• ben beklerim.
  • 3652 gün.
  • one decade.
  • fethiye'ye 10 yıl önce geldiğim o zamanı hatırladım.
    10 yıl. ibrenin bir ileri bir geri oynadığı 10 yıl. koskoca bir 10 yıl. her şeyin değişip değişip aynı yere geldiği 10 yıl.
    sonra o yaz. tam da 10 yıl geçmiş. o çocuk göklerdeki çılgın yıldız olalı, yitip gideli. zaman orada durmuş. o günden beri 90'lılar hep 15. asla, ama asla büyümeyecek.
    10 yıl. koskocaman 10 yıl. her değişen şeyin hep aynı yere döndüğü 10 yıl.
  • uzun bir zaman dilimi, fransizcasi décennie. işin komiği insan kimi zaman nasıl geçtiğini bile anlayamiyor ama doğal olanı da bu herhalde. valla hic oyle hayiflananlardan değilim de eger gectiğimiz on yila donup bakip da "hasstir ne (neler) yapmisim ben?"diye dusunup yapamadiklarimı, kopmadiklarimı, ödün verdiklerimi, pismanliklarimi, hiyarligimi görseydim evet kesin bunalima girerdim. boru degil; 10 yil geçmiş aradan. neler neler olmuş. bugun ocak 2017, bundan 10 yil oncesi ocak 2007. o halde neymis o? dun bugun, bugun de yarin. yani yasadigimiz bugun aslinda dunun sonucu, bugun de yarinin inşaası. hayirli olsun bebegim.
  • çoğu hayvan ömrü için uzun , insan ömründe ise oldukça kısa bir süre.
  • zaman ne çabuk geçiyor...unutmuyorum: tam 10 yıl önce bugün, cuma günüydü. üniversite sınavına hazırlanıyordum. dershaneye deneme sınavı için gitmiş, fizik sorularını görünce sınavı çözmeden çıkmıştım :d

akşam vakti güzel (biraz da büyülü) bir havada eve doğru yürürken (her zamanki gibi) sürekli hayal kuruyordum. her şey güzel olacak, 2011 çok farklı olacak vs.

10 sene sonra ise değil planladığım küçük şeyleri yapmak, hemen hemen hiçbir şey yapamadım; o zamandan bile berbat durumdayım. istediğim, düşündüğüm hiçbir şey gerçek olmadı. boşa geçmiş 10 yıl...
  • konut kredisi vadesi kadar uzun, hayatı öğrenmek için kısa, onun tadını çıkarmak için normal bir süre.
  • uzun gibi duruyor ama gerçekten çok kısa bir zaman dilimi.
hesabın var mı? giriş yap