14 entry daha
  • rezalet gibi rezalettir. de, daha onceki ornekleri de cok ise ve cozulmemis ise yapilacak sey su icmekten ibarettir. zaten turkiyede hukuk hakliyi degil gucluy... neyse simdi o konulara da girmeyelim.

ben bunu medet ummak olarak degil bilgilendirmek olarak degerlendirecegim. bir mercedes benz kullanicisi olarak mengerlere bir soru isareti ile yaklasmakta fayda var. sonucta alternatif firmalar mevcut. tabi bahsi gecen sikayetleri de arastirmak sarti ile.
  • mercedes bile türkiye'ye gelince kaliteyi metro turizm'e indiriyor. ne boktan kaderimiz varmış arkadaş. zor kazanıyoruz, sürekli cüzdanı kollamamız gerekiyor.
  • bu konuyla ilgili bende hayret uyandiran tek bir şey var. bu kadar güvencesiz, hukukun olmadigi bir ortamda 400.000 liralik araba alacak motivasyonu insanlar nereden buluyor? sonra 10.000 lirayi sanki hicbir seymis gibi kaporo gonderip donanimhaber'den medet umuyor. milletin işi gücü yok sizin tüketim cılgınlıgınızdan dolayı oluşan mağduriyeti gündem yapacak. bu ülkede yaşamanın cezasıni herkes çekiyor ama bu tipler galiba orgazm oluyor devlete devasa haraç vermekten ve yetmezmiş gibi şu galerici bozmasi bayilerden araba almaktan.

edit: mal mal hiçbir kanıt veya inandırıclığı bulunmayan bir iddia için canhıraş ağzından salya akanlar var. merak etmeyin o arabanın daha iyisini geçen sene sattım şu an çok daha iyisini alabilirim ama sizin gibi beyinsizler kraldan çok kralcı olduğu için ülke realitesine göre hareket etmeyi bilmiyor. 3-4 bin lira maaş alan adamlar saydırıyor böyle devam beyinsiz sürüleri.
  • la oda bişey mi?
    klimasız sattıkları araca kendi servislerinde orjinali gibi olacak açıklamasıyla klima taktıktan sonra klima bozulduğu için servise giden aracımıza "siz bu arabaya uygun olmayan klima takmışsınız , garantiden çıkmış" bile denmiş durumda!

kaporaya konmaları çok bi önemli olmamış sanki!
  • recall'lardan bile haberleri olmadığı için insanlara 'abi kronik bunda yapacak bir şey yok' diye 15-20 binde bir turbo değiştirten şirketten daha fazlası da elbette beklenir.

rezalettir.
  • düpedüz dolandırıcılıktır. bunun yetkili bayisi, galerisi, esnafı falan yok işte; yapacak olduktan sonra hepsi de dolandırıcılık yapıyor.

türkiye'de ticaret ahlakı gerçekten çok düşük. sorsan müslüman bir ülkeyiz derler ama her türlü puştluğu da yapmaktan geri kalmazlar.

mengerler ile ilgili çok şikayet duyuyorum, gerçekten artık farklı bir boyuta ulaşmışlar, mercedes'in yetkili bayilerinden uzak durmak lazım. bağcılar oto galerisine çevirmişler koca markayı.
  • ciddi rezalet.

bir yol önerirdim de, sözlükte çok düşmanımız var. *

(bkz: avukatların maddi davalardan komisyon alması)
  • ya adam isterse 10 milyon lira verir size ne? size ne? adamın cebindeki paradan sana ne? adam isterse bisiklete 500 bin lira verir sana ne? senin cebinden mi çıkıyor? bak tekrar yazıyorum sana ne? haksız bir biçimde senin 1 liranın bile üstüne konmaması gerekir. ileride başına gelir burada debelenirsin. açıkça rezalettir. gerçekten inanilmaz eğitilmez, kıskanç, haset, iğrenç insanlarsınız.

tanım : rezalettir, umarım çabucak çözülür.
  • rezaletin daniskasidir! yok mu arkadas bu ülkede böyle olaylara dur diyebilecek babayiğit?
  • mengerler davutpaşa ve etiler ile mercedesin bir modeli için iletişime geçtim, sırada çok bekleyen olduğu için ortalama teslimat süresinin 3-4 ayı bulabileceğini söylediler.
    50.000tl’lik bir kapora verirsem sıraya alınacağımı ve aracı geldiği günkü fiyat listesi baz alınarak satışın yapılacağı söylendi. düşer veya artar fakat eğer düşündüğünüz rakamdan yüksek kalırsa aracı sıra bekleyen veya almak isteyen başka birine satmaları sonucunda, verdiğim kaporanın tarafıma iade edileceğini belirtti satış yetkilisi. zaten sırada bir çok müşteri olduğu için vazgeçtiğiniz gün bile satar kaporanızı iade ederiz dediler.

yarın için gidecektim showrooma sözleşme işlemleri için, ekşiyi açıp bu başlığı görmem gerçekten direkten döndürdü diyebilirim.
    ne kadar kurumsal bir firma olsada, şikayet sahibi ile aralarındaki diyaloğun tam olarak ne olduğunu ve mengerlerin savunmasının ne olacağını bilmesemde, açıkçası vazgeçtim ve bugün kolumanla görüşeceğim, midemi bulandırdı.

bugün bu durumu mengerlerdeki yetkiliye soracağım... bakalım ne diyecekler.
5 entry daha
hesabın var mı? giriş yap