şükela:  tümü | bugün
  • başlığın tam halinin; "antalya’da, 10 yaşındaki çocuğa cinsel istismardan 5 ay tutuklu kalan apartman görevlisi 44 yaşındaki a.ö., adli kontrol şartıyla serbest bırakılması" olduğu hede.

90 yıl hapis istemiyle yargılanan bir şahsiyetsiz, nasıl olur da birden bire serbest kalır?
    sonra, "bu insanlar yargıya neden güvenmiyor?" goy-goyu.
    size sadece bir annenin çaresizliğini aşağıda iletiyorum, yorum sizin...

--- spoiler ---
    ’tutuksuzluğuna itiraz edemiyorum’

mahkemenin kararına tepki gösteren anne f.y., adli tıp kurumunun cinsel istismar bulgusuna ilişkin kesin raporunun olduğunu söyledi. f.y., "birden fazla taciz olmuş, en son tecavüz olmuş. tecavüz raporlarla kesinleşti. kızımın ifadesinde söylediği tarihler, aşağı yukarı yani kesin değil. adli tıp kurumu raporu, tecavüzün o tarihlerde yapıldığını kesinleştirdi. bu eylemi yapan kişi tutuksuz yargılanıyor ve buna yasal olarak itiraz edemiyorum. sanık tutukluğuna itiraz edebiliyor ama ben tutuksuzluğuna itiraz edemiyorum. ortada başka şüpheli yok" dedi.
    --- spoiler ---

edit: kaynak*
  • (bkz: welcome to new turkey)

üzgünüm ama nasıl ki artık şehit haberlerine, zam haberlerine, torpil olaylarına şaşırmıyorsak, taciz - tecavüz zanlılarının özgürce aramızda dolaşmasına da şaşıramıyoruz. duygularımızla birlikte umudumuzu da kaybettik.