şükela:  tümü | bugün
  • bili bili marka yumurta bazılarınızın bildiği üzere bim'de satılmaktadır.
    evde menemen yapmak için yumurta kalmamıştı. haliyle, markete yumurta almaya gittim. ama ne olduysa, yumurtaları pişmiş domateslerin arasına kırmaya geldiğinde oldu. yumurtalardan biri, kan kaplı bir halde akıp düştü tavaya. birtakım doku parçaları da vardı sanırım içinde. bu görüntü karşısında dondum kaldım. sizce o menemene ne yapmalı, bu durum karşısında ne yapmalı, bim'e söylemeli mi, bili bili yumurtayı mı aramalı? bir de yumurta çiftlikleri hakkında bilgi sahibi olanlara yönelteceğim bir soru var: içinde canlı olan bir yumurtanın, marketlere yollanacak kartonun içine karışması kolayca mümkün müdür?

arkadaşlar, fotoğrafı nasıl ekleyebileceğimi henüz bilmiyorum. öğrenince onu da koyacağım.
  • şahsımın da tespit ettiği ancak %25 civarı olmayan kandır. bazen küçük pütürcükler şeklinde yumurta içinden çıkıyor. forumlarda canlı organizma olduğu için bazı büyüme aşamalarında bunun olabileceği belirtilmiş. ancak insanı iğrendiriyor.

hele ki o kadar sucuğun üstüne kırdığınız zaman.. bir de çalışan ocakta oluyorsa bu zor anlar yaşatır.
  • bu tarz durumlarda temkinli olmak için tavadan önce bir kaseye kırmanızı öneririm. haşlanacaksa çare yok tabi, kısmet.

ben bu satılan yumurtaların döllenmemiş olduğunu düşünerek tüketiyordum, o yüzden köy almıyordum. ne yazık ki fabrikanın da garantisi yokmuş, deneyimleyerek öğrendim. ben fazla masum düşünmüşüm.
  • bili bili yumurta 'kanımı tavaya döktüler' diye rezalet başlığı açsa destekleceğim rezalet olurdu.
  • ıki gün önce aldığım 15li yumurtadan siyah siyah parçalar çıkmıştı diyerek katıldığım rezalet.