şükela:  tümü | bugün
 • iyi para kazandirir. fazla komisyon vermiyorsa pazarcilik karli meslek.
 • ilginç olmayan, gayet sıradan bir mevzudur. kişinin ne olacağını okuduğu okul belirlemez, aslen kişiliğinden sebep başarılı olduğu işe, aldığı ünvana, belki yardımcı olur ama asla tek başına veri değildir.

  ayrıca es kaza bir şirkete girip, bir unvan almak, sonra yıllarca zerre gelişmeden aynı işi öğretildiği gibi yapmak yerine pazarcılık güzel meslektir, girişimciliktir.
 • söylemesi kolay biliyorum ama çok fazla kafaya takılmaması gereken olay. zira bildiğiniz üzere geçmişteki hataları düzeltme imkanımız yok. hem pazarcı olmakta da bir sorun yok, insanların kurduğu kalıplara sıkışmak yanlış. muhtemelen hayaller gerçekleşmeyince boynu bükük kalınıyor ama kendine acımak yerine bir çözüm bulmak gerekiyor. kendimden biliyorum ki, olduğun yerde kaldığında işler daha da boka sarıyor.

  eğer insan yaşamından memnun değilse, değiştirmek adına harekete geçmeli. biliyorum, bunu söylemesi de kolay. ama elden bu kadarı geliyor.
 • zararın neresinden dönülse kardır sözünün hayata geçirilmiş hali. üniversite okumak ne amk bu devirde. cahil gibi yıllarını bir şablona vermek? üniversite sadece yardımcı bir kariyer parametresi olmalıdır. beklentin ne kadar büyükse o kadar kötü olur düşüşün. üniversitesiz de yaşayabileceksen üniversite oku. yoksa zaten boş yere okumuşsundur.

  sonuçta arkadaş iyi yapmış tebrik ederim. iyi bir pazarcı ayda 10-15 bin lira kazanabiliyor.
 • kimse pazarcılara akıl öğretme hevesinde değil. kazancına da karışmıyorlar. bu kadar kemgözün, internette fink attığı zamanda, pazarcılık en iyi meslektir.
 • yanlis yoldur. satis ciddi bir ikna sanatidir. kafasi karisik, yaptigi isi oturtamamis, kendine guveni olmayan insan pazarda urun satamaz. bir 10 yilda tezgah tezgah pazarlarda savrulmasin.