şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
228 entry daha
  • üniversite dönemleri benim de bir iki kere gittiğim yerde yaşanmış rezalet. yalnız ankaralı hareketleri diyenler olmuş vs. hani bence net yanılıyorlar, tipik doğu insanı hareketleri.
  • ankara'nın en saçma mekanlarından birinin, kendisine yakışan şekilde bir tutumla eleştiriyi kaldıramaması söz konusu. kimse lafı eveleyip gevelemesin, bu olay kaynatılabilecek bir şey değil. ettiği hakaretleri geçtim alenen tehdit ediyor müşteriyi. bu tip kalitesiz yerlere gitmeyi çok önceden bırakmıştım ama artık adı dahi geçtiği zaman kimsenin gitmemesi gerektiğini ifade edeceğim çevreme.

olayı duyan da çok elit, kaliteli ve konsept bir yer sanar mekanı. arkadaşlar buraya gitmek yerine evinizde yaseminli yeşil çay için daha marjinal bir eğlence olur emin olun.
    (bkz: #85369612)
  • öğrenciyken -2006/2011- arada hafta sonları gider eğlenirdik. canlı müzik yapan diğer mekanlardan daha eğlencelilerdi. mezun olup işe başladıktan sonra bir akşam -2013- gittik, ne canlı müzik iyiydi, ne müşteriler eskisi gibiydi ne de mekan. fiyatlar gerçekten pahalı geldi üstelik. birer içki içip kalkmıştık. bir daha da gitmedik.
  • tehtit ile gelinen son nokta.
  • tamam rezalet başlıkları çoğaldığından beri rezalet beğenmez olduk ama bu da rezalet be kardeşim. daha ne istiyorsun rezalet olması için? olayın savaş çıkarmasını falan mı?
  • te üniversite yıllarımda bir kez gitmiştim gerçekten de pavyondan bozma saçma sapan bir yerdi. ne mekan ve ambiyans bir şeye benziyordu ne de içerideki tipler. demek ki onca senede değişen bir şey olmamış. fiyatlar o zaman da aynı şekildeydi yani alkolsüz içkiler en ucuz alkollü içki olan bira fiyatına veriliyordu ki o yıllarda birçok bar bu uygulamayı yapardı ancak artık zaten sürekli full çeken tatil yerlerindeki eğlence mekanları hariç bunu yapan yer görmüyorum.

ankara'da her zevke, her bütçeye uygun bir sürü bar var. çaya kahveye para almayan, alkol kullanmayanların kullanan arkadaşlarının yanında bedavaya oturabileceği mekanlar da var. demek ki bu mekanın da müşterisi bu ortamdan hoşlanıyor ki onca sene ayakta kalabilmiş. etrafında yığınla nezih mekan varken benim önünden bile geçeceğim bir yer değil. beğenmiyorsaniz gitmezsiniz olur biter. çok da dert etmemek lazım, beğenip giden düşünsün.
  • yani ne mekan sahibi düzgün bir cevap vermiş ne de yorum yapan kişi düzgün bir yorum yapmış. fakat ne olursa olsun mekan sahibinin tehdit etmesi ülkedeki şiddet boyutunu yine apaçık gösteriyor. ne yani öldürücek misin kızı ya da dövecek misin?bu kadar mı basit bir insanı tehdit etmek? zaten kaliteli bir mekan olsaydı mekan sahibi bu yoruma takılmaz veya daha düzgün bir yorum yapardı. fakat adam resmen dağdan gelmiş. pes!
  • giriş kısmında müşterinin, gelişme ve sonuç bölümünde işletme sahibinin net haksız olduğu hikaye.

rezalet puanım: 6,5 tan 7

geçmiş olsun
  • yapılan yerli veya yersiz eleştirileri gole çevirebilecekken, işletme sahibinin iletişim beceriksizliğinden dolayı golü kendi kalesinde görmesine sebep olan olaylar silsilesi.

işletme sahiplerinin -kendilerini bu tür talihsiz durumlara sokmamak adına- başlangıç olarak scott stratten - the book of business awesome / the book of business unawesome kitabını okumalarını öneriririm. türkçe çevirisi "sosyal medyada yapılan vasat işler - sosyal medyada yapılan müthiş işler".

"günümüz dünyasında müşteri deneyimini ciddiye almayan her işletme patlamaya hazır bomba gibidir". dijitalleşen dünyada insanlar kendi hayatlarına dokunan, iyi ya da kötü anılar bırakan tüm deneyimlerini anında paylaşma eğilimindeler. bu açıdan bakıldığında insanları susturmaya çalışmak yerine, sorun çözücü bir kalkan sahibi olmak, bu tür bir durumla karşılaşıldığında kişiye kayıp yerine, ciddi bir kazanç olarak geri dönecektir.
  • çok acemice davranmış bir işletmeci yüzünden ekşivicdan'ın hışmına uğrayan ve sosyal medyada ebesini amını gören pavyon işletmesini konu eden rezalettir.

iyi mi oldu şimdi? bak, bok ettin işte.

not: siz de çok vicdansızsınız lan. herif iki ay sonra dükkanı kapatıp intihar etse gidip mezarına işersiniz amk.

mekan sahibinin acilen lafı dolandırmadan özür dilemesi gerekiyor. o hanımı da bulup arkadaşlarıyla bir akşam mekanda ağırlamasını öneririm.
99 entry daha