şükela:  tümü | bugün soru sor
  • merhaba arkadaşlar, bugün öğlen yemeği için dört kişi
    (iki çift) nusret istinye park şubesine gittik. her zamanki gibi kapıda kuyruk vardı ve beklemeye başladık..neyse ki görevli kadın sigara içmeyecek olanları içeride boş olan masalara alabileceğini söyledi ve bizde hemen sıra beklemeden hızlıca oturmuş olduk.oturur oturmaz siparişlerimizi verdik.siparişlerimiz ; 2 adet lokum burger 2 adet nusret burger olmakla birlikte içeceklerimizi de söyledik ve 30-40 dakika içerisinde siparişlerimizi görevli bir arkadaş tarafından derin ahşap uzun bir kase içerisinde geldi.görevli arkadaşın burgerlerimizi masaya koyacakken aynen söylediği şuydu; "ortaya koyuyorum oradan alır artık herkes kendi burgerini" demesi üzerine hangisi lokum? hangisi nusret burger? neden bu şekilde geldi? teker teker hepimize neden servis edilmedi? diye sorduğumuz bu sorular malesef yanıtsız kaldı. nitekim sanki sokak arasında bir burgerciye gelmişizde kuryeden yeni dönmüş motorcu aynı zamanda servise de bakıyor edasında bir servis oldu.sohbet ede ede ve bu durumu konuşarak burgerlerimizi yedik eşim henüz tam olarak tabağını bitirmemiş patatesleri dururken birden masayı toplayan kadın bu seferde eşimin devam ettiği patatesleri ve tabağı aldı.ne bu acele nusret? dedik. ne oluyor? yoksa kurumsallık seni de mi bozdu? 250 lira civarında hesap ödediğimiz bir mekandan alel acele kalkmalı mıyız? yoksa yiyenlerin kalkması için talimat mı verildi? kısacası nusret veya görevliler bu yazımı okuyorsa acilen dikkat etmeliler lezzet çok önemli evet ama memnuniyet sadece lezzet ile olmuyor hele ki eşlerimiz ile gittiğimiz bir gün ise...

edit:bazı arkadaşların konuşmazsan,söylemezsen tabi ki tabağını alır.iletişim şart tarzında yazdıklarını görüyorum. harbi lala sınız siz mk çatal elde patatesi yerken üstüne hala yiyorum demeye ne gerek var? kör mü? hala yemeğe devam edildiğini görmüyor mu?

edit 2: bazı arkadaşlar olayı abarttığımı düşünmüş fakat bundan sonra olmaması ve insanların görmesi,bilmesi için paylaşılması gerekiyor.

edit 3: arkadaş tüm yorumları okudum bir çoğu paradan bahsetmiş bizimde zaten her gün gittiğimiz bir yer değil hatta ilk sayılabilir.ayrıca normalde erkek erkeğe mesele olmayacak konular eşiniz ve dostunuz yanınızda iken sorun olabiliyor bizim için oldu. hala sığır gibi okuyup okuyup anlamayanlar var. al sana bir rezalet daha..

edit 4 : küfürlü entry yazan arkadaşları üşenmeden tek tek hem mail ile hemde normal şikayet ediyorum. buralar çok ergen dolmuş biraz lanetlilik aklı başa getirir.bilginize.
  • 4/10 verdiğim rezalet.
  • (bkz: rezal-et)
  • sadece izlersen olacağı bu, bak çok basit bir yol gösteriyorum. masayı toplayan çalışana 'hala yiyiyoruz, kaldırmayın lütfen" derseniz, bu tür mekanlarda peki efendkm deyip giderler.
    ulan ben kahvede bardağımda daha 2 yudum çay varken almaya çalışan sidar abiye her defasında sıkılmadan bunu diyorum, sen nusret'te diyemiyorsan senin suçun. bir de burgerlerin hangisi nusret diye sormakta zor olmasa gerek. armut piş, ağzıma düş olmaz. bi ağzını aç sor.

rezalet olmayan durumdur. rezalet puanım 0.1/10
  • 2/10 rezalet puanıyla sizi uğurluyoruz.

(bkz: iletişim şart)
  • çok popüler olan mekanların yüzde 99.99'unda görülen, "ana yemeğinizi bitirdiyseniz s.ktirin gidin" tavrı ile karşılaşıp halen şaşıranların olduğuna şaşırdığım rezalet. bilmiyorsanız öğrenmelisiniz: "kurumsallık" olgusu sadece populerliğin eşiğine kadar işler. gerisi boş muhabbetten başka bir şey değildir. yakında frençayz olayına girilir, her köşe başında "nusret" diye burgerciler türer, sonrasında azalarak biterler. nereden mi biliyorum? yok kahin değilim, tecrübem çok...

(bkz: tatlıses lahmacun)
  • hayvana saygısı olmayan bir kurumun,insana da saygısının olmaması gayet normal bence.
    yemek olarak et tercih edecek olsam aklıma nusret denen kişinin etlere nasıl davrandığı gelir ve iştahım kaçabilir.

bu düsturdaki bir kurumun tamamen müşteri kaygısı,masa devir daimi gibi kaygılarından dolayı hiç şaşırmayacağım bir davranış.
  • rezalet puanı 2. arkadaş burgeri kaldır bak. lokum burgerin içinde et, diğerinde kıymadan yapılan köfte var. menüde belirtiliyor. herşeyin başı okumak.
  • emekçi kardeşlerimize 50 tl bile verememiş bir yazarın serzenişi.
  • alt tarafı bir burger yemek için sıra bekleyen insanlar olduğunu öğrenmeme vesile olmuştur.

insan şaşıp kalıyor.