şükela:  tümü | bugün
  • en yakın arkadaşlarımdan birinin başına gelmiş rezalettir. aynen aktarıyorum.

19.01.2018 tarihinde apple zorlu center da telefonumu servise bıraktım telefonuma pil değişimi yaptılar. 10.07.2018 tarihinde telefonum tekrar arızalandı apple zorlu centerdan randevu almaya çalıştım fakat her zamanki gibi çok yoğun ben de en yakın yetkili servis olan cevahir içerisinde bulunan gürgençler apple yetkili servisine telefonumu bıraktım. yapılan testlerde telefonumda pil değişimi mikrofon arızası ve sol ses tuşunda arıza tespit edildi. yapılan incelemelerde gürgençler apple yetkili servisi cihazımı tamir edemeyeceği için apple servis merkezine yolladı. apple servis merkezi cihazıma üçüncü şahıs yetkisiz müdahale olduğunu iddia ederek cihazımı garanti kapsamı dışında bıraktı. kendileriyle görüştüm böyle bir şey olmadığını garantisi devam eden bir cihazı neden yetkisiz bir yerde yaptırayım ki diye sordum. aldığım yanıtlar yaptıran arkadaşlar var şeklinde oldu. bu duruma itiraz ettim apple yaklaşık iki haftalık süreç sonunda cihazı mı tekrar alıp incelemede bulundu. bir hafta sonra yaklaşık telefonumu teslim ettikten 21 iş günü sonra cihazı mı inceleyip yine yetkisiz müdahale var imzasıyla garanti dışı bırakıp telefonumu iade ettiler. apple kullanıcısı olarak garantisi devam eden bir cihaza firmanın sahip çıkmadığını anlatmaya çalıştım fakat beni çok dinlemediler. konuyu tüketici hakimiyetine taşıyacağımı ve dava açacağımı söylediğimde en tabi hakkınız yapabilirsiniz 4 buçuk ay beklersiniz gibisinden bir cevap aldım. benim şahsi fikrim gürgençler apple yetkili servisi cihazımı daha da bozarak suçu bana attı. apple sattığı ürünün arkasında durmadığı gibi, tüketicisini de adeta türkiye’de böyle der gibi ortada bıraktı. döviz artışlarında gecikmeden zam yapan apple, servis konusunda da aynı hızı gösterirse daha iyi olur kanaatindeyim.
  • apple'ın kendi servis sistemi bile çoğunlukla sıkıntı çıkarırken diğerlerinden pek fazla birşey beklememek lazım.