şükela:  tümü | bugün
  • ben beklerim.
  • 3652 gün.
  • one decade.
  • fethiye'ye 10 yıl önce geldiğim o zamanı hatırladım.
    10 yıl. ibrenin bir ileri bir geri oynadığı 10 yıl. koskoca bir 10 yıl. her şeyin değişip değişip aynı yere geldiği 10 yıl.
    sonra o yaz. tam da 10 yıl geçmiş. o çocuk göklerdeki çılgın yıldız olalı, yitip gideli. zaman orada durmuş. o günden beri 90'lılar hep 15. asla, ama asla büyümeyecek.
    10 yıl. koskocaman 10 yıl. her değişen şeyin hep aynı yere döndüğü 10 yıl.
  • uzun bir zaman dilimi, fransizcasi décennie. işin komiği insan kimi zaman nasıl geçtiğini bile anlayamiyor ama doğal olanı da bu herhalde. valla hic oyle hayiflananlardan değilim de eger gectiğimiz on yila donup bakip da "hasstir ne (neler) yapmisim ben?"diye dusunup yapamadiklarimı, kopmadiklarimı, ödün verdiklerimi, pismanliklarimi, hiyarligimi görseydim evet kesin bunalima girerdim. boru degil; 10 yil geçmiş aradan. neler neler olmuş. bugun ocak 2017, bundan 10 yil oncesi ocak 2007. o halde neymis o? dun bugun, bugun de yarin. yani yasadigimiz bugun aslinda dunun sonucu, bugun de yarinin inşaası. hayirli olsun bebegim.
  • insan hayatında 10 yıllık dönemler olur diye duymuştum bir ara.

başkalarını bilmiyorum ama benim var gerçekten. her 10 yıl bambaşka modda bambaşka şekilde geçmiş. bir ara bu 10 yıllara isim bile takmıştım çünkü her birinin kendine ait baskın tarzları ve duyguları vardı.

tabii bu 10 yılları içindeyken fark etmemiştim, sonradan geriye bakınca ayırt edip değerlendirmiştim.

şimdi nasıl bir 10 yılın içindeyim bilmiyorum ama önceki dönemden çok farklı olduğu kesin.

hayırlısı olsun.
    evren benim için en iyisini getirsin.