şükela:  tümü | bugün
  • kelebek uçtu, arı kondu, kobra tısladı, lidya para bastı, frig anadolu'yu ossurttu.. discovery channel mı izledik sınava mı girdik muamma atraksiyon.
  • "sürüler yarım beyinlilerin bile peşinden gider" gibi çok güzel toplumsal mesajlar vermiş, kanayan bir çok yaramıza parmak basmış, mayın tarlası oynatmış, tanrılar çıldırmış olmalı filmindeki insanların "tıktıklı" konuşmalarından bile bahsetmiş sınav. tam bir görsel şölen, bir festival havası.
  • "insanlar varolana bakıp 'neden var' derler, ben ise olmayanı görüp 'neden yok' derim." diyen kişinin nasıl biri olduğu söylenebilir? sorusunda, karamsar` : bu da ayrı bir alem, araştırmacı gibi şıklar arasınakonuşkan` diye de bir şık koyup beni benden almış, konsantrasyonumu yerle bir etmiş komik sınav.
  • eşek kadar üniversie mezunu adamların 3 saat boyunca cücük kadar ilkokul sıralarına oturtulup, ondan sonra da sözel bölümde taşak geçilir gibi ergonomi ile ilgili paragraf sorusu çözdükleri doğa olayı.

ayrıca nilüfer hatun ilköğretim okulu sınavın bitiş zili olarak hababam sınıfı melodisini seçmiş, daha sonra ise windows kapanış melodisiyle "dağılın lan" mesajını başarıyla vermiştir.

(bkz: bambaşkaymışsın)
  • kariyerime nasıl bir yön vermem gerektiğini anladığım sınav olmuştur. bunca aradan sonra tekrar sınav heyecanı yaşamak cidden bünyeye iyi geliyormuş onu gördüm. arada lazımmış gençler. yani önemli değil, cidden kazanamazsam da 40 milyonum feda olsun. katkı düzeyinde benim sınava katkımdan çok sınavın bana katkısı oldu, bir sürü bilgi öğrendim. bundan sonra dergiye, gazeteye son, bir kere ales'e girdim mi bir de onun üstüne dış basından da bihaber kalmamak için kpds'ye girdim mi pırıl pırıl olurum valla. frigyalılar,lidyalılar, yarım beyinli lider balık (ki kendimle çok özleştirdim onu) paso korku filmi çekip "dur lan amma eleştirildim elime yapışmasın bu iş" diyip başka iş yapan adam, teletabiler, (hakkat teletabilerin ne işi vardı bak bu hala muallak bir konu bende) uçan kelebekler ve kraliçe arıyı düdüklüyen erkek arılar (keraneye çevirdiniz lan kovanı!) sonra durmak bilmeyen kanın, rus çarını öldürmesi ve cevabın o şık mı olması sorunsalı...

arada kendi kendime "hacı sağ lop'a fazla yüklendin lif atmasın sonra" diyip 3-5 şeker şerbeti karışımı, apartmana kat çıkma çalışmaları, oğlum belediyeye çaktırmadan 5 katta ben atarım aq muhabbetleri üzerine tekrar sözele döndüm.

her şey mükemmele yakın gidiyordu ki, aşti sorusu geldi. tamı tamına dostlarım 20 dakikamı bu soruya harcadıktan sonra uygun dizilimi buldum ve o anda kariyerimin yüksek lisansda değil de bir otogarda değnekçilik olacağını kavradım.

değnekçilik mi yaysat bayiliğimi derseniz hangisinden doğrum daha çoksa oraya yönelecem.

edit: abow bir de oto galericiliği sorusu vardı de mi sayısalda?
  • ileride söz-yısal gibi bi' yeni bölüm geliştirmelerini beklediğim sınavdır. mesela bize sarı, kırmızı, turuncu yuvarlak yapışkan kağıtlar versinler. biz onları uygun renkte olanlara yapıştıralım soru kagıdında. daha sonra hepsi tamam olunca böle güzel bi manzara resmi falan çıksın ortaya. oradanda iki üç soru gelsin. ya da nokta nokta halinde şekiller versinler onları birleştirelim, bereket tanrısı falan çıksın, nanik yapsın bize. gülelim.

pazar pazar nesem yerine geldi. her hafta olsun her hafta girelim...
    son söz: burak ve fırat aslında erkek. valla.
  • kişiyi paragrafı anlayıp doğru şıkkı bulamayanlar adlı dernek kurmaya kadar götürecek türden bir sınav olmuştur.
    vallahi yaparım, akıllı olun!

(bkz: hepimiz yarım beyinli balığız)
  • sözel sorularının son mantık kısmında ki "dergiyi alan aslı mı yoksa ceren mi" ikilemiyle cebelleşirken "kitapçığı alan" gözetmen oldu.
  • enstruman olarak havuç, pırasa ve balkabağı kullanan ve konser sonrasında 70 kiloluk bu sebzeleri doğrayıp sebze çorbası yaparak dinleyicilere ikram eden viyana sebze orkestrası'ndan haberdar olduktan sonra konsantrasyonumu yitiridiğim sınavdır. balkabağını nasıl davul yapıyorlar, havucun neresine üflüyorlar, çorbada sebzeleri çiğden mi yapıyolar kavuruyolar mı, hangi yağı kullanıyolar falan derken sınav bitti.