şükela:  tümü | bugün soru sor
 • nasil olacagini ve icerigini merak ettigim mitingdir.

  *normalde ayni tarihte diyarbakir’da yapilacak iken ziraat turkiye kupasi finali yuzunden baska bir il ile degistirilmistir.
 • bu miting deniz baykal'ın şövenist politikalarıyla kürt illerinde tabela partisi haline gelen chp için yeni bir başlangıç olabilir.
 • çok merak ettiğim miting. sayın ince bugün selahattin demirtaş’ı ziyaret etti. az sonra başlayacak edirne mitinginde bu görüşmeye dair bir şeyler paylaşacakmış. bilindiği gibi, cumhurbaşkanlığı seçiminin erdoğan vs ince olarak 2.tura kalması en kuvveli ihtimal gibi gözüküyor. %10 üzerinde olması beklenen hdp oyları büyük önem arz edecek bu turda.

  muharrem ince’nin akşener’e göre avantajı bu oylara daha fazla talip olabilme olasılığı. işte bugün cezaevinde gerçekleşen görüşme ve yarınki miting bunun olup olamayacağına dair bize bir done olabilir. chp’nin oy alamadığı hakkari gibi bir yerde kuvvetli bir miting gerçekleştirilebilecek mi? ince’nin kürt seçmene ne gibi mesajları var? karşılık bulacak mı? bunları çok merak ediyor ve seçimin kaderini belirleyebileceği inancını taşıyorum. kürt seçmenin 2.turda erdoğan’a gitmesini veya sandığa gitmemesini engellemek şart.
 • önemsiyorum. miting birilerini de rahatsız edecektir. teröristlerle işbirliği yapıyorlar derlerse hiç şaşırmayacağım.
 • "edirne'den hakkari'ye tüm ülkenin cumhurbaşkanı olacağım" mesajının verileceği mitingdir. ülkenin çaprazlama iki ters ucundaki edirne ile hakkari, boşuna seçilmiş olamaz.
 • bu ülkede gerçek bir birlik kurmak için iki uçta da* aynı şekilde miting yapabilmek ve her kesimden destek almak gerektiğini bilen cumhurbaşkanı adayının hareketidir, çok doğrudur, yalnız ve güzel ülkemin yıllardır hasretle beklediğidir.
 • saat 15:00'de gerçekleşecek olan, cnn türk'ün kaç saniye yayınlayacağını merak ettiğimiz miting.

  https://mobile.twitter.com/…atus/994301054949961730

  canlı yayın linki
 • gerçekleşirse türkiye'de bunu yapan ilk siyasetçi olacaktır.dün edirne'de olması bugün ise hakkari'de miting yapacak olması tüm türkiye'yi kucaklayıcı bir tavır sergilediğine kanıt olarak gösterilebilir.
  miting sonrası edit:konuşmada "selahattin demirtaş"adını zikrettiği anlarda halk olumlu anlamda büyük reaksiyon gösterdi ve muhtemeldir ki muharrem ince de bunu bekliyordu.ama bugün itibariyle chp elitist kıyı siyasetçiliğini bırakıp yüzünü tüm türkiyeye çevirdiğini tüm hakkarideki kürtlerin farkına varmasını sağladı.ve bu da demek oluyor ki 2.turda erdoğan'ın işi çok ama çok zor.çünkü radikal kürt ile radikal türk milliyetçilerinin aynı cenahta yer alması başarılması çok zor bir şeydir.teşekkürler erdoğan...ama artık gidebilirsin.(bkz: t a m a m)
 • umarım dünkü mitingden deneyim kazanıp, en azından konu başlıklarını belirleyip derli toplu ve ekonomi ağırlıklı bir konuşma yapar diye temenni ettiğim miting.

  kürtlere mesajı zaten batıda verdi. burada da tüm ülkeye herkesi ilgilendiren ekonomi ağırlıklı mesaj verir umarım.

  milletin derdi cebi çünkü.. cebi yanan adama özgürlük satamazsın.