şükela:  tümü | bugün
 • gündem olması gereken konudur yoksa punduna getirilip "ekonomik kalkınma karşıtı çevreci teröristler kendilerini öldürdü" seviyesine indirgenecektir.
 • "çiftin komşularından süleyman dinç, ali ulvi büyüknohutçu'nun evin iç kısmında eşi aysin büyüknohutçu'nun ise evin balkon kapısında kanlar içinde yerde yattığını belirtti."

  nasıl oldu, önce koca evinin girişinde öldürülüyor, kadın da kaçarken mi vuruluyor??
  gözümde canlandırmaya çalışıyorum bir an...

  kesinlikle taş ocaklarıyla ilgisi var bu cinayetin?

  eğer adalet ve güvenlik sağıra yatarsa kesin bir kodamanın tetiklemesi olduğu anlaşılabilir.

  adalet gerçekten sadece bir isim mi?

  çifti vuran güya itiraf etti.

  ancak iplerini kimin yönettiğni söylemedi.
 • 15 nisan 2017'de bu güzel insanların mücadelesi sonucu taş ocakları kapatılıyor.
  http://www.hurriyet.com.tr/…i-danistay-boz-40428131

  ve üzerinden daha bir ay geçmeden evlerinde katlediliyorlar: http://www.cumhuriyet.com.tr/…cift_olu_bulundu.html

  bence her şey açık ve net. kamuoyu ve çevrecilerin desteğiyle bu olay geniş kitlelere duyurulmalı ve bu cinayetin arkasındaki güçler ortaya çıkarılmalı.

  edit: şimdi bir kişinin yakalandığı söyleniyor. adam soygun için gittim demiş. evet eminim elinde pompalı tüfekle soygun yapmaya gitmiştir. olaydan kısa süre önce çiftin evinin yakılmak istendiğini de unutmayın.
 • nicedir sahip oldukları ve günden güne katlanarak artan güçle iyiden iyiye delirmeye başlayanların artık zerrece çekinmeden cinayet işlemeye başladıklarını da bizlere gösteren acı gelişmedir aynı zamanda.

  eskisi gibi huzurlu uyuyabilmek pek mümkün olmasa da artık günleri sonlandırırken bir sonraki gün yaşananların tümünün ipsiz sapsız kötü bir kabusmuşcasına geride kalacağı yeni bir güne uyanacağım avuntusuyla giriyorum yatağa.
 • antalya'da mermer ocaklarına karşı yürüttükleri çevreci mücadele ile tanınan büyüknohutçu çiftinin evlerinde öldürülmesidir.

  şayet iyiyseniz ve iyi kalmaya çalışıyorsanız öldürülürsünüz bu ülkede; ama "bu milletin amına koyacağız." deyip halkınızı soyarsanız holding sahibi olursunuz.

  edit: başlık buraya taşındığı için haber linki gereksiz kaldı, onu sildim.
  edit2: bu insanların neye karşı savaştıklarını daha iyi anlamak için bir fotoğraf
  edit3: ali ulvi büyüknohutçu mücadelesini anlatıyor basına şurada. bu güzel, aydın adamı ve eşini öldürdüler, bir kere daha yazma ihtiyacı hissettim.
  edit4: katil, 50 bin liraya tutulmuş bir kiralık katilmiş. kaynak
 • fotoğraflarındaki yüz ifadelerinden bile nasıl güzel insanlar oldukları belli çevreci bir çiftin, kimbilir hangi lobilerin kimleri tarafından hangi uğurlarda infaz edilmesi olayıdır.

  edit: olaya ilginin bugün artmış olması sevindirici. insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. bu başlığın sol frame'in tepesinde durması bile başlı başına bir şeydir. yetmez tabi, olayın kovuşturulması lazım.

  ---

  "antalya'da uzun yıllar siyaset yapan ve bazı sivil toplum örgütlerinde görev olan ali ulvi büyüknohutçu ile eşi aysin büyüknohutçu, finike ilçesindeki dağ evinde öldürülmüş olarak bulundu. büyüknohutçu, bölgede faaliyet gösteren mermer ocaklarına karşı yürüttüğü çevreci mücadeleyle tanınıyordu.

  ali ulvi büyüknohutçu antalya'da 1999 yerel seçimlerinde dsp'nin kepez belediye başkan adaylığının yanı sıra genç parti antalya il başkanlığı, dsp il başkanlığı gibi görevlerde bulundu.

  türk kiracılar derneği (kirader) genel başkanlığı ve tüketiciyi koruma derneği (tükoder) antalya şube başkanlığı görevlerini yürüttü.

  büyüknohutçu, bölgede faaliyet gösteren mermer ocaklarına karşı yürüttüğü çevreci mücadeleyle tanınıyordu.

  ali büyüknohutçu 5 mayıs cuma günü saat 02.00 sıralarında 'ali babanın çiftiği' olarak da adlandırdığı evinin hemen yakınındaki ormanlık alanda yangın çıktığını ve büyük bir facianın eşiğinden döndüklerini belirten bir paylaşımda bulunmuştu."

  kaynak

  gelişmeler üzerine edit: bu işin dönüp dolaşıp siyah cipli, çirkin bir adama varmasına hiç şaşırmayan bir tek ben miyim?

  ilk gelişme:

  "antalya finike’de yaşadıkları dağ evinde öldürülen çevreci ali ulvi ve aysin büyüknohutçu çiftinin katil zanlısı ali yumaç, savcılık ve mahkeme ifadelerinde, kapatılan mermer ocağında çalışan ’çirkin’ lakaplı kişinin cinayetler için 50 bin tl teklif ettiğini, 3 bin tl’sini ödediğini ileri sürdü."

  ikinci gelişme:

  "antalya'nın finike ilçesi'nde taş ocaklarına karşı verdiği mücadeleyle tanınan ve 9 mayıs salı günü kızılcık yaylası'ndaki dağ evlerinde öldürülen ali ulvi ve aysin büyüknohutçu çiftinin katili ali yamuç'un eşi fatma yamuç, daha önceki ifadelerindeki çelişkiden dolayı dün evinde gözaltına alındı. dha'nın haberine göre, ilçe jandarma komutanlığı'ndaki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen fatma yamuç, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince yardım ve yataklık suçlamasıyla tutuklanarak burdur cezaevi'ne gönderildi.

  fatma yamuç, azmettirici olduğu öne sürülen 'çirkin' lakaplı kişiye ait siyah cipin neredeyse her gün evlerinin önünden geçtiğini ve evlerinin sol çaprazında durduğunu söyledi."

  eklenen son gelişmeler:

  antalya’nın finike ilçesinde çevreci çift ali ulvi ve aysin büyüknohutçu çiftinin katil zanlısı ali yamuç'un cinayete iştirakle suçlanarak tutuklanan eşi 31 yayındaki fatma yamuç, eşi cinayeti işlendikten hemen sonra öğrendiğini ve eşinin 'karanlık bir iş' dediğini belirterek, gasp edilen eşyaları da dipsiz kuyuya birlikte atmaya gittiklerini itiraf etti.

  asırlık sedir ve çam ağaçlarının da bulunduğu alacadağ, gökçeyaka, kızılcık ve adala gibi bölgelerdeki taş ve mermer ocaklarına karşı bölge halkının da desteğiyle yaklaşık 6 yıldır hukuki mücadele sürdüren ali ulvi ve aysin büyüknohutçu çiftini 9 mayıs akşamı öldüren ali yamuç'un, eşi ile elmalı cezaevi'nde görüştüğü ortaya çıktı. yamuç, bu görüşme ardından gözaltına alınıp tutuklandı.

  önceki ifadelerinde eşinin cinayetlerle ilgisi olduğunu bilmediğini öne süren fatma yamuç, mahkemedeki ifadesinde “eşimin cinayetlerle bir alakası olduğunu bilmediğimi söylemişsem de eşime kapı önündeki malzemelerin cinayetlerle ilgisi olup olmadığını sorduğumda bana o olayla alakalı olduğunu ancak, bunun karanlık bir iş olduğunu, daha sonra anlatacağını söylemişti" dedi.

  17 mayıs günü elmalı cezaevi'nde tutuklu eşi ali yamuç ile görüşmeye gittiğini belirten fatma yamuç, şöyle konuştu:

  “ben tüfeği nereden aldığını ısrarla sordum. o da bana 'celal diye biri var kızılcık'ta, onun evine girdim. onun evinden alındı, kullanıldı, bırakıldı. hatta evinin camı kırıktı, ben evde bulunan yüklüğün arkasındaki tüfeği aldım' dedi. ben suçsuzum. olay anında ali'nin yanında değildim. hiçbir şekilde olayda ali'ye yardımcı olmadım. olaydan sonra bana malzemelerin cinayetle ilgili olduğunu söyledi ancak başka bir şey söylemedi."

  önceki ifadesinde cinayet günü saat 19.00 sıralarında uyuduğunu, saat 01.00 gibi uyandığında eşinin de yanında olduğunu söyleyen fatma yamuç, mahkemede saat 19.30 gibi uyuduğunu ve 21.30 gibi uyandığını belirterek, eşinin, 'ben çok kötüyüm, hiç halim yok. aşağıya gidip gelir misin?' dediğini, 'ne oldu?' diye sorduğunu belirterek, “bana 'yuvalı ile turunçova arasında bir köprü var, orada birisi var. ona (beni ali gönderdi) de. burada 2 bin 100 tl var, onu ver, o sana bir şey verecek' dedi. ben parayı aldım, saymadım, cebime koydum. eşim evdeydi, motora bindim, aşağı indim. köprünün oraya vardım, 'beni ali gönderdi' dedim. adam 'bana parayı ver' dedi. verdim. bana poşet içinde bir şey verdi" diye konuştu.

  ifadesinde ali yamuç'un büyüknohutçu çiftinin evinden cinayet sonrasında gasp ettiği cep telefonunun bataryası ve kapağını kendisine ait telefona takmak istediğini söylediğini anlatan fatma yamuç, "evde kapının arkasında kırmızı sofra bezi vardı, hafiften açtım onu, bir tane laptop ve ip gibi bir şey vardı. ali telefonu da sofra bezinin içine koydu. bunun ne olduğunu sordum, 'bana kaybetmem için verdiler. ben bunu anlatacağım şimdi değil' dedi. bunun üzerine bir müddet tartıştık, sonra hazırlandık, ben valize çarşafı koydum" dedi.

  motorla aşağı indiklerini ve dipsiz kuyu olarak adlandırılan yerde durduklarını belirten fatma yamuç, “ali gitti, 4 dakika sonra geri geldi. 'naptın malzemeleri' dedim. 'kaybettim işte' dedi. ben de 'bunu anlatmayacak mısın' dedim. 'şimdi olmaz, eve varınca konuşacağız' dedi" diye konuştu.

  cinayetlerle ilgili katil zanlısı ali yamuç'un ifadesindeki siyah cip ile kapatılan mermer ocağının çalışanı olduğunu belirttiği 'çirkin' lakaplı azmettiriciye ilişkin araştırma ve incelemeler de sürüyor."
 • finike'de, finike portakal tarlaları için mermer ocaklarına karşı direnen çevre savunucusu ali ulvi büyüknohutçu ve eşi aysin büyüknohutçu yaşadıkları mütevazi evlerinde ölü bulundular.

  çevreyi katlettiği sebebi ile 4 taş ocağının kapatılmasını sağlamıştır ama elleri doğa kanına bulanmışlar iş başına geçmiş , onları da katletmiştir.

  aslında kendisinin başlığı budur [(bkz: ali ulvi buyuknohutcu)link]

  haber : cnn
 • ofsayttan gol olursa binlerce entry girilen bir başlık kadar ekşisözlükte ilgi görmemiş, birilerinin götünün kılı olan insanların yaşadığı ülkenin gündeminde nasıl ilgi görsün diye düşündüren başlıktır.

  bilgi ve teşekkür editi: ben entryi yazdığımda üstteki en çok favorilenen entry sayısı 4 idi.
 • katil bellidir.
 • kesin işin içinde çapanoğlu vardır. amk ülkenin anasını bellediler, doğa, dağ, taş, toprak, su, mu bırakmadılar, sikim sizin uluslararası fonlarınızı da anlaşmalarınızı da. sırf birileri para kazanacak diye ekolojik dengeyi bozuyorsunuz. sonunuz olur umarım..