şükela:  tümü | bugün
 • gerizekali sahsimin basardigi uber olay.
  hayir pazarciligi kucumsemiyorum. ama hakkaten inekleyerek iki universitede orgun egitimden sonra simdi tuhaf da olmuyor mu? tamam hadi 1. universite bolumumu bitiremedim, 2.si bitmek uzere. ama bakiyorum, formasyon-kpss atansan bi ayri atanmasan bi ayri dert yigini, neyse ya.
  pilimi bitirdi su hayat.
 • iyi para kazandirir. fazla komisyon vermiyorsa pazarcilik karli meslek.
 • ilginç olmayan, gayet sıradan bir mevzudur. kişinin ne olacağını okuduğu okul belirlemez, aslen kişiliğinden sebep başarılı olduğu işe, aldığı ünvana, belki yardımcı olur ama asla tek başına veri değildir.

  ayrıca es kaza bir şirkete girip, bir unvan almak, sonra yıllarca zerre gelişmeden aynı işi öğretildiği gibi yapmak yerine pazarcılık güzel meslektir, girişimciliktir.
 • söylemesi kolay biliyorum ama çok fazla kafaya takılmaması gereken olay. zira bildiğiniz üzere geçmişteki hataları düzeltme imkanımız yok. hem pazarcı olmakta da bir sorun yok, insanların kurduğu kalıplara sıkışmak yanlış. muhtemelen hayaller gerçekleşmeyince boynu bükük kalınıyor ama kendine acımak yerine bir çözüm bulmak gerekiyor. kendimden biliyorum ki, olduğun yerde kaldığında işler daha da boka sarıyor.

  eğer insan yaşamından memnun değilse, değiştirmek adına harekete geçmeli. biliyorum, bunu söylemesi de kolay. ama elden bu kadarı geliyor.
 • aaa bu şey... eski sevgilim değil mi?
  tamam mühendislik okuyorsun da 10 yılda anca bitirdin. bir de gittin kendi işini yapmıyorsun. o zamanlar söylediğine göre pazarda giyim baya iyi kazandırıyormuş ama bence herkes kendi işini yapsın.

  lince uğramadan belirtmekte fayda var eski olmasının pazarcılıkla bir alakası yoktur. kendisi ayrılmıştır.
 • zararın neresinden dönülse kardır sözünün hayata geçirilmiş hali. üniversite okumak ne amk bu devirde. cahil gibi yıllarını bir şablona vermek? üniversite sadece yardımcı bir kariyer parametresi olmalıdır. beklentin ne kadar büyükse o kadar kötü olur düşüşün. üniversitesiz de yaşayabileceksen üniversite oku. yoksa zaten boş yere okumuşsundur.

  sonuçta arkadaş iyi yapmış tebrik ederim. iyi bir pazarcı ayda 10-15 bin lira kazanabiliyor.
 • kimse pazarcılara akıl öğretme hevesinde değil. kazancına da karışmıyorlar. bu kadar kemgözün, internette fink attığı zamanda, pazarcılık en iyi meslektir.
 • kendi isini yapiyorsa daha mantikli olmustur.
 • ilk gunun sonunda soyle bir sey diyebilirim, sadece 10tl'ye bir bileklik sattim yani gunun sonunda kazanc 10tl sadece. yani aslinda yine istedigini yapmis olmuyorsun. pazarci kankalarimla (kanka oldum cok tatli insanlar) konustuguma gore maksimum 10tl'lik satiliyormus taki zaten. yani pazarda hapishane isi bit kristal kolye, akik tasin kristalle cercevelendigi uca sahip fular gibi seyler satilmazmis. hobaa. ben napiyorum peki simdi? pazar gunune hazirlik basit yapimli papatya kolyeler yapiyorum, 8-10tl'den satarim artik. yoksa hapishane isi kolyelerimi yine satmam 20tl altina ya.

  ama bisi diyim mi, takı yapmak terapi gibi. tavsiye ederim. pazarcilik da guzel bu arada, zamanin nasil gectigini bilmiyosun bi de hava soguk olmasa eglencesine gidilirmis.
 • yanlis yoldur. satis ciddi bir ikna sanatidir. kafasi karisik, yaptigi isi oturtamamis, kendine guveni olmayan insan pazarda urun satamaz. bir 10 yilda tezgah tezgah pazarlarda savrulmasin.