şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu milletler amerika'nin dugmeye basmasini bekliyormus. mu?
 • bu olaylarda polislerin ve devletin genel olarak bu olayları halının altına süpürdüğü, kimsenin çocuklarının kaçırıldığı ihbarına bile kulak asmadığı herkesin malumu olmuş. zainab ın kaçırılmasında da polisler kılını kıpırdatmamış, aile kendi çabalarıyla güvenlik kamerası görüntülerine ulaşmış, adamı bulmuş. zainab tecavüz edilmiş ve işkence görmüş ardından çöplüğe atılmış. bunların ardından artık sabrı taşan halk protestolara başlamış. umarım yıllar sonra bile olsa adalet yerini bulur ve din vs. arkasına saklanan ama pislikleri her yerlerinden akan insanlar belalarını bulur.

  bu arada, tecavüz edilen çocuk, ilgisiz polis, örtbas etmeye çalışan devlet ne kadar tanıdık geldi değil mi? iran mı oluyoruz malezya mı derken ülkemiz de pakistan seviyesine indi, tebrikler.
 • ailesi umredeyken 8 yaşındaki mini mini tatlı bir kız çocuğu olan zainab'ın tecavüze uğramasından sonra vahşice işkence görüp, katledilip çöplüğe atılması ile patlayan olaylardır. olaylarla ilgili bir reddit kullanıcısı kan donduracak detaylar vermiştir. eğer dedikleri doğruysa böyle insanlığın böyle devletin içine sıçayım. aynı zamanda türkiye'de de sapıkların kol gezmesi ve suçun azmettirilmesi sebebiyle benzer bir rezillik yaşanmasından korkutmuştur. halkımızın böyle bir durumda nasıl tepki vereceğini merak etmeme rağmen hiç öğrenmeyecek olmayı umuyorum.

  kaynakta yazana göre 9 ocak'ta protesto eden 2 kişi polis tarafından öldürülmüş, 4 polis memuru tutuklanmış. söylenene göre olayın gerçekleştiği yer zaten 90lardan beri çetelerin etkisi altında ve 2015 yılında devasa bir pedofili örgütlenmesi ortaya çıkmış. navaz şerif ve hükumet ise genel olarak bu bölgede ve bu konuda ta 90lardan beri hiçbir olumlu şey yapmayıp aksine her makamdan çeşitli kişiler rüşvet üstüne rüşvet yemişler. artık bu durum halkın canına tak ettiği için büyük bir protesto düzenlenmekte.

  pakistan'ın çocuk koruma teşkilatı memuru hakkında, pakistan tarihi boyunca yaşanan en büyük çocuk istismarı skandalı üzerine soruşturma açılmış. içinde 280'den fazla çocuğun zorla ilişkiye sokulduğu 400 adet video bulunmuş. kurbanlardan çoğu 14 yaşının altında; bir adet 6 yaşında erkek çocuğun homoseksüel ilişkiye zorlandığı ve 10 yaşında bir zavallı kız çocuğunun 14 yaşında başka bir oğlan tarafından cinsel tacize uğradığı da kayıt altında.

  polisin suçluları soruşturma konusundaki başarısızlıkları sonucu aile polis ile çatışmış, 4 bin kişinin protestoya dahil olmasına yol açmış. 12 kişi bu protestolar sırasında yaralanmış. halk, polisin skandalı örtbas ettiğinden ve suçluların gerekli kişilere nüfuz ederek olaydan kaçtığından şikayetçi. bazı polis kaynaklarına göre ana şüpheli, kendisi adına ödenen belirli bir rüşvet karşılığında serbest bırakılmış. zainab'ın ailesi ise bölgedeki siyasal bir şahsiyet tarafından suçlamalardan vazgeçmesi için baskı altında tutulduklarını söylüyor.

  10 yaşındaki bir başka çocuk ise çete tarafından silah zoru altında işkence gördüğünü, omurgasına enjekte edilen bir sıvı sebebiyle kendinden geçtiğini ve bu sırada 5-6 tane adamın kendisine teker teker cinsel tacizde bulunduğundan söz ediyor.

  sizin allah belanızı versin şerefsiz orospu çocukları. bunu yapanlardan, buna göz yumup azmettirenlere kadar hepinizin kalıbına tüküreyim. başınıza ne gelse müstehak, ne gelse! insan hakları insanlar içindir, bunun gibi soysuz bok çuvalları ise hümanizmin h'sini bile haketmemektedir.