şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ziraat türkiye kupası final müsabakasının 10 mayıs perşembe günü saat 20.30'da oynanacağı az önce açıklandı. maç diyarbakır'da oynanacak.

  fenerbahçemize yürekten başarılar dilerim.
 • akhisar'ın şikecileri şikeceği maçtır.
 • fenerbahçe'nin bu maçtan sonra oynayacağı lig maçını, utanmadan pazar gününe koyacak olan federasyonun şimdiden amına koyayım.
 • türkiye futbol federasyonu'nun son marifetidir. önce maçı 9 mayıs 2018 olarak açıklamıştır, sonra ise hiç bir sebep olmaksızın 1 gün ertelemiştir. ayrıca pfdk'dan beşiktaş'ın ihraç kararı açıklanmadan, final maçında fenerbahçe'den bahsetmeleri tam bir komedidir. abdullah gül'ün dediği gibi, insan gerçekten hayret ediyor.

  http://www.tff.org.tr/…aspx?pageid=267&ftxtid=29169
 • ilk olarak 9 mayısta oynanması planlanmış olan maç. 6 mayısta oynanacak akhisar galatasaray maçında rotasyon yapma ihtimali olan akhisarspor’a rotasyon yapma mesajı iletilmiştir.
  federasyon tarafından tarihinin neden değiştirildiğinin gerekçesi açıklanmalıdır. neden?
 • fenerbahçe kupayı kazanması halinde akhisar yeni statüye göre avrupa ligi'ne gidemeyecek olduğundan lig beşincisi gidecektir. dolayısıyla göztepe'nin beşinci olma şansı son maça kalırsa şayet göztepe galatasaray maçına avrupa ligi umuduyla çıkacaktır. galatasaray'ın deplasman karneside malum olduğundan fenerbahçe kupayı kazanması halinde şampiyonluk içinde büyük bir avantaj yakalayacaktır. o yüzden bu maç bir kupa finali değil şampiyonluk eşiği olabilir tabi hafta sonu trabzon kazanıp göztepe kaybetmezse.
 • (bkz: 2018 ziraat türkiye kupası finali rezaleti)

  federasyon tarafından akhisarın yok sayıldığı maç. akhisarspor taraftarı da protesto amacıyla maça gitmemeye karar vermiş. olaylar şöyle gerçekleşiyor;

  1- kupa finali 9 mayıs çarşamba günü olarak açıklanıyor. akhisar finale ilk çıkan takım olduğu için birçok taraftar uçak bileti ve otel rezervasyonunu yapıyor.

  2- kupa finali anlamsızca 10 mayıs perşembeye erteleniyor. uçak biletleri fenerin de finale kalmasıyla 200 tllerden 600-700 tl civarına çıkıyor.

  3- uçak bileti yanan taraftar otobüs ayarlıyor bu seferde. 1400 km yol gidecekler.

  4-ancak federasyon diyor ki akhisarlı sana 7.422 bilet fenere 15.108.

  5-sen sadece akhisardan gişeden bilet alabilirsin fenerbahçe passo.com.trden. yani diyarbakırda, vanda ,erzurumda, istanbulda oturan bir akhisarlı maça gidebilmek için akhisara gelip kartına bilet yükletmeli.=))

  6-eğer akhisar passoligin dışında bir kartın da varsa (federasyon kartı dahil) maça giremezsin. 4 mayıstan sonra kart çıkarırsan giremezsin.

  kısacası ne akhisarlı gelsin ne de maçın oynanacağı diyarbakır ve çevresinden halk maç izlesin isteniyor.

  peki o zaman maç niye eskişehirden diyarbakıra alındı?
 • gidicisiniz vatan millet düşmanı adiler. yapın bakalım son oyunlarınızı.
  edit :imla
 • cumhurbaşkanının programına göre tarihi ve saati revize edilen maç.
  güntekin böyle ima etti en azından.