şükela:  tümü | bugün
  • senden ayrılmadan önce o kişiyle tanıştığını, bir kaç özelliğini senden daha çok beğendiğini,o kişiyle evlenme olasılığını çok yüksek gördükten sonra seni terkettigini ispatlayamam ama yemin edebilirim.
  • yalnız yazarın nickine bakmadan, yazıyı bile okumadan terk edenin kadın, edilenin erkek olduğunu anlamış olmam, bunu da çoğu kişinin tahmin etmiş olması, kadınların bu tür mevzulara bakış açısı hakkında yeterli bilgiyi vermektedir.
  • esas başlığı söylemek gerekirse 10 yıllık sevgilinin seni bırakıp 1 senede başkasıyla evlenmesi olacak.

şöyleki 15 yaşında başlayan bir ilişkiden söz ediyoruz.çok sevmiş aşıkmış gibi yürüyen bir iliski tabi acısıyla tatlısıyla yıllar geçtikte biraz daha ciddileşen.ailelerin bildiği. olumlu karşıladığı herkesin evlenirler gözüyle baktığı,imrendiği.
    ki o da evlilik hayalleri kurardı.

ayrıldığımız zamanlar,küs kaldığımız günler olmuştu.bir şekilde sevgimiz üstün gelmişti?!

üniversite bitti meslek serüveni başladı.benden hayli uzakta memur olarak çalışmaya başladı.bende o sıralarda mesleğe başlamak icin gün sayıyordum devlet memuru olacaktım.
    aramıza mesafeler girdi ki bu ilk kez olmuyor üniversite dönemimiz böyle geçmişti.
    neyse her şey iyi güzel giderken yanı ben öyle sanıyordum.
    ayrılmak istiyorum evliliği düşünmüyorum gibi bir mesajla karşılaştım tarih 20 haziran 2019.
    bir kaç gün sonra yüzyüze görüştük.konuşmadı.mutlu değilim dedi.
    bensiz mutlu olacak mısın dedim?
    deneyeceğim dedi. ve çekti gitti.

aradan 5 6 ay geçmiş olacakki nişanlandığını gördüm.çalıştığı yerdeki çocuk evlenme teklifi etmiş.sonrası malum.

sona geliyoruz.
    biraz önce instagram ismine baktım çocuğun soyismini almış.anladımki evlenmiş.hayırlı olsun dedim.
    bende ona dair çok bir şey kalmasada içim ufak bir cız etti.

bu hikaye çok uzar gider ama kafanızı yormak degil içimi dökmek istedim.
    diyeceğim şuki hayat çok garip.hic beklemediğim yerden vurmuştu beni....
  • kadınlar böyledir, sürekli bir arayış hali, seçeneklerin arasından kendine göre hep en iyisini seçmek ister. sorun şu ki senin bir seçenek olduğundan haberin bile yoktur .
  • ölürüm sana diyenin ayrılır ayrılmaz başkasının yatağına girdiğine çok şahit olmuş biri olarak şaşırmadığım durumdur.
    senin için öleceğini söyleyen o ağız iki ay geçmeden başkasına sakso çekiyor aq.
    çok da takılmayın. önünüze bakın.
  • amına koduğumun yerinde 25 yaşında evlenen kaç erkek var da "10 yıl beklet,hak etmişsin." diyebiliyorsunuz sevgili kadınlar? 15 yaşında başlayan bir ilişkiden bahsediyoruz. bugün 4 senelik bir fakülteden mezun olan adam 26 bin tl borçla mezun oluyor kredi aldıysa. en boktan düğün masrafı 80 bin tl. ailesinde yoksa ne ile evlenecek bu adam? sen mi bakacaksın? ağzınız var konuşuyor anasını sikeyim.
  • bir kere on yıl sürmüş ve ciddiye binmemiş bir ilişkiden bahsediyorsun. sen kıza evlenme teklif ettin de o mu kabul etmedi yoksa sallayıp durdun da kızın sabrı mı taştı? ayrıca uzak mesafe ilişkisi 'başka biri' unsuru aranmaksızın patlamaya hazır bir ilişkidir zaten. her zaman zordur, yorucudur. heves kırıcıdır ve süre uzadıkça da anlamını yitirir.

her ilişkinin dinamiği farklıdır tabi ama aynı bu şekilde biten bir ilişkiye şahit oldum. kız evlenmek istiyor oğlan dur işimi bulayım düzenimi kurayım diyip duruyor. e kız türk kızı, hepimiz gibi evlenmezse eksik kalacağını düşünerek büyümüş. oğlan -ki hâlâ çok sevdiğim görüştüğüm bir arkadaşımdır- bunu oyaladı da oyaladı. sonra kız iş buldu başka bir şehirde çalışmaya başladı, oğlan hâlâ dur iş bulayım, borcumu kapatayım derdinde. sonra bir baktık oğlan çocuğu bir araba almış. ulan hani paran yoktu, borcun vardı? kaçmaz bir fırsatmış, güle güle kullan dedik... ve pamuk ipliği düzeyine gelmiş bu ilişki koptu. kız hırsından çok kısa sürede birini buldu, zart diye nişanlandı. uzatmadan evlendi, uzatmadan da çocuk yaptı. iyi de yaptı, şimdi çok mutlu.

bilmeden suçlamak olmaz tabi ama ilişkide kritik hatalar yapıp sonra kız gitti başkasını buldu diye sızlanmak olmaz. tabi ki bulacak, üstüne bir on yıl da yas mı tutsun?
  • enişte beyin memuriyetinin daha yüksek mertebe olduğu muhtemel bir olaydır. burda ki memuriyet vurgusu hikayeye epik bir hava katmış.
  • gayet normal bir durum.

birincisi, 10 yıllık ilişki dediği olay 15 yaşından 25 yaşına kadar olan ismine ilişki denmeyecek bir yanyanalık. 15 20 yaş arasının zaten hükmü yoktur. geriye 5 senelik 20 25 yaş arası kalıyor, o da üniversitede uzaktan sms ilişkisi. bu ilişkide öğrencilik ve parasızlık da varsa, hiçbir sosyal aktivite, özgürlük yok demek. halbuki kendi ayakları üstüne bastigi iş hayatından sonra mecbur kaldıkları yerine tercih ettikleri arasında ayrım yapan bir birey meydana geliyor.

yani olay hiç de anlatıldığı ve ajite edildiği gibi acayip bir vaka değil.
  • sen bu satırları okurken onlar çoktan sabah seksini yapmış kahvaltıya geçiyor olacaklar.

çok dinlediğim çok tanıdık bir olay.