şükela:  tümü | bugün
363 entry daha
 • covid-19 mu cehalet mi daha tehlikeli ben bilemedim..
 • başlıkta insanlar denmiş ama "sürü" dense daha doğru olurdu.

  bu sürü, organize cehaletin somut karşılığıdır.

  sizin için değil, 4-5 gün sonra kovih-19 hastası olup eline düşeceğiniz sağlık çalışanları için ve sağlık sistemini tıkayacağınız için üzülüyorum.

  haftasonunu geçiremeyecek kadar da mı erzağınız yok evde? demek ki "mümkün olduğunca evde kal" kampanyasına uymuyorsunuz ve alışverişleriniz için günlük çıkıyorsunuz. ben bu izdihamdan bunu anlıyorum.

  "insanlar parasızlıktan günlük alışveriş yapıyor" falan demesin kimse. parası olmayan insan, gecenin bu saatinde de markete gitmez zaten. bu insanlar parasızlıktan değil, tedbirsizlikten ve cahillikten akın ediyor marketlere, tekellere, fırınlara, hatta atm'lere!

  yazık... çok yazık!
 • üst edit: (bkz: süleyman soylu'nun salgınla mücadele görüntüleri)

  market yine iyi. kasaplar açmış kasaplar. sokakta yakalandım yasak kararına eve dönene kadar her açık işletme önünde kuyruk gördüm. e5 otobanında trafik gördü bu gözler.

  ülkeyi yönetenler iş bilmiyor ama halk da sığır sürüsü...

  büdüt: karar sonrası kadıköy - karar öncesi kadıköy - coffin dance
 • sokağa çıkma yasağı kararıyla milleti sokağa döken başka bir ülke var mıdır? yazık ya evcilik oynar gibi kararlar alınıyor... valla bravo yapılacak en kötü senaryoyu yaptınız. biz şimdi bir ay boyunca boşuna mı evde kaldık. bu gece bu 2 saatin bedelini çok ağır ödeyeceğiz. yeminle bizi yönetenlerden de bizden de bir cacık olmaz...
 • toplumumuz "olduğu kadara" mutabık değili görüyoruz.
  günlerdir corona ile yaşıyoruz, bir gün böyle bir şey gelecekti. geç bile kalındı orası ayrı konu. alışveriş konusunda zaten -her an yasak gelebilir- gibi davranılmalıydı.

  bir evde çocuk olsa bile bırak çocuk bir kaç günlüğüne yokluğu da yaşasın, bu travma olmayacak. sadece konu ekmek ise makarna verirsin, yoksa yumurta verirsin, yoksa fırında patates yaparsın veya patates haşlarsın, yoksa yoğurt verirsin süt verirsin içerisinde bal katarsın yoksa şeker katarsın. ayrıca, internette bir sürü mayasız ekmek tarifleri var. keşke sizinde önünüzde rol model olarak yoktan var eden bir anneniz olsaydı.

  evinizde -güvenli alanızda- marketlerden, kuryecilerden tiksinirken bir de bunları üreten fabrikalarda binlerce insan, bunları tedarik eden çalışanlar, raflara yerine yerleştiren mağaza çalışanları veya marketlerin kuryecileri var. lütfen lütfen kıtlıktan çıkmışçasına tüketmeyelim :(

  ayrıca sigarayı bırakalım gençler, bu bir fırsattır.
 • bizim milletin ne de çabuk gaza geldiğinin göstergesi olan durum. şu konudan eminim ki marketlere hücum edenlerin en az yarısı bunu zorunlu olduğu için değil resmen heyecan olsun diye yapıyor. sokağa çıkma yasağı ilan edileceğinde zorunlu iş yerlerinin kapanmayacağını tahmin etmek güç değil. ama maalesef bilinçsizlik ve galeyana gelme kültürü sağlık normlarını çiğnemeyi kolaylaştırıyor.
 • ben bundan sonra devlet ne yaparsa devleti savunmaya karar verdim. sokağa çıkıp aç köpekler gibi marketlere, fırınlara dadanan insanlar zaten bu işi hiç anlamamış. bu virüsün riskini kavrayamamış. insanları açlık değil cehalet öldürcek. devlet insanlara zeka dağıtamaz. keşke yapabilse ama bunu yapamaz. iki haneli iq’su olan bu işi kavrayabilirdi, gerçekten azıcık zorlasa bunu yapabilirdi.
  bu millete her şey müstahak, söğüşlemek lazım.
  utanıyorum. gerçi dünyada da böyle. insanların millet olarak farklı olmadığını öğrettin korona bize. insanlar ya akıllı ya da değil. sağ olasın bu aydınlanmayı belki yaşayamadan ölüp gitcektim.
 • güney kore’de bir kiliseye gidip katıldığı ayindeki 1500 kişiye virüsü bulaştıran kadın gibi bu ekmek kafalılar da birbirine bulaştıracak virüsü. maskesi olan sayısı zaten çok az, çoğunun taktığı maske de hiçbir sike yaramayan siyah polen maskesi. iki güne kalmaz abd’nin önüne geçeriz her türlü. cümleten sıçtık.
 • 15 gün sonra vaka sayılarının havai fişek gibi patlayacağının resmidir.
 • hiç olmadığı kadar her yer insan her yer araç dolu. tekel bayilerinde bile sıra var.
466 entry daha