şükela:  tümü | bugün soru sor
  • öss yi kazanamayan toyberk milenyum evinde, polis olan babasının beylik ışın kılıcıyla intihar teşebbüsünde bulundu. mke kırıkkale yapımı olan ışın kılıcının bir türlü açılmaması bir faciayı önledi.
  • cumhurbaşkanı reha muhtar ın resmi gazeteye zorla bastırdığı çıplak manken resimleri devlet zirvesinde küçük çapta bir krize neden oldu. cumhurbaşkanı reha muhtar bunu hatırlatan başbakana elindeki magazin dergisini fırlattı. borsa düştü, dolar fırladı.
  • ilk defa yüzde yüz türk imalatı ve pimapenden yapılmış olan roketimiz aya gitmek üzere kalktıktan 8 dakika sonra belgrat ormanlarına düştü. ekip başı astronot hilmi dijital ve diğer mürettebattan henüz bir haber alınamadı. mürettebatı ormanda aslanların yetiştirmesinden endişe ediliyor.
  • avrupa birliginin yeni üyeleri türkiye'ye üyelik görüsmeleri için tarih verilmesinde daha fazla vakit kaybedilmemesi gerektigini belirttiler. avrupa birligi'ne girmeleri dolayisiyla uadagudu'da toplanan uganda, tanzanya ve kuzey kore devlet baskanlari türkiye'nin adayligini her yönüyle desteklediklerini söylediler.
  • 23 nisan münasebetiyle başbakan olan selimcan yenibinyıl ve gene bu münasebetle milletvekili olan 550 ilkokul öğrencisi görevi devraldıkları beş dakikalık süre zarfında bütün antidemokratik yasaları kaldırarak bir ilke imza attılar. olay bütün türkiye ve dış temsilciklerde büyük sevinçle karşılandı
  • bir hafta önce kurulan hülya avşar ın partisinin (hp) ardından dün de gülben ergen, gülbence demokratik oluşumu nu (gdo) kurduğunu resmen ilan etti. kulislerde hp’nin simgesinin hülya avşar ın bir klibinde salladığı poposu olacağı dedikodusu dolaşıyor. petek dinçöz ünde parti kurma hazırlıklarında olduğu gelen haberler arasında. yetkililer endişeli, halk panik içinde
  • başbakan cem uzan, gazetecilerin doğu anadolu bölgesinin bir amerikan şirketine satılmasıyla ilgili sordukları soruya sert cevaplar verdi. çok karlı bir satış yaptıklarını belirten cem uzan, hem toplam maliyeti düşürdük hem de kasamıza öhö öhö, yani devletin kasasına milyar dolarlarla doldurduk. açtık türkiye nin önünü, durduramıyoruz dedi.
  • denktas birlesmis milletlerin kibris sorununu çözmek için önerdigi görüsmelere katilamiyor. kibrisli türklerin temsilcisi 15 günlük ishal raporunu bir kez daha yeniledi. denktas yaklasik on yildir bu hastaligi yüzünden degil kibris, tuvaletten disari çikamiyor.
  • basbakan suleyman demirel sert cikti:"eger onumuzdeki avrupa birligi zirvesinde turkiyeye kesin uyelik tarihi verilmezse, avrupa birligi ile tum iliskilerimizi gumruk birligi de dahil olmak uzere askıya aliriz"..
  • amerikalı bilim adamlarının sürekli bişeyler bulmasına içerleyen bilim adamlarımız, yaptıkları araştırmalar sonucu, insan genleriyle dana genlerinin yüzde doksandokuzunun aynı olduğunu kanıtladıklarını iddia ettiler. yurtdışından olayı araştırmaya gelen bir bilim heyetinin, bilim adamlarımıza “incelediğiniz genleri aldığınız insanlar sizin insanlarınız mıydı” sorusu üzerine çok sinirlenen bilim adamlarımız yabancı heyeti eşşek sudan gelene kadar dövdü.