şükela:  tümü | bugün
  • edit: erteleme kararı sehven yapıldığı açıklaması ile kaldırılmıştır. tören olması gerektiği gibi 10 kasım 2018 tarihinde gerçekleşecektir.

hangi gerekçe ile alındığı merak edilen, konya'da vuku bulan hadise;

"konya il milli eğitim müdürlüğü'nün dün okullara gönderdiği yazıda 10 kasım atatürk’ü anma programının 12 kasım pazartesi gününe ertelendiği bildirildi. erteleme sebebi olarak herhangi bir gerekçe ise sunulmadı.

eğitim-iş myk üyesi hüseyin kara, şunları söyledi:

10 kasım atatürk’ü anma programı, 10 kasım’da saat 9:05’te yapılmalı. konya il milli eğitim müdürlüğü bu ertelemeyle bir skandala imza atmıştır. atatürk’ü anma programının 10 kasım’da yapılması esastır. dünyanın hiçbir yerinde anma programlarının günü ve saati değiştirilmez. bu günün anlam ve öneminin azalmasına neden olacaktır. bu ertelemeyi yapanlar hakkında yasal yollardan gerekli işlemleri eğitim iş sendikası olarak başlatacağımızı bildiririz. atamızı ölümünün 80. yılında minnetle ve saygıyla anıyoruz.” kaynak

dipnot: (bkz: türk tarihinin hakkından gelmek lazım)
  • 10 kasım günü 09.05’den 1 dakika sonrasına bile ertelenemez.
    yani mantıklı değil ki.
    edit: okulların tatil olması ne alaka? ben hatırlıyorum, sırf tören için hafta sonu okula giderdik ve yoklama dahi alınırdı!
    ayrıca şu anda çocuklarımın gittiği okul da gününde ve saatinde saygı duruşu için tören yapacak. elbette imam hatiplerden böylesi bir duyarı beklemek saçma olabilir. zira dersi bırakıp namaza giden öğrenciler bunlar. peh...
    yerim sizin hafta sonu bahanenizi.
  • can sıkıntısından yapılmış bir erteleme.
    tepkilerden sonra tekrar her zamanki günü ve her zamanki saatine alınacak olan anma.
  • abi 10 kasım haftasonuna geliyor işte. okulda şiir okumalar falan pazartesi yapılacak işte. normal değil mi bu?
  • 10 kasım cumartesi okullar kapalı olduğundan pazartesi anma yapılsın denmiş büyük ihtimal. ne var bunda amk?
  • rutin uygulamanın devamı. bayramlar ve törenler okul günlerinde yapılıyor artık. diğer tüm illerin okullarında da bu yapılacak. hatta tatil olan bir 10 kasım anımsamıyorum ders olduğunda. tören ve ardından ders olur.
  • feto zihniyetiyle hareket etmektir.
  • atamız 03.05' te ölse ne olacaktı, diye merak ettiren olay.
    edit: aşağıda birisi " ölmek" kelimesine takılmış. 10 kasım' da atatürk' ün ölüm yıl dönümünü anmıyor muyuz? ben mi yanlış biliyorum?
    "rahmeti rahmana yürüdü" diyecekmişim.
  • konya il milli eğitim müdürünün kbb randevusunun olduğu güne denk geldiği için 12 kasım'a alınmıştır.