• işsizin parasını en önemlisi de umudunu sömürmekten başka bir şey değildir. sanırım amaçları büyük bir çoğunluğu "umudunu yitirenler" kategorisine alıp işsizliği sayısal olarak azaltmak.

sayıştay sınavı için izmir'i tercih edip ankara'da sınava giremeyenlerdenim. sınav ücreti artı yol masrafım oldu benim dışımda kimsenin umrunda değil mesela. ya da 11 ağustos'ta binbir umutla, hevesle ziraat'ın sınavına girecektim, sınav ankara'da, önce dört ay olmuş başvuru yaptığım ptt sınavının 12 ağustos'ta saat 10 da yapılacağı dedikodusu çıktı ona da heveslenmiştim, sınav izmir'de, ardından yine izmir'de, garanti veremiyorum ama, sayıştay 12 ağustos saat 10.15 te sınav yapacağını duyurdu. simdi ben ya parasını aylar önce yatırdığım sınavlaradan birisini seçmek zorundayım ya da aynı anda hem ışınlanmayı hem de klonlamayı bulmalıyım. hangisi daha kolay? ve bu da kimsenin umurumda değil maalesef.

ya zaten iibf'ni seçmişiz çok azımız hayatında istediği çizgide ilerleyebiliyor. geride kalanlar olarak "abi ne is olsa yaparım" deyip bütün sınavlara girmeye çalışıyoruz. hepsine ayrı ayrı sınav parası yatırıp emek harcıyoruz. ve çoğumuz kazanacağımız işi canla başla yapacağız. siz büyük kurumlar, sayın işverenler sizin birbirinizden nasıl haberiniz olmaz da aynı güne ayni saate sınav tarihi belirliyorsunuz?

şikayet etmek de sonuç getirmiyor ne yazık ki.
    şimdiki asama herkes kendisi için en hayırlı olacak olan sınavı tercih edecek sevgili adaylar. bakalım kim emeğini kime emanet edecek *
  • yeni bir ösym rezaleti daha. yeni bakanın ilk olarak düzeltmeye başlaması gereken kurum çeşitli adaletsizliklere ve skandallara imza atan ösymdir.

kabinede liyakat olarak muhaliflerin dahi kendisine en çok güvendiği bakan eğitim bakanı. sosyal medyada örgütlenerek kamuoyu oluşturup ilk icraatının bu haksızlığı gidermek olması talep edilebilir.
  • up
hesabın var mı? giriş yap