şükela:  tümü | bugün
  • bu işin öncüsü koç grubudur sanırım. benim için “fikirler ölmez” gerçekten kült bir görüntüdür hafızama kazınmıştır. kısa öz ve vurucu. koç kendince geleneksel hale getirdi. yoksa o da aynı popülist davranışı sergiliyor. koç’un yaptığı iyi diğerleri kötü olayı değil anlatacağım konu.

konu bir anda herkesin “biz de andık” moduna girmesi. yahu bu ülkede atatürk ile alakalı hangi değer varsa bir bir yıkıldı. kemalizmden bağımsız söylüyorum bunu amaç kemalizm değil. atatürk sistematik olarak “ötekileştirildi”. bazen sözlükte maaşlı trolleri kullandılar. lord mord birşey. bazen isimlerini sildiler havalimanlarından, stadlardan caddelerden. bazen büstleri battı birilerine. en çok da en büyük eseri cumhuriyet tahrip edildi. ikinci cumhuriyetçiler, yeni türkiyeciler çıktı ortaya.

bunlar olur iken kimse sesini çıkarmadı. ama şimdi 10 kasım. herkes en iyi ben anıyorum modunda. bir reklam furyası. tamam yapıldı güzel oldu. hemen 3000 çakma reklam yapmak nedir.

cumhuriyete hiç kimse sahip çıkmıyor sermaye sahipleri birinin uşağı olmuş onlar atatürk’e severken sesini çıkarmıyor ama 2 reklam filmi çekip atatürk’ü anıyor.

değişik bir durum. popülizm, sosyal medya vs işte bunlar hep