şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • evet arkadaşlar, ben 10 yaşındayken felsefe kelimesinin f harfinin ortasındaki tiresinin elektronlarının atomlarının kuarkını bile hiç duymamışken atakan adlı bir çocuk aristo'dan ve rousseau'dan bahsediyor. yürüyedursun...

  çocuk adam

  umarım oyun ve çocukluğunu yaşama ihtiyacını çoktan karşılamıştır.

  edit: bu arada kimse uyarmadan söyleyeyim dedim. elektron da atomun alt parçacığı zaten şu yaşta bile yanlış yazmışım. çocuğun getir götürünü yapmaya gidiyorum ben.

  edit 2 : 10 yaşında olmasam da benim de edebiyat, felsefe ve mitoloji gibi alanların kitaplarını yorumlayıp okuma rehberleri hazırladığım bir kanalım var. kitaplarla ve bilgiyle ilgilenenlerin desteğini beklerim... https://www.youtube.com/…l/ucldohvw_fsn58ee52v193ag
 • ilk ve son sayfalarını okumuştur.
  yok paşalar gibi hepsini okuduysa helal olsun.
 • el örgüsü yeleğini severim çocuk:)
 • say lan!?
  tanım: skor yapma çabasında olan çocuktur.
 • okumak için ya da burada bahsedildiği gibi istatistik kasmak için okumamış.
 • normal değildir. muhtemelen barış özcan gibi bir ailesi var ve çocuğa aşırı yükleme yapmışlar. bu yaşta bir çocuğun spinoza’yı anlaması mümkün değil. platon’un devlet kitabındaki soyut bağlantıları kuramaz. çocuğu telefondan, tabletten uzak tutalım diye bokunu çıkarmışlar. verirsin yaşına göre kitap onu okur. 150 günde 250 kitap nedir allah aşkına?

  artık insanların kitaptaki kelimeleri içinden teleffuz ederek bitirmenin kitap okumak olmadığını anlamaları lazım. kısa zamanda çok kitap okumanın hiçbir faydası yoktur. aslında kitap okumanın da hiçbir faydası yoktur. kitap sizi düşünmeye sevk ediyorsa faydalıdır aksi halde izlenilen filmden farklı değildir, kısa zamanda uçar gider. birkaç kitabı sindirerek okuyun.

  kitap okuyan ama kendi fikri olmayan yığınlar çoğalıyor. kitap kutsanıyor.

  edit: schopenhauer
 • cok yuklenilmemesi gereken cocuktur. sonra "ben amerikan baskan prezintinizim, valla 70 milyonu vuracam, ankara beni bulsun" diye cikmasin 15 sene sonra. tip, hal, tavir da benziyor hafiften. demedi demeyin.
 • baştan aşağıya şov.

  gerçekten şu videonun gerçekliğine inan insana bişey demiyorum.
 • atakan isimli çocuk, 5 ayda 250 kitap okumuş, jean-jacques rousseau'dan, platon'a kadar.platon'un devlet kitabını bile okumuş.
  nihilizm'in tanımını yapıyor kendince. yolu ve bahtı açık olsun. kendisini yıllar sonra iyi yerlerde görmek dileğiyle.

  edit: açtığım başlık taşınmış, düzenleme yapıldı.

hesabın var mı? giriş yap