195 entry daha
  • ankara'nın en saçma mekanlarından birinin, kendisine yakışan şekilde bir tutumla eleştiriyi kaldıramaması söz konusu. kimse lafı eveleyip gevelemesin, bu olay kaynatılabilecek bir şey değil. ettiği hakaretleri geçtim alenen tehdit ediyor müşteriyi. bu tip kalitesiz yerlere gitmeyi çok önceden bırakmıştım ama artık adı dahi geçtiği zaman kimsenin gitmemesi gerektiğini ifade edeceğim çevreme.

olayı duyan da çok elit, kaliteli ve konsept bir yer sanar mekanı. arkadaşlar buraya gitmek yerine evinizde yaseminli yeşil çay için daha marjinal bir eğlence olur emin olun.
    (bkz: #85369612)
  • ankara 5. sulh ceza hakimliğinin vereceği karar ile hakkında yazılan entrylerin silineceği rezalettir. google’a da aynı link üzerinden gidildiği için, basit bir e-posta ile durumu çözecektir.

neyse yinede bi kızı, kısa süreliğine de olsa mutlu ettiniz. sizi gidi puştlar.

google maps’te gördüğümde mekan sahibini haklı buldum fakat instagram’da gönderilen son mesajlar haksız duruma düşürdü kendisini. “bende senin hakkında olumsuz yorum yaptıracağım” apaçık bir tehdittir. kendisi eğer buraları okursa; kullanıcıyı/müşteriyi instagram’dan bulabilirse; düzgün bir üslupla kendisini çay içmeye davet edip, puanını 5 yıldıza yükseltebilirdi.
  • öğrenciyken -2006/2011- arada hafta sonları gider eğlenirdik. canlı müzik yapan diğer mekanlardan daha eğlencelilerdi. mezun olup işe başladıktan sonra bir akşam -2013- gittik, ne canlı müzik iyiydi, ne müşteriler eskisi gibiydi ne de mekan. fiyatlar gerçekten pahalı geldi üstelik. birer içki içip kalkmıştık. bir daha da gitmedik.
  • te üniversite yıllarımda bir kez gitmiştim gerçekten de pavyondan bozma saçma sapan bir yerdi. ne mekan ve ambiyans bir şeye benziyordu ne de içerideki tipler. demek ki onca senede değişen bir şey olmamış. fiyatlar o zaman da aynı şekildeydi yani alkolsüz içkiler en ucuz alkollü içki olan bira fiyatına veriliyordu ki o yıllarda birçok bar bu uygulamayı yapardı ancak artık zaten sürekli full çeken tatil yerlerindeki eğlence mekanları hariç bunu yapan yer görmüyorum.

ankara'da her zevke, her bütçeye uygun bir sürü bar var. çaya kahveye para almayan, alkol kullanmayanların kullanan arkadaşlarının yanında bedavaya oturabileceği mekanlar da var. demek ki bu mekanın da müşterisi bu ortamdan hoşlanıyor ki onca sene ayakta kalabilmiş. etrafında yığınla nezih mekan varken benim önünden bile geçeceğim bir yer değil. beğenmiyorsaniz gitmezsiniz olur biter. çok da dert etmemek lazım, beğenip giden düşünsün.
  • yani ne mekan sahibi düzgün bir cevap vermiş ne de yorum yapan kişi düzgün bir yorum yapmış. fakat ne olursa olsun mekan sahibinin tehdit etmesi ülkedeki şiddet boyutunu yine apaçık gösteriyor. ne yani öldürücek misin kızı ya da dövecek misin?bu kadar mı basit bir insanı tehdit etmek? zaten kaliteli bir mekan olsaydı mekan sahibi bu yoruma takılmaz veya daha düzgün bir yorum yapardı. fakat adam resmen dağdan gelmiş. pes!
  • yapılan yerli veya yersiz eleştirileri gole çevirebilecekken, işletme sahibinin iletişim beceriksizliğinden dolayı golü kendi kalesinde görmesine sebep olan olaylar silsilesi.

işletme sahiplerinin -kendilerini bu tür talihsiz durumlara sokmamak adına- başlangıç olarak scott stratten - the book of business awesome / the book of business unawesome kitabını okumalarını öneriririm. türkçe çevirisi "sosyal medyada yapılan vasat işler - sosyal medyada yapılan müthiş işler".

"günümüz dünyasında müşteri deneyimini ciddiye almayan her işletme patlamaya hazır bomba gibidir". dijitalleşen dünyada insanlar kendi hayatlarına dokunan, iyi ya da kötü anılar bırakan tüm deneyimlerini anında paylaşma eğilimindeler. bu açıdan bakıldığında insanları susturmaya çalışmak yerine, sorun çözücü bir kalkan sahibi olmak, bu tür bir durumla karşılaşıldığında kişiye kayıp yerine, ciddi bir kazanç olarak geri dönecektir.
  • doların parladığı zamanlarda "büyük oyunu gör, dolarını bozdur" tarzı bir afiş astığını gördüğümden beri benim için yok hükmünde olan mekanın rezaleti.
    tipik iki yüzlü, parayı muhaliften kazanıp hükümete yaltaklanan sedat peker çakması mafya bozuntularının mekanı.

yalnız üzülerek söylüyorum ki, bu olayın unutulması haftasonunu bile bulmayacaktır. isteyen yarın akşam ve cumartesi akşamı mekanı kontrol etsin. yine dolup taşacaktır. zira işletmecisi kadar müşterileri de kalitesizdir ve böyle bir olay yaşandı diye gitmemeyi bırak, haberleri dahi olmayacaktır.
  • öncelikle pavyoncu arkadaşlara ayıp oluyor. ne olmuş yani pavyon ise? bu konuda hakkı yeniyor, çok üzerine gidiliyor pavyoncularin.
    onun dışında rezalettir. ağır ekonomik krizde zar zor işletilen bir mekanin sahibine pezevenk, gelen müşterilere de orospu ifsasi yaparsan, bunu sosyal medyada da paylasirsan işin rengi degisir. mekan sahibi haklı bu konuda. herkesin bir onuru ve gururu var. bu kadar kolay itibara saldiramazsin. mekan sahibinin cevap vermesi anlaşılabilir o yüzden, insanlar ekmek yiyor o isletmeden. rezalet olan, işletmecinin apaçık tehdit etmesi. benim birinci derece akrabami bu şekilde tehdit etse o mekanı işletme sahibinin bir tarafına sokup, 20 sene çıkartmazdim. lakin ağır ekonomik kriz, yüksek vergiler falan derken zaten işletme sahiplerine dokunsan bir ah isitiyorsun. muhtemelen gelir gider hesabı yapmaktan kafayı bozdu, mazaret değil tabii, tehdit etmese adammis, olgun davranmis derdim. ciğ davranmis. bu tür olaylarda alttan alıp, olgun davrananlar hep kazanır. bu kafayla 20 sene daha orayı işlet, bir sikim olmaz senden veya mekanindan. 20 sene isletmecilik yapınca müşteriyi tehdit etme hakkıni kazanmiyorsun, 20 senelik işletmeciliğin hakkını verseydin arkadaşlari ile canlı müzik dinlemeye gelip bir su almaya dahi çekinen kadın müşterine centilmence yaklaşır, idare ederdin, görmezden gelirdin. işletmecilik geleni gideni sikmek değil yani anlayacağın. müşteriden özür dilenmeli. dilenmedigi sürece gitmem bu mekana.
    mekan sahibi tehditi için rezalet puanım 9/10. gerisi faso fiso.
  • "zaten amacımız sizin gibi pavyon kalitesinde insanların mekanımıza gelmemesi..."

"...siz değerli misafirlerimizden beklentimiz 20 yıllık ikonik bir mekan hakkında yorum yaparken elinizi vicdanınıza koyarak daha gerçekçi ve seviyeli yorumlar yapmanızdır."

uçlardan uçlara dolaşan, kafası bu denli karışık bir şahıs tarafından işletilen mekanda rezalet yaşanmaması mucize olurmuş zaten.

(bkz: ikonik mekan)*
  • rezalettir. 1,6’ya düşmüş yıldızı daha beterini görür umarım.
98 entry daha
hesabın var mı? giriş yap