şükela:  tümü | bugün
  • esas başlığı söylemek gerekirse 10 yıllık sevgilinin seni bırakıp 1 senede başkasıyla evlenmesi olacak.

şöyleki 15 yaşında başlayan bir ilişkiden söz ediyoruz.çok sevmiş aşıkmış gibi yürüyen bir iliski tabi acısıyla tatlısıyla yıllar geçtikte biraz daha ciddileşen.ailelerin bildiği. olumlu karşıladığı herkesin evlenirler gözüyle baktığı,imrendiği.
    ki o da evlilik hayalleri kurardı.

ayrıldığımız zamanlar,küs kaldığımız günler olmuştu.bir şekilde sevgimiz üstün gelmişti?!

üniversite bitti meslek serüveni başladı.benden hayli uzakta memur olarak çalışmaya başladı.bende o sıralarda mesleğe başlamak icin gün sayıyordum devlet memuru olacaktım.
    aramıza mesafeler girdi ki bu ilk kez olmuyor üniversite dönemimiz böyle geçmişti.
    neyse her şey iyi güzel giderken yanı ben öyle sanıyordum.
    ayrılmak istiyorum evliliği düşünmüyorum gibi bir mesajla karşılaştım tarih 20 haziran 2019.
    bir kaç gün sonra yüzyüze görüştük.konuşmadı.mutlu değilim dedi.
    bensiz mutlu olacak mısın dedim?
    deneyeceğim dedi. ve çekti gitti.

aradan 5 6 ay geçmiş olacakki nişanlandığını gördüm.çalıştığı yerdeki çocuk evlenme teklifi etmiş.sonrası malum.

sona geliyoruz.
    biraz önce instagram ismine baktım çocuğun soyismini almış.anladımki evlenmiş.hayırlı olsun dedim.
    bende ona dair çok bir şey kalmasada içim ufak bir cız etti.

bu hikaye çok uzar gider ama kafanızı yormak degil içimi dökmek istedim.
    diyeceğim şuki hayat çok garip.hic beklemediğim yerden vurmuştu beni....
  • senden ayrılmadan önce o kişiyle tanıştığını, bir kaç özelliğini senden daha çok beğendiğini,o kişiyle evlenme olasılığını çok yüksek gördükten sonra seni terkettigini ispatlayamam ama yemin edebilirim.
  • kadınlar böyledir, sürekli bir arayış hali, seçeneklerin arasından kendine göre hep en iyisini seçmek ister. sorun şu ki senin bir seçenek olduğundan haberin bile yoktur .
  • ölürüm sana diyenin ayrılır ayrılmaz başkasının yatağına girdiğine çok şahit olmuş biri olarak şaşırmadığım durumdur.
    senin için öleceğini söyleyen o ağız iki ay geçmeden başkasına sakso çekiyor aq.
    çok da takılmayın. önünüze bakın.
  • yalnız yazarın nickine bakmadan, yazıyı bile okumadan terk edenin kadın, edilenin erkek olduğunu anlamış olmam, bunu da çoğu kişinin tahmin etmiş olması, kadınların bu tür mevzulara bakış açısı hakkında yeterli bilgiyi vermektedir.
  • yalancı bir kadın içeren hikaye. evliliği düşünüyormuş. sadece içinde sen yokmuşsun.

işin kötü yanı, seninle sevgili iken o elemanla görüşmüş olabileceği. durumu daha da acıklı kılıyor.
  • dostum kendim yaşamış gibi hissettim maalesef bu tip olayları herkes yaşıyor diyerek baside indirgemek istemiyorum ama sen güçlü kaldığın nefes aldığın sürece hayat devam ediyor bundan sonra evlen mutlu bir yuva kur dersem çok optimist olurum yalnızlığı seçmen en haklı tercihin olacaktır yolun açık olsun...

kadınlar ile ilgili yapılabilecek üç şey vardır onu sevebilir, onun için acı çekebilir ya da onu edebiyata çevirebilirsin. henry miller
  • 10 yıl ilişki mi olur allasen.
  • gerçek aşk lisede en fazla üniversitede yaşanır. evet cocukcadir, saftır, ama masumiyet vardır. yaş ilerledikçe çıkarlar devreye giriyor, masumiyet azalıyor. evlenseniz dahi o 15 yaşında yaşadığınız masum, çıkarsız, temiz aşk olmayacaktı.
  • 20 yıl da olsa giden memnun ki yerinden dönen yok seferinden. bence anormal bi durum yok, bir şeyler bu 10 yıl içinde tükenmiş belli ki aranızda.