şükela:  tümü | bugün
 • iki sene icinde kendini amorti edebilecek mantikli bir yatirim. sen git maicon, mitrovic, valbuena harca dur geri zekali.

  edit: pilot takim olarak al demek istiyorum. alip takimi dagit oyuncularini al kulubede oturt anlamis bazi insanlar.
 • olayı hala altınordu olarak görenlerin sanrısı. sen o yaştaki adama güvenip süre vermezsen hiçbir sikim olmaz istersen git ajax'ı, benfica'yı al.

  altyapı önemli ancak en önemlisi büyük dediğimiz takımların cengiz gibi çağlar gibi oyunculara oyun süresi vermeye götü yememesi. hemen mükemmel performans vermesini beklemesi vs.
 • tesislerini, oyuncularını, kontratlarını ve isim hakkını da veriyorlarsa kredi çeker alırım. nereye başvuruyoruz?
 • hala bir şeyleri satın alarak başarı bekleniyor. altınordu'nun kurduğu altyapı sistemini kurama ama satın al. çok mantıklıymış.
 • gizli ceo larin kendilerini harcadiklari baslik. aziz fiko dursun bilmiyor, ama bunlar biliyor. kelin ilaci eczanede bitmis karsim.
 • altınordu süperlige çıkar yakında, süperligdeki takımı nasıl pilot takımın yapacaksın ? bence seyit mehmet özkana yıllık 10 milyon euro yatırım garantisiyle alt yapının başına getirin daha iyi.
 • öncesinde memory card'ın dolu olmadığından emin olunması gereken eylem.
 • -sahibinin türkiye'nin en büyük 200 kusur şirketinden birinin sahibi/hissedarı olduğunu,
  -bucaspor zamanından beri altyapı çalışmalarına büyük zaman ve para harcadığını
  (yeterli fiziki koşullar ve antrenman olanaklarını geçtim, mental eğitim ve yarışmacılik ruhunu kazandirmak için büyük emek veriliyor.) ,
  - kulübün sisteminin daha yeni oturmasına rağmen şimdiden 2-3 tane oyuncusunu parlattigini
  (üst duzeyde, ve daha alttan gelecek olanlar söz konusu),
  ve son olarak mehmet seyit ozkan in, kendinin de belirttiği gibi, hafif deli tabiatlı bir insan olmasını bilmeyenler tarafından yapılabilecek masum onerme

  muhtemel alınacak tepki icinse
 • altyapı konusunda, önemli olanın altınordu ya da takım ismi olmadığını bilmeyen birinin gerçekleştirip, ortada kalacağı iş.

  mesele seyit mehmet özkan ve ekibi ile kurdukları sistem. bu ekip önce bucaspor'da görev aldı, salih uçan vb.'leri seyit mehmet özkan ve ekibinin yönettiği bucaspor altyapısından çıktı. bu adam ve ekibi "futbolcu yetiştirme işini" profesyonelce yaptı. altyapı kurdu, ülkeyi gezdi, genç yetenekler buldu ve onları yetiştirdi, geliştirdi.

  amaç herhangi bir fabrikanın yaptığını yapmaktı. üret, sat, para kazan... bu işe profesyonel bakan seyit mehmet özkan, bir dernek olan bucaspor'da bu işe devam edemeyeceğini, özellikle satılan futbolculardan gerekli kazancı "dernek statüsünde" bir kulüp üzerinden kazanamayacağını anlayınca, altınordu'ya geçti ve futbol şubesini şirketleştirdiği kulübü "futbolcu keşfeden, futbolcu geliştiren, futbolcu üreten, futbolcu satan ve sattığı futbolcular üzerinden para kazanan" bir fabrikaya çevirdi.

  olay bu. seyit mehmet özkan ve ekibini almadıktan ya da sistemlerini aynen uygulamadıktan sonra altınordu, buca, maltepe, konya önemli değil. adamlar bu işe profesyonel bir iş olarak bakıyorlar. adamlar; müteahhit, otelci, hastaneci olup da futbol yönetimini ego mastürbasyonu olarak kullanan, piyasadaki ismi bilinen puşt başkanlardan farklı. o puştlar 35 yaşında adamları alıp, menajerler üzerinden hem kendi, hem de çevresindekilerin cebini dolduruyor. kulüpleri batırarak, kulüpleri soyarak, bir de milyonlarca taraftarı olan kulüpleri yönetme egosuyla amını ecdadını siktiğimin birer ite dönüşerek var oluyorlar.

  ali koç, anadolu çomarı bir iş adamı değil. bu sistemin başarısını gördü. gitti inceledi, fenerbahçe'ye başkan olursa muhtemelen bu adamlarla işbirliği yapacaktır. ya da bu adamların kurduğu sistemi kurabilecek, benzer yetenekte adamlar bulacaktır.

  bizim boş beleş aciz, fenerbahçe'deki tavla arkadaşlarını oyuncu izleme komitesine almış, kulübün anasını ağlatıyor. ali koç gelecek, her şey olması gerektiği gibi olacak. aciz'in son senesi için sabredeceğiz artık. yapacak bir şey yok.

  kaynak