şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 10 kasım 00.00'dan itibaren yavşaklıklarına yavşaklık katan orospu çocuğu dinci ve bölücü, sikimsonik üyelere sahip.
  bu üyelerin bir diğer ortak özellikleri, salyalı fikirlerini sadece klavyeleri ile paylaşabilecek kadar adam olabilmeleri.
 • türkiye de kanunların işlemediğinin başka açık bir örneği.

  (bkz: 5816 sayılı atatürk ü koruma kanunu). başbakana protesto da bulunanlar bu makama saygısızlıktan 10 ay ceza alırken ,hakkında koruma kanunu bulunan bu ülkenin kurucusuna her türlü hakaretin serbest olması ne kadar büyük tezat.
 • moderasyonun acilen el atip topluca ucurmasi gereken kitle. 10 kasim basligina her tiklandiginda hakaret dolu yazilar cikmakta ve bu disaridan bakan kisiler icin sozlugun imajini zedelemekte.
 • 364 gün boyunca insandırlar ama 365 gün boyunca da orospu çocuğudurlar. çelişkiye mahal bırakmazlar.
 • son 9 senedir peydah olmuşlardır.
 • yıllarca hüküm sürmüş bir diktatöre tapan ve hala ondan medet uman,üstüne üstlük öldükten yıllar sonra kemalizm dinini kuran kitlenin karşısında durmaya çalışan,kendilerine edilen küfür ve hakaretlere rağmen atatürke karşı saygılarından bir şey kaybetmeyen makul insanlardır.evet abartılmamalıdır.hepsi budur.
 • şereften haysiyetten yoksundur, sadece insanların damarına basmak için, ilgi çekmek için, hatta "ehi ehi ne güzel kızdırdım" diyebilmek için böyle sembol olmuş tarihlerde daha çok coşar. 3 kuruşluk bilgisi eğitimi de yoktur. dogmalarla yaşar, açıp bir tarih kitabı okumaz, ülkesinin geçmişini, tarihini, geçtiği dönemleri bilmez. ama içine cahilliğinden faydalanılarak düşmanlık tohumları serpilmiştir. dendiği gibi 10 kasım'a özel değil sürekli bu haldedir. karşınıza alıp 2 kelime etmeye bir ciddi tartışmaya girmeye kalksanız ezberinin bittiği yerde saçmalamaya, bunu farkettikçe de agresifleşmeye başlar.

  genellikle bütün mantığını din çevresine oturtmuş, bu dogmalarla yaşıyordur. ama sorsanız bir kuran'ı anlayarak okumuşluğu da yoktur. çok matahmış gibi açar arapça anlamadan okur, hatta genelde onu da yapmaz, hiç okumaz, inandığı tanrısının kendisine verdiği en büyük hazine olan zekasını kullanmaz, çevresinden, daha da ötesi din büyüğü dediği şaklabanlardan, hocaefendi maymunlardan ne emir gelirse onu uygular.

  sorsan "ama şu katliam oldu" "ama bu olay oldu" diye 1-2 argüman sıralamaya, nefret ve hakaretlerini rasyonelleştirmeye çalışır. ama onlar açıklandığında yine kilitlenir.

  boşa uğraşmayın, kendilerine insan gibi davranmayın, bir şeyler açıklamaya, bilgi vermeye çalışmayın, anlamazlar. o tozlu akıllara kilit vurulalı çok olmuş. körler ülkesinde şaşı cehalet ülkesinde az cahil kral olmuş da diğerlerinin beynini çoktan yıkamış. insanlar uyurken bu zihniyet 20 senedir sistematik şekilde takır takır işlevini sürdürmüş, gençlikten başlayıp yerleşmiş beyinlere. din gibi dünyanın en güçlü motivasyonlarından birini tekelinizde gösterip de buna inanacak aptalları yöneterek imparatorluklar kolay tabii.

  insanlık ayıbıdır bu kitle. insanlığa hakarettir.

  (dipnot, dine veya dine inanmaya en ufak bir negatif söz veya hakarette bulunmadığımı, yanlış olduğuna dair en ufak bir argüman sunmadığımı da vurgulamak isterim, çünkü konu bu değil. konu dini kullanarak kitle etkileyen şaklaban hocaefendiler, "dini bütün parti"li siyasetçiler ve bu saydıklarım tarafından bilgisayar oyununda mousela hareket ettirilir gibi kontrol edilen müritleri maymunlar)
 • atalarının ergenegon destanı ile hemhal olmasından ötürü huzura hazır olmuşlardır. endişeye mahal yok. dolunaydan sonra normalleşir, uzlaşılır hale makul bir şekilde gelirler.
 • atatürk düşmanlığının tavan yapması tamamiyle siyasi iradenin ürünüdür. toplumu birey olmaktan çıkarıp tek tip düzene sokarsanız ve istedikleriniz karşıtlığı körüklüyor ve insanları kutuplaştırıyorsa işte orada "hazımsızlık ve cehalet" vardır.

  elbette kimse kimseyi sevmek zorunda değildir. ancak saygı noktasında iki defa düşünmek gerekmektedir. zira atatürk'ü anmak bir tapınma değil, bir karış toprağı bize kazandıran büyük komutan'ı anmaktadır.

  atatürk ne zaman diktatör oldu onu da anlayabilmiş değilim. bu kelimeyi kullanan arkadaşlardan rica ediyorum beni bilgilendirsinler,