şükela:  tümü | bugün
  • faizi indirerek çözebileceklerine halen inanıyorlar. maalesef bu twit üzerine söylenebilecek tek şey var: yayyağı yedik.
  • benim mesajdan daha çok birkaç detaya dikkat çekmek istediğim tweettir.

öncelikle; mr. jöle profil fotoğrafında neden kendi fotoğrafını değil de padişahımızın fotoğrafını odak noktası olarak almış? yemin ediyorum çakma troll hesapları gibi olmuş.

ikincisi; mesajın sonundaki elma ne anlama geliyor lan? abi onaylı hesap olmasa diyeceğim ki troll hesabı. hakkatten anlayan beri gelsin. adem’in elması mı? eğer öyleyse burda yasak meyve konumunda olan faiz mi dolar mı?

mesaja gelirsek; oğlum, faizle mücadele diyen sizsiniz; ama kendi 16 yıllık saltanatınızda 500 baz puan gibi son on yılların en büyük artışını yaptınız. neden lan? zaten bir boka da yaramadı. artış yapılmadan önceki konumuna geldi berat’ın açıklanmasından sonra. e bu durumda berat nasıl hayırlı oluyor?

oğlum ignorance is bliss dedikleri hakkatten doğru yahu! ben biraz ekonomiden anlamasam şu tweetten sonra gelir aktroll gibi ohal kalkında doların dip yapacağı gerçeği gibi başlık açarım; mutlu olurum. ama şuan olamıyorum mutlu. neden? cahil değilim, lan bazen keşke olsaydım diyorum. neden gittim okudum ki ben bu tweeti? gayet keyfim yerindeydi halbuki.
  • apple hissesi tavan yapacak subliminal'i icermekte.
  • mesajını aldım yiğit kardeşim, dolarda kalıyorum. sen de var mısın?
  • erdoğan iktidarı kaybettiği gün "ben bu adamı yirmi yıldır içeriden yıkmaya uğraşıyorum sonunda başardım" diyecek. birini faiz düşünce enflasyonun düşeceğine ikna etmek. bilemiyorum altan, bence adam yüzyılın trollü olabilir, günün sonunda da tüm muhalefetin yirmi yılda veremediği zararı verebilir.
  • (bkz: kızıl elma)
    roma seferini heyecanla bekliyorum, senelerdir firsat bulup da gidememistim. vizesiz kismetmis demek
  • inşaallah yerine inşallah diyerek önemli bir meşaz vermiştir.
  • her vatandaş kadar kendisinin de ekonomiden ve yeni bakandan beklentileri olduğu kesin ama sanırım tek beklentisi jöle fiyatlarında düşüş.
  • insallahla masallahla bir seyler duzelseydi, islam ulkeleri dunya lideri olurdu.
    insallahla ekonominin duzelecegini zanneden joleli bir adamin tweetidir.
    ayrica caps lock acik kalmis.