve şükran borcudur.

  batılı toplumların yüzlerce senede yavas yavaş, kan akıta akıta oluşturduğu ve oturttuğu aydınlanma bilinci, dogmalardan kurtulmak ve fikri hür birey olabilmek için yüzlerce yıl süren din savaşları düşünüldüğünde, bundan sadece 100 kadar sene önce anadoluda henüz hiç var olmayan bir toplumsal medeniyet bilincinin 10 15 senede evet sadece 15 senede yaratılıp, tereyağından kıl çeker gibi geri dönüşü olmayan bir hayata kapı açılmasıdır sizin kuyruk acınız.

  siz dua edin 1950 senesinde komunizmle mücadele adı altında neoconların bu coğrafyada siyasal islamı destekleme projesine. o devir olmasaydı şuan bambaska bir ülkede bambaşka şeyleri konuşuyor olurduk.

  o size darbe gibi vuran siren sesleri atamızın yanımızdan ayrıldığı saati anmamız açısından önemli olduğu kadar, sayesinde geride bıraktığımız saçma sapan dogmaların da ölüm sesidir.