şükela:  tümü | bugün
  • üst edit :
    tanım : 10 senelik evli ve çocuğu olan kadının kocasından ayrılmak için hukuki işlem başlatma olayı.
    açıklama:
    söz konusu kadının kocası aylık ortalama belki 15 bin lira para alıyor aynı yaştalar, kadının kendi arabası var. ulan 10 sene geçmiş nedir bu heyecan arayışı bu tatminsizlik onu anlamıyorum. adam cahil falan da değil hani mühendis sakin bi adam. sadece adam kendine bakmıyor ve özensiz birazcık. aklıma tek eksi yönü o geliyor. ulan sözde insanız vs. diyoruz da hala aynı boklar aptal aptal konuşmak istemiyorum ama nedir yani bu sapkınlık onu anlamıyorum. hani biz de evlenip biraz kendimize bakmasak salsak siktiri yiyeceğiz herhalde. yani yok öyle bir şey yok ruh ikizi vs. yalnızlık baki sanırım.
    edit1*: dikkat çekmek isteğim şey sözde evlilik, sözde tanımı; hastalıkta ve sağlıkta olan ve yalnızlık. ayrıca 10 sene de bir insan tanınamıyorsa yazık. ortada herhangi bir sadakatsizlik yok saygısızlık yok sorunlar nasıl aşılamıyor ne düşünülüyor onu anlayamıyorum.
    edit2*: bizde biliyoruz 15k maaşın her şeyi çözemeyeğini ve evde neler olup bittiğini bileyemeyeceğimizi. beni sinir eden şey muhtemel tatminsizlik. bir; bir şey su başı furyası hissi.
    edit3*: ne ilgisizliğinden bahsediyorsunuz allasen aynı yere geliyoruz insanlar öleceğiz öleceğiz diye diye kafayı yediklerini düşünüyorum şahsen. şöyle bir alıntı da yapmak istiyorum izninizle; "doğuştan gelen bir kusurumuz var; hepimiz dünyaya mutlu olmak için geldiğimizi sanıyoruz. bu kusurumuzu gidermedikçe, dünya gözümüzde çelişkilerle dolu bir yer olarak görünecektir. çünkü her adımımızda ister büyük ister küçük bir şey yapmış olalım, dünyanın ve insan hayatının, mutlu bir yaşam sürdürmeye olanak verecek biçimde tasarlanmadığını anlayacağız. işte bu yüzden bütün yaşlıların yüzlerinde aynı ifadeyi , yani düş kırıklıklarını görmek mümkün." (bkz: arthur schopenhauer)
    edit4: "ne demek istediğini çok iyi anladım. cevap: mental,azgınlık, şımarıklık." şeklinde mesaj atan daha sonra da uzun bir şekilde bu cümleyi açıp açıklayan arkadaşa da (@miletli anaksimenes) burdan teşekkür ediyorum. o yazınca bir editleyesim geldi yoksa öylece bırakacaktım. duruma göre onun yazdığını da editleyebilirim. şimdilik bu kadar.

son*: ilgisizlikmiş bilmen neymiş tamam zorbalık vs ayrı bir sey. ama benim annem atıyorum çok mu ilgi gördü keza babam sanki hep çok mutlu muydu? 10 sene önce birbirinden şikayet ediyorlardı şimdi ikisi de gayet mutlu. evlilik denilen şey böyle bir şey değil mi? bana göre tamamen çoğu boşanma şımarıklık. belli bir yaşa geliniyor "ulan diyor her şey var ben niye hala mutsuzum" bakıyor yakınlarında evlilik var iteliyor mutsuzluğunu evliliğe. eskiler de başka problemler de var olduğu için( maddiyat vs.) kafalar karışıyor tabi. diğer durumların haricinde olay tamamen hayattan ne istediğini bilememe, olan varoluşsal sancıları evliliğe iteleme durumu. hayattan ne istiyorsanız alın sonra evlenin. saçmalığın daniskası.
  • varlıklı insanların uzun süre evli kalması gerçekçi değildir
  • hazır mısınız? başka bir pencere açıyorum, eğilin çarpmasın: büyü veya cin musallatı.

anlam veremediğiniz, hadi yaaa, aaaaa diye hayret ettiğiniz pek çok sorunun arkasında bir başkasının büyü yapması veya küçük ama sevimsiz cücelerin ibnelikleri bulunmaktadır.
  • 10 senenin hatırına adama bir kıyak yapayım demiştir.

bittiyse bitti işte, uzatmanın ne alemi var?
  • evet kocalarimiz 15bin lira aliyosa onlari bosamamaliyiz. evet
  • doğru 10 senedir evliyse boşanmamalı. 40 sene daha ömrü var belki ama fark etmez, 10 senesi geçmiş ya mutsuz bir şekilde artık o çürüğe çıkmış sayılır,mutsuz da olsa devam etmeli. zaten kadınlar tek paraya ihtiyaç duyar. parası varsa, yaşamı maddi açıdan rahatsa susup oturmalı. kötü davranılmış, aldatılmış, şiddet görmüş fark etmez. çocuk da varsa dayanacak. çocuk olunca hayat bitiyor çünkü.

yaşamadığımız şeyler konusunda ahkam kesmeye hakkımız olduğu için bok atabiliriz.
  • kadının dışında birilerini germektedir. mutlaka ama mutlaka germektedir.
  • bizi ilgilendirmeyen nedenlerdir.

ayrıca başlığı oluşturan arkadaş sadece böyle çöp bi başlık yazarak değil, tanım cümlesi girmeyi beceremeyerek de formatın içine etmiştir.

gerçekten tebrikler sevgili moderatör ekibi.
    bizi bu hâle siz getirdiniz.
    tebrikler.

(bkz: engelle)
    (bkz: başlıkları engelle)
  • çocuğu doğurup amacına ulaşmış. hatırı sayılır bir nafaka da gelecek. daha ne olsun?

genelleme yapmıyorum. bazı kadınlara rahat batıyor.