şükela:  tümü | bugün
  • fransa'nın değil türklerin mağduriyetine neden olacak karardır.
  • ülkenin geldiği hali bundan daha iyi anlatan bir olay olamazdı. her şeyi bırak senin üzerine vazife mi? ya da alacağın karar böyle bir saçmalık olabilir mi? bir de prof bu kararı alanlar..bir ülke kraldan çok çekmez kraldan çok kralcılardan çektiği kadar.
  • mezun istihdam ilişkisi açısından bakılırsa mantıklı karar. ben de üniversitelere her sene milyon tane insanın girmesine karşıyım.

ama peki sayın yök, işletme, iktisat, tarih, felsefe, sosyoloji, biyoloji, fizik, kimya gibi alanlarda hem bölüm hem öğretmenlik mezunlarından kaç tanesi alanında çalışıyor? onlara da kota gibi düşünceniz var mı? yoksa bu karar son günlerdeki politik durumun bir yansıması mı?
  • marksizme karşıyız o yüzden marks'ın ekonomi kitaplarından çıkarılmasını talep ediyoruz.

lan türklerin kendinden başka dostu yok zaten. tüm diller ve tüm ırklarla ilgili bilgiler çıkarıp dillerini öğrenmeyi yasaklayın.

mis gibi piknik tadında yaşayalım canım ülkemizde.
  • evet fransada ders kitaplarında türklerin tarihi anlatılmıyor, bu nedenle öğrencilerimize fransız ihtilali ni anlatmayalım biz de. mütekabiliyet ugh!
  • mütekabiliyet uluslararası ilişkilerde olur. eğitim öğretimde böyle bir şey olabilir mi, yemin ediyorum akıl tutulması.
  • doğruysa bu karar muz cumhuriyeti'ne çok yakışır.