şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şebnem ferah'ın, senfoni orkestrası eşliğinde verdiği konserinin görüntü ve ses kayıtlarından oluşan, çiçeği burnunda konser albümü. "kadın" albümünü çıkardıktan sonraki ilk konserini 1997'nin nisan ayında verdiğini düşünecek olursak, bir nevi "10. yıl kutlaması"... dvd ve cd olarak satılıyor.

  kayıtların yapıldığı konser için;
  (bkz: 10 mart 2007, şebnem ferah bostancı konseri)
 • cıktığının ikinci günü bazı dükkanlarda tükenen dvd.
  sanıyorum türkiye'de en çok satan konser dvd'si oldu bile.
 • sebnem ferah icin kucuk, turkiye icin buyuk bir adim.
 • çıkana kadar severlerinin müzik market kapılarında adeta yattığı dvd... oldukça geçikmiş bir çıkış yaşadı bu eser... geç oldu ama temiz oldu
 • konserin foh teknisyenliğini murat bulut, monitör teknisyenliğini tayfun öksüz, kayıtlarını ise flat productions adına ender balcı yapmıştır.
 • tertemiz bir kayıt, harika bir konser, emeği geçenlere bu güzelliği sunanlara teşekkürler edilesi olan albüm/dvd.
 • konser kaydı olmakla kalmayıp iyi ses duzeninde dinlenince insana kendini konserde hissettiren album.

  iyi ki varsın şebnem...
 • kesinlikle muhtesem bir konser istanbul symphonic project ve sebnem dvd den izlerken bile kendinizi konserin icinde buldugunuz bir calisma.
 • dvd'nin 56:08'inci saniyesinde şebnem ferah sigara'yı söylerken kendisine uzatılan sigaraya kısa bir süre bakıp insanlara kötü örnek olmak kaygısından işaret parmağını sallayıp gülücükler atarak "olmaaaz" demiştir.
 • sebnem ferah'in bostanci gosteri merkezi'nde istanbul symphonic project'le 10 mart 2007'de verdigi konserin ve konserle ilgili roportajlarin yer aldigi dvd..

  basin bulteni soyledir:
  " şebnem ferah evinize konsere geliyor

  rock müziğin başarılı kadın vokallerinden şebnem ferah evinize konsere geliyor… istanbul symphonic project’le 10 mart 2007’de istanbul’da verdiği konserin kayıtları; pasaj müzik etiketiyle, dvd ve cd seçenekleriyle, muzik marketlerde yerini aldi..

  sanatçının bugüne kadar yayınladığı 5 stüdyo albümünden seçilen 22 şarkının senfonik düzenlemelerinden oluşan 2 cd’lik albümde; bu aşk fazla sana, sigara, mayıntarlası, deli kızım uyan, yağmurlar gibi klasikleşen şebnem ferah şarkıları yer alıyor. orhan şallıel yönetimindeki 50 kişilik senfoni orkestrasının yanında, şebnem ferah’a, klavye ve geri vokalde ozan tügen, gitarda metin türkcan, bas gitarda buket doran, davulda aykan ilkan, geri vokalde ise ceren tügen eşlik ediyor. prodüktörlüğünü tarkan gözübüyük’ün yaptığı albümün edit ve miks işlemleri murat bulut tarafından gerçekleştirildi.

  pasaj müzik ve dream tv işbirliğiyle, hakan utangaç yönetmenliğinde, 2 ayrı reji kurularak, 21 kamera işbirliği ile 46 kişilik bir ekip tarafından çekilen konserin dvd’sinin post-prodüksiyonu 3 ay sürdü. türkiye’nin en önemli performans sanatçılarından biri olan şebnem ferah’ın, gerek sahne tasarımı, gerekse senfoni orkestrasının eşliği ile diğer performanslarından ayrılan ve sadece istanbul seyircisinin izleme olanağı bulduğu “10 mart 2007 istanbul konseri”; bu albümle tüm sevenlerine ulaşıyor.

  10 mart 2007 istanbul konseri; şebnem ferah’ın bugüne kadarki üretimlerinin ve müzikseverlerle paylaştıklarının küçük bir özeti...

  albümün içeriği şu şekilde:
  1. intro
  2. okyanus
  3. can kırıkları
  4. çakıl taşları
  5. delgeç
  6. ay
  7. ben şarkımı söylerken
  8. babam, oğlum
  9. mayın tarlası
  10. iyi - kötü (dans pisti)
  11. sigara
  12. dünya
  13. bugün
  14. sil baştan
  15. oyunun sonu
  16. yağmurlar
  17. deli kızım uyan
  18. yeniden doğup gelsem
  19. ben bir mülteciyim
  20. fırtına
  21. hoşçakal
  22. vazgeçtim dünyadan
  23. bu aşk fazla sana "