şükela:  tümü | bugün
  • saat 16:00'da gerçekleşecektir.

--- spoiler ---

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, cumhurbaşkanı seçimine ilişkin görüşmek üzere mhp genel başkanı devlet bahçeli'yi davet ettiğini, kendisinden yanıt beklediğini söyledi. cumhurbaşkanı erdoğan - devlet bahçeli görüşmesi yarın 16.00'da beştepe'de gerçekleşecek.
    --- spoiler ---
  • hayırlı işte acele etmek lazım buyurmuş ya zaat ı ali'leri o hayırlı işi tamamına erdirecek görüşme olacak umarım.

bay bahçeli toplantı çıkışında hayırlısı ile mhp yi kapatıp toplu olarak akp'ye geçtiklerini müjdeleyecek inanıyorum.

yeter artık bitsin bu hasret
  • erdoğan' ın "bu kadar da aleni destekleme. ben bile kendimi bu kadar desteklemiyorum" uyarısını yapacağı görüşme.

(bkz: fazla dikkat çekiyorsun)

https://www.youtube.com/watch?v=z-atqtrbtim
  • ilk turda aday olsa zaten secilemeyecekti. bunu kendi de biliyor. dolayısıyla ilk turda secilmeyip ,ikinci turda tercihimiz erdoğan diyebilirdi. böyle bir çıkıştan ne bekliyor anlamıyorum. siyasette 1+1=2 etmez bunu en çok kendi biliyor olmalı. en son seçimde de gördü. 47+14= 61 etmeliydi ama ite kaka 50 zor etti.

ayrıca vatan hainliği ile suçladığı , hatta daha da ileri gidip olmayacak sözler söylediği, suçlamalarda bulunduğu bir siyasi lider ile ortaklığını tabanına nasıl anlatacak gerçekten zor iş. ben bırakın oylarında düşmeyi en has tabanında bile ciddi kayıplar vereceğini düşünmekteyim.
  • devlet bahçeli'nin ağzıyla ve diliyle şekillendireceği bir görüşmedir. o muazzam dilini ve türkçeyi kullanışını hepimiz biliyoruz. harika diliyle bu cehape napmak ve nereye varmak istiyor diyecektir. iki tarafta görüşme sonunda mutlu ayrılacaktır.

ülkücü ve atatürkçüler geri zekalı değildir. oy verdikleri liderler yanlış yaptığında kuyruklarında sallanmazlar. bunu referandumda gördük. seçimde de göreceğiz. ülkücülerin bir kısmı milliyetçi gördükleri chp'ye bir kısmı ise mhp devamı olan iyi parti'ye gidecektir.

milliyetçiliğin günden güne popülerlik kazandığı dünyada mhp neden %10'dan fazla oy alamıyor sorusunun cevabı olan adamdır devlet bahçeli. türkler kendi vatanında hiç bu kadar küçük duruma düşmemişti. bu bile milliyetçi cepheler için oy kazanma vesilesi olabilecekken bahçeli bunu yapamadı. nitekim neden yap(a)madığını da son bir iki senedir öğrenmiş olduk.
  • duygusal bağlılık açısından bakarsam, beni hiç benden fazla düşünen değil arkadaşım sevgilim olmadı lan. kıskandım valla.. bu arada rahmetli ecevit i de çok severdi başbuğum. önünde ceketini iliklerdi ama çok zamansız bir seçim tarihi belirleyip kendisiyle birlikte sandığın dibine gönderdiğini düşünürsek lan yoksa..
  • son 4 saati kalan görüşme.
  • sarayın ; kanla beslenen morg bekçisi aranıyor ilanına binaen yapılacağı düşünülen görüşme.
  • pkklı cemil bayık'ın kurulmasına asla müsade etmeyeceğiz dediği bir ittifakın yapacağı görüşme olacaktır. teröristleri rahatsız edecektir.