şükela:  tümü | bugün soru sor
 • orijinal adı the woman in cabin 10 olan, ithaki yayınlarından çıkmış, 368 sayfalık gerilim türünde roman.

  kitapta, norveç kıyılarını dolaşan bir geminin tanıtımı için çeşitli yatırımcılar ve gazetecilerle çıktığı ilk yolculuğunda yaşanan esrarengiz olaylar anlatılıyor.

  --- spoiler ---

  gazeteci laura blacklock, gemiye davet edilen gazetecilerden biri ve şans eseri 10 numaralı kamaradaki kadının öldürülmesine tanık oluyor. olayı kendi imkanlarıyla soruşturmaya çalışsa da gizli güçler onu engellemeye çalışıyor. bir süre sonra bütün delillere rağmen aslında 10 numaralı kamarada kimsenin olmadığı sonucuna ulaşıyor.

  --- spoiler ---

  işten güçten, çoluk çocuktan fırsat buldukça, on iki günde okuyabildim. damağımda bir ahmet ümit tadı kaldığını itiraf etmeliyim.

  ayrıca bestseller olduğu söylenen bir kitap hakkında ilk entry'yi giriyor olmak da üzücü. her konuda uzmansınız da kimse kitap okumuyor mu arkadaş?
 • nasıl amerika'da bestseller olduğunu anlamadığım, tipik ve vasatın hafif üstü bir polisiye kıvamında kitap. olay örgüleri iyi kurulmamış, okuyucunun yakalayabileceği tarzda ipuçları vermeyen, vakit kaybettiren kitap. hemen ardından kaplan kaplan adlı muazam cyberpunk kitabıyla ithaki serime devam ettim neyseki. müthişti.