şükela:  tümü | bugün
 • başbakanımızdan evvel, bir gün öncesinde chp milletvekili canan arıtman tarafından teklif edilmiş, ve buna benzer bir çok saçma teklif

  http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=122318
 • komik yahu... kaçak ermenileri sınır dışı edebiliriz... ahahha valla komik...

  yani aslında diyor ki "türkiye'de kaçak yaşayan ermeniler var. sayıları da yüzbini buluyor, çalışma ve oturma izinleri yok, biliyoruz ama göz yumuyoruz, yani yasaları uygulaması gereken kişiler olarak yasaları çiğniyoruz. hatta bu yetmiyor insanları yasaları uygulamakla da tehdit ediyoruz."

  benim anladığım bu... oh ne ala memleket anasını satayım. başbakan bile çıkıp kendi ağzından yasaların çiğnenmesine göz yumduğunu itiraf ediyor. ne ki şimdi bu? ermenistan'a lutuf mu? bir de yasaları uygulamakla tehdit ediyor birilerini... valla ne desem bilemedim. hani özrü kabahatinden büyük derler ya aynen öyle...

  kaçak ermenilere gelince... kesinlikle sınır dışı edilmeleri lazım. bu kadar basit. bu işin bir boyutu. ama bir boyutu daha var. kaçak çalıştıkları için eminim ki son derece kötü şartlarda sigortasız falan çalıştırılıyorlardır. yani insan onur ve haysiyetine yakışmayan, insan hakları ile bağdaşmayan şartlarda yaşamaya çalışıyorlardır. hani insan hakları? ama işin daha da garibi ermeni soykırımı var, katil türkler falan diye bas bas bağıran tiplerin şu anda, şu yüzyılda, türkiye'de veya başka bir yerde bulunan ve son derece kötü şartlar altında "yaşayan" ermeniler konusunda kafa patlatmaması.

  ne pis bir dünyada yaşıyoruz be!
 • başbakan erdoğan, türkiye’de yaşayan 100 binin üzerinde ermeni’nin türk vatandaşı olmadığına dikkat çekerek, “ülkemde tutmak zorunda değilim. gerekirse hadi memleketinize diyeceğim” dedi.

  nasıl birşeysin sen bilemedim ki.
 • bir başbakana yakışmayan yaklaşımın dışavurumu. belki de hadi evine der, yürüterek gönderirizi kastetmiştir? ama onlar ülkenin demokratikleşmesi sürecinde sırtımızdan vurdular? haktır onlara?.
 • daha önce de mevzuu bahis olmuş niyetlenme.

  (bkz: yaşar yakış/#10133535)
  (bkz: onur öymen/#10149489)

  aradan geçen sürede kaçakların 70 binden, 100 bine çıktığı anlaşılıyor.

  bu insanlar, öyle ya da böyle, gayrı kanuni bir şekilde türkiye'de bulunuyorlar. durumlarını, kim olduklarını, nerede bulunduklarını bilip de, göz yummak da abuk bir durum.

  ama, söz konusu olan "insan" ve bayıldıklarından burada bulunmuyorlar. en insani, aynı zamanda diasporayı ve ermenistan'ı en acıtacak çözüm, onlara ermenistan vatandaşlığından ayrıldıkları takdirde, türk vatandaşlığına geçip, legal olarak burada bulunma seçeneğini sunup, onları bağra basmaktır.

  eh, anlı şanlı bir tören de yapılsa, fena olmaz hani.
 • haklıymış başbakanımız bu sözünde. ne de olsa kaçak yaşıyorlarmış ermeniler, yine kovalarmışız, yine kaçarlarmış. yasalmış.

  peki efendim, yasaların saçmalığına sığınsanız dahi, 100 bin kişiyi yerinden yurdundan etmenin, akla ve mantığa sığmadığını düşünemez misiniz? 100 bin kişi kaçak yaşıyorsa bu ülkede, ömrünü tüketmeye çalışıyorsa, burasını sahiplenmemeli mi? burası benim de yurdumdur diyememeli mi? yasaları bahane edip, bu insanlık dışı eylemi savunmak peki, neyin yoksunluğuna denk düşer?

  yasaları yapan sensin, yasalara sığınıp insanlıktan çıkan da sensin. şu haline hiç mi üzülmeyeceksin?

  kenan evren az bile alkış alıyor bu ülkede, şaşırmıyorum hiç.
 • ulusalcının, dincinin, faşonun yine üzerinde uzlaşıp ciğer ciğere sürttüğü söz öbeklerinden biri. demek ki ayıdan post sağcıdan hümanist olmuyormuş.