• millet damadına çeyrek altını zor takıyor, adam komple hazineyi taktı.
  • doların 3 saat içinde 4,54'ten 4,74'e çıkmasına neden olarak geziciler, dış güçler diye açıklayanın ağzına sıçarım.

neden ne mi? hazine ve maliye bakanını damadını yaparsan para politikalarını aile belirleyecek mesajını vermiş olursun, ve akabinde dolar fırlar, sonra kabahati başkasında arayanın da ağzına sıçılır. nokta.
  • aslinda 9 temmuz dolar kuruna yazmam lazimdi ama, kismet bu basligaymis. dolar 4,65'ken dusa girdim. sabunlandim, durulandim, kurulandim. ciktigimda 4,73 olmustu. eger kese atmaya kalksaydim 5'i gorebilirmis.
  • " bu sözlükte dolar yükselince acayip sevinen insanlar var" diyen arkadaslar olmus, akli fikri yerinde olup alninin teriyle, calip cirpmadan calisan ve bu kur dalgalanmasi yuzunden sikintiya girecekleri tenzih ederim, kolayliklar dilerim. ama su malum gerizekali tebaa var ya, hah iste onlarin ta amina koyayim ben, su veren hortumu degil tum itfaiye ve sivil savunma teskilatini sikeyim.

neden seviniyorum biliyor musun arkadasim, cunku sizin pisliginiz, aptalliginiz, dininiz, imaniniz, toreniz, terorunuz, sapikliginiz yuzunden ulkemi, sevdiklerimi terketmek zorunda kaldim calisip aileme yetebilmek icin. yildan yila eriyen, yok olan bir endustri icinde alaninda uzman bir adam olarak is bulamadim. simdi ulkemden ve sevdiklerimden uzakta, maasimi birikimimi dolar uzerinden yapan siki tassagina denk bir adamim. birbirimizi her ozledigimizde cok sukur annemi, babami genis genis burada yanimda misafir edebiliyorum, vaktim oldugunda ulkeme gelip genis genis tatilimi yapabiliyorum, yetmiyor burnumda tutuyor ama ne yapayim.

neden seviniyorum biliyor musun, birazdan memur emeklisi annemin hesabina 1000 dolar gonderip, catir catir yemesini izleyecegim sen ac bilac nerden ne dilenirim, kimden nasil borc alirim, hangi bankadan nasil kredi alir firmami batirmam, cocugumun okulunun harcini nasil yatiririm derdindeyken.

vicdanimi sikip attiniz orospu cocuklari, zerre acimiyorum size.

tanim: bahsettigim tebaa acliktan birbirlerini yiyip bitirene kadar zerre yavaslamadan artmasini diledigim dolar kurudur.
  • hadi amk çıkacaksa çıksın artık bu kriz..

arka arkaya şirketler batsın.. bankalar devrilsin.. insanlar işsiz kalsın.. krediler geri ödenemesin.. icralar.. hacizler.. devlet maaş ödeyemeyecek hale gelsin..

hadi artık..

sonra ben görecem çomarı..

ya allah bana, ne olursa olsun, akebeye oy atabilen insanların "yandık lan, bittik" diye ağladığını göstermeden canımı almasın ne olur..
  • kimse çıkıp dış güç falan demesin.

damadın ekonominin başına konduğu bir ülkede kimse parasını tutmaz.

büyük resim arayanlar da şimdi görsün işte büyük resmi.

kabine açıklandıktan dakikalar sonra yaklaşık 20 kuruş artıyor dolar. diğer dövizler de şahlanışta. bu da mı dış güç?!
  • ekonomi bakanlığına jigglypuff‘ı getirseler piyasaların daha sakin karşılayacağı kur.
  • doların bu tepkisinin geçici olduğunu ve bir kaç güne yeniden eski yerine geleceğini iddia edenlerin olduğu kurdur. yeniden normale gelecek dediği de 4.5 tl. ashgshagaha. lan asıl siz ne zaman normal seviyeye geleceksiniz?
  • aynı gemideymişiz :) biz o gemileri yakalı çok oldu be canım. bu çomar kesimin asfalt kemirdiği günleri görmek için yaşıyorum şu an.
  • berat albayrak fiyatlaması 4.69-4.71 seviyelerinde olacak diye düşünüyorum.

(bkz: borcam)
hesabın var mı? giriş yap