şükela:  tümü | bugün
  • 10 nisan günü saat 20.00'de tivibuspor'da yayınlanacak olan, eurocup final serisinin ilk maçı. best of 3 olarak oynanacak seride, 2 galibiyete ulaşan kazanacak.

kuban şu ana kadar eurocup'ta yenilgisiz fakat yakın bir zamanda darüşşafakaya neden darüşşafucker dendiğini anlayacaklar.
  • kuban salonuyla, ekibiyle, taraftarıyla, oyunuyla euroleague'e oldukça yakışacak bir takım.

daçka ise ne yazık ki o salon ve taraftara sahip değil. yine de oyun olarak tabii ki gergin'in efesi'nden, milano'dan vs. daha iyi.

ancak yine de kalbimden geçen takım daçka. türk takımı olmasının yanı sıra david blatt'i euroleague'de görmek istiyorum. taraftarları az sayıda olsalar da sempatikler :) tek negatif yanları da takımlarında yok yere bulundurdukları g*ksenin'in çapsız kankisi.

çok ama çok zor maçlar olacak ama parçalayın şunları be*

edit: saçma ama güzel bir maç oldu. daçka, loko'nun 20 maçlık serisini bitirdi ve loko'ya eurocup'taki ilk yenilgisini tattırdı. wilbekin'in son saniye üçlüğüyle maç uzatmaya gitti.

uzatmalarda cummings'in çaldığı toplar ve loko'nun düşük atış yüzdesi sayesinde kazanan daçka oldu.

cummings: 19 sayı (%44) 8 ribaund 3 asist 3 top çalma (25 pir)
    wilbekin: 24 sayı (%38) 3 ribaund 5 asist 3 top kaybı (23 pir)
  • dacka nin 5-0 lik seri ile basladigi mac. kuban karsisinda savunmada cok iyi isler yapiyoruz. umarim boyle sevam ederiz.
  • tivibuspor'un resmi youtube kanalından izlenebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=khzrh-abtto

yurtdışından çalışmaz.
  • scottie wilbekin de hesabi acti ve 13-8 dacka onde. lokomotif kuban a oyunu vermiyoruz ve ruzgari arkalarina alamiyorlar. 40 dakika boyle devam edebilir miyiz bilmiyorum ancak cidden nefis basladi dacka.
  • eurocup finali ilk maçı ilk yarısı 35-31 lokomotif kuban evinde önde kapattı...
    ikinci yari daçka avantajlı bir skorla dönüp kupayı alacaktır...

futbolla zehirlenmiş kafalara türk basketbolu hala kapak takmaya devam etmektedir...

edit: 72 -72 biten maçı uzatmalarda 78-81 alarak daçka kupaya bir adım yaklaşmıştır...
  • yok böyle maç sonu adamlarla kafa bulduk sanki :d
  • daçka geri döndü. mucizevi şekilde maç uzatmalarda şimdi.