*

şükela:  tümü | bugün
 • yer: barnebau stadı, lyon soyunma odası
  mod: galatasaray-arsenal uefa finali öncesi fatih terim modu

  ''topun olduğu yer, bizim için pozisyon. dizilmemizin en önemli sebebi topun olduğu yer. saha kaygan olduğu için vurduğumuz topları, bize vurulan topları defans orta saha iyi takip. kaygan saha çünkü. ve vurmaktan çekinmeyin, tam tersi topa vurmalarına müsade etmeyin mesafe tanımaksızın. zaten düşüncemiz, size aktardıklarımız buraya geçtikten sonra bizim sahaya geçtikten sonra hiçbir boş alan, boş adam bırakmamak. bugün kaç dakka oynarsanız oynayın, ama 1.dakikadan itibaren, 10 kişi oynamamız lloris dahil, hariç. 10 kişi oynamamız çok önemli. kallström ve toulalan top oynatmak yok, tehlikeli bölgede makoun'un adamı belli. ve top oynayacaz. size bir daha söylüyorum, en iyi defans yapmak defans yapma oyunu oynamaktır. ters toplarımızı unutmayın. ara toplarına koşanları hiiç, düşünmeksizin makoun, geri dörtlüyle beraber desteğimiz düşünmeksizin. hemen toulalan, burada tek şey kaldı sizin oynamanız. bi dünyanın seyredeceği sizin oynamanız. başlarken çok iyi başlıyoruz, hiç riziko yok, ofsayt taktiği diye birşey yok. kadamemiz tamam, ileri gittiğimiz zaman da hep beraber topa doğru bam bam bam gidecez ve oynayacaz, oynadınız. oyun disiplinini bozmak yok, şartlar ne olursa olsun. atarız, yeriz. ve de bazı arkadaşlara söyledim ronaldo, ronaldo çok konuşur, dirsek atar, konuşur. mutahap olmak yok.

  (kaptan cris: haydi beyler, haydi, haydi, gel.)

  yıllardır çeyrek finale yükselemedik, daha evvelden kazanamadık, ama hep kazanmak için oynadınız. bu sene dedik ki siz bu işin sonuna kadar gidersiniz. yine söylüyorum kazanacaksınız, ama netice ne olursa olsun siz benim gönlümde hep kazandınız, hep şampiyondunuz. ve öyle kalacaksınız. jesus yardımcınız olsun.''
 • dönüşümlü yayından baktığım tabi italyan televizyonunun dönüşümlü yayını olduğu için bunun biraz az olduğu genellikle sadece döndüklerinde eski pozisyonların tekrarını verdikleri özellikle canlı yayında oldukları anlarda da topun ya kaka ya cristiano ronaldo'nun ayağında olduğu maçtır.
 • bir hayli dikkat çekici istatistikî bir bilgiyi de işbu entâri ile paylaşalım; efendim bu real madrid nâmlı madridspor, şimdiye kadar bu olimpik liyon takımını hiç, evet bir kez olsun bile yenememiştir. bilanço: iki takım şimdiye kadar 5 kez karşı karşıya gelmişler, 3 kez liyon sahadan karnesi ve alnı ak bir şekilde ayrıldı, geriye kalan iki karşılaşma da ortaya karışık beraberliklerle nihâyete erdi.

  dileriz şu anda devre arasını idrâk ettiğimiz 6’ıncı karşılaşma da, fransız cenahının temsilcisi olimpik liyon lehine mutlu mesut bir sonuç ile sona ersin. gönül bu, böyle istiyor.
 • an itibariyle lyon atmıştır. real madrid'in 2 gol bulması lazım gelir.
 • pjanic'in golüyle 1-1'i yakaladı lyon. real kaç saattir rölantide takılıyordu, şimdi psikopata bağlayacaklarını umuyoruz.
 • pjanicin attığı gol sonrasında kameranın cassillas'ı gösterdiği an itibariyle cassillas'da bir guiza bakışı varolan maçtır. (realin bu maçı kazanacağına oynamış bir kişi tarafından yazılmıştır.)
 • lyon'lu oyuncuların maça alt bahsi oynadığına emin olduğum maç. ulan kaç tane karşı karşıya kaçırdınız allahsızlar.
 • 1-1 biten maç. real madrid şampiyonlar liginden elendi.
 • real madrid'in oynadığı maçların toplamında üstünlük kuramadığı 3 takımdan * * * birine, yine, yeni, yeniden elendiği karşılaşma.

  edit: zorunuza mı gitti lan?
 • ilk yarıda maç 1-0 iken real madrid'li bir futbolcu (hatırlayamadım şimdi iyi mi) kaleciyi de geçmiş ve topu boş kaleye yuvarlamış ancak top direkten dönüp üstelik ters taraftan auta çıkmıştır. maçın en önemli anı bu andır.

  edit: arkadaşlar uyarıyor, higuain diye. topun auta çıkmadığını, defansın kontrol ettiğini de ekleyelim. cankiri corum kanamali hastaligi, max cady ve hulleci'ye teşekkürler.