şükela:  tümü | bugün
  • mafyaya mafya diyebilen cesur bir insanın tahliye konuşması.
    helal olsun ahmet.
  • ahmet şık söylemleri ile günümüzde yaşanları tarihe not düşmektedir.

ayrıca 3-5 kuruş rant için her türlü omurgasızlığı yapıp, talana göz yuman sözde gazeteci özünde biat'çı yandaş sürüsüne tokattır her cümlesi.
  • göte göt demiştir. ağzına sağlık. tahliye konuşmasını dinlerken aklıma şu satırlar geldi:

"ey her şey bitti diyenler
    korkunun sofrasında yılgınlık yiyenler.
    ne kırlarda direnen çiçekler
    ne kentlerde devleşen öfkeler
    henüz elveda demediler.
    bitmedi daha sürüyor o kavga
    ve sürecek
    yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek!"

(bkz: adnan yücel)
  • savcılara kendini tekrar içeri attıracak malzeme veren konuşma kimse bana ifade özgürlüğü demesin, bu ülkede ifade özgürlüğü son günlerde saçmalayan din hocalarının götünü kurtarmak için kullanılan bir argüman.
  • lan oğlum git al etini yak mangalını bak s*kinin keyfine;
    mezarlıklar kahraman ve devrimci dolu, ölüp gideceksin bu ülkeyi sen tek başına değiştiremezsin bu ülkenin değişmesi için en büyük silah eğitim ve eğitim sabır isteyen bir altyapı gerektirir.

ne oldu şimdi sen konuşunca hükümet senden mi korktu, ya da kraldan çok kralcı olan akp tabanındaki seçmen safınımı değiştirdi! sol ya da devrimci seçmen kitlesi şöyle g*tunu kaldırıp bi silkelendi mi? yine akşam survivor izleyecek ve yine 8 şehit haberi gelirken en çok entry beşiktaş ya da fenerbahçe maçına girilecek. bu ülkede o kadar çok kişi var ki beynini çıkarıp maymun beyni taksan yaşamında değişim olmayacak sen kime ne anlatıyorsun?
  • insanların bu kadar korkusuz olmaları , ileriye dönük hayallerimde bana umut veriyor.iyi ki varlar.iyi ki hep olacaklar.
  • tekrar içeri girmesine sebep olabilecek konuşmadır.
    helal olsundur. ahmet şık adamdır.
  • kendisi ergenekon zamanı cemaat tarafından içeri atılmıştır. cemaatin terörist oldugu zaman itibarıyla da akp tarafından içeri atılmıştır.kendisi adeta cumhuriyetin son kalesi gibi sunulmaktadır.bu adama destek verenlerin hatrı sayılır kısmı erdoğan karşıtlığından böyleler. şimdi ahmet şık suçlu ise neden beraat ettirdiniz?yok masum ise bu adam neden her devir içerde?her ne olursa olsun kendisi pkk ile arasına mesafe koymamakta ve devletin savcısını öldürenlere reklam imkanı tanımıştır.
  • burada pek ciddi şeyler yazmam ama şunu itiraf etmeliyim ki; uzun zamandan beri ilk kez bir insanın konuşmasını izlerken gözlerim doldu. bu kadar yürekli, içten, cesaret ve inanç dolu, kaypaklıktan uzak, küçük fani çıkarların sarhoşluğuna saplanıp kalmamış ve hayata dair tüm korkuları unutmuş bir karaktere her zaman rastlayamazsınız.

cesaretin için, inancını yitirmeden verdiğin mücadele için ve her şey için helal olsun sana a h m e t ş ı k. adını ve soyadını büyük harflerle yazdım ama biliyorum ki sözlük altyapısı otomatik olarak küçük harfe çevirecek. olsun ben yine de büyük yazdım ve bundan sonra da daima büyük yazacağım.
  • beni içeri koyanlar, içeri girecek dedi ne kadar fetöcü polis varsa ya içerde ya açıkta.
    şimdi akp gidecek, bakalım neler olacak.