şükela:  tümü | bugün
  • "bakın ben dindar bir bokum" demek ile aynı olan mantıktır. allah'a sizden daha çok tapıyorum. şekilciliğin allahını yapmaktadır ironik olarak ayrıca.

10 yaşında mahallede yada herhangi bir yerde bir kız çocuğunun direkt olarak erkeklerden uzak tutulmaya çalışılmasının başka izahı da olamaz.

ayrıca en çok bu şerefsizler küçücük kızlarla nikah kıyar. çünkü "imam nikahı" denen başka bir bok vardır.

haa zaten kendileri sapık dindarlar olduğu için en çok çekinirler o yaşlardaki kızların başının açık olmasından.

yoksa 10 yaşındaki erkek yada kız çocuğunun arasına böyle ciddi bir fark koymak günahtır.

ekleme: http://s22.postimg.org/m7neog7r5/screenshot_17.png
  • kafayı örtmek diye bakılırsa daha çok mantık aranır, bulunamaz, iki lafın arasında bir sövülür. hatta bu sövenler neyin günah, neyin sevap olduğu hakkında çok bildiklerinden yorum yapmayı ihmal etmez. sonuç: yaklaşım baştan yanlış.
  • babasının daha önce 10 yaşındaki kız çocuklarının saçlarına bakarak iç geçirmesi tahrik olması ve aklına kötü şeyler gelmesi buna neden olabilir ve len benim kızımın da saçlarına bakarak iç geçirmesinler diyerek kızının başını örtmüş olabilir,görüldüğü üzere kendine göre mantıklıdır ve saçma değildir.yoksa 10 yaşındaki çocukla bebekle evlenmek ne ola, bir insan 10 yaşındaki bebeği kendine eş olarak görebilir mi,sizin ben zihniyetinizi emi...

(bkz: başkalarını da kendi gibi bilmek)
  • 12 yaşında evlendirilen 13 yaşında anne olan 14'ünde ölen kızların memleketine özgü olandır.
  • vardır bir mantık:

(bkz: işaretlemek)

10 yaşında da olsa o kız artık başörtülü bacımız olacak, muhafazakar demokrat toplumun parçası olacaktır. başörtülü dokunulmazlığından faydanalacaktır.
  • baskı altında olduğunun göstergesidir. mantık hatasıdır. manda ve himaye'nin dolaylı olarak varlığını sürdürdüğünün kanıtı niteliğindedir.
  • 9 yasinda kizi, tecavuze ugradiktan sonra, tahrik`e sebebiyet verdigi dusuncesiyle yakan arap irkiyla ayni beyinsizlikteki yobaz mantiksizligi.
  • "sakın sikmesinler" diye olduğunu düşünenleri sakın sikmesinler!
  • insanların inançları gereği yapabileceği şeylerdir. 10 yaşında yapılmasının nedeni alışkanlık kazanması içindir. büyüdüğünde kendi karar versin deniyor. büyüdüğünde açmak isterse açabilir. tepki görür deniyor. neler için ne tepkiler görüyoruz. yaptığımız her şeyden sorumluyuz. sorumluluğunu da alabilmeliyiz. eğer doğru olduğuna inanıyor isek ve bu birilerine eza vermeyecekse insan herşeyi yapabilir.

bu insanların 10 yaşındaki çocuklardan tahrik olduğu felan söylenmiş. üzülüyorum bu yazılanlara. görmek istediğiniz gibi gören, algılayan beyinlerinize yazık doğrusu. benim ailem örtülü olmamı her zaman tercih etmiştir. ancak bir kere bile başını ört dediklerini bilmem. ilk okulda erkek arkadaşımın evine zorla ders çalışmaya gönderirlerdi. evine ders çalışmaya gittiğim çocuğun erkek oluşunu bile şimdi düşündüm. o zaman gündeme bile gelmezdi cinsiyet konusu.

inançlar ve gerekleri ile alay edilmediği gün belki bir aşama kaydetmiş olacağız. ama o günler bu günler değil belli ki.

ayrıca baş örtüsü bizim kültürümüze özgü değil. yunan, kore kültüründe var. yahudilik inancında var.
    yahudi bir aile