şükela:  tümü | bugün
  • işte bu ülke insanı çok ikilemde bırakıyor. şimdi bakıyorsun; bu insanlar da bu ülkenin insanı, geçen gün hamile kadının olduğu araca saldıranlar da bu ülkenin insanı. tam hissizleşeceksin; böyle bir haber görüyorsun ve o his tam orta yerine oturuyor. acı veren bir his, aynı zamanda hoşuna giden bir his, mazoşizm gibi bir his...
  • diyarbakır’da yaşanan olay. video linki

--- spoiler ---

diyarbakır'ın bismil ilçesindeki bir hazır beton santralinin depolama sahasındaki 5 bin ton kumun içine kırlangıçlar yuva yapınca şantiyedeki tüm çalışmalar durduruldu. şirketin sahibi halil başaran, kırlangıçların yuvasını bozmamak için yeni iş makineleri kiralayarak, hazır betonda kullanılmak üzere yeni kum satın almaya başladı. ayda yaklaşık 100 bin lira zarar eden şirket, kırlangıçlar göç edinceye kadar depoladıkları 5 bin ton kumu kullanmama kararı aldı.

--- spoiler ---
  • toplanın olay yerinden bildiriyorum hemen bilgi geçeyim;
    bu sene hem yağışların fazla olmasından hem de ekonomiden ötürü dolayı inşaat sektörü bismilde durmuş durumda.
    mevcut beton santral sahası dicle nehrinden kum çektiğinden ötürü birkaç kez mühürlenme geçmişi var.
    mevcut beton santrali ruhsatsız olduğundan ötürü hali hazırda çalışamıyor.
    belediyenin mührünü söküp çalışmaya ara ara devam ediyorlar ancak 1 ay önce kadar saha alanından çektikleri kum nedeniyle oluşan derin bölümdeki girdaplardan bir gencin ölümüne sebep vermesiyle yeniden mühürlendi.
    özetle kırlangıç var yuva yapıyorlar bik bik.
  • 200 bin tl olarak geri dönüşü olur bu hareketin.
  • boyle insanlar hep ‘var’ olsunlar... duygulandim, allah daha cok kazanmalarini nasip etsin dedigimdir.
  • gönül isterdi ki başlığın tam hali "kırlangıç yuvalarına zarar vermemek için ayda 100 bin lira zarar eden işletme" ama böyle bir şeyi düşünmek dahi komik.

üzgünüm ekşiciler, olay belçika veya isveç'de değil diyarbakır'ın bismil ilçesinde gerçekleşmiş.

linko

"ne yürekli ne güzel insanlar var" dedirtmiştir.

edit: bir dakikanızı arayıp kendisine (halil bey videodaki) teşekkür etmek isteyebilirsiniz belki: şirket bilgileri
  • belediye başkanı olsam, belediyenin bütün beton ihtiyacını bu firmadan temin ederdim.
  • insanlığını üç kuruşa satanlara kapak olacak insanlık hareketi.
  • balkonu biraz kuş boku oldu diye kuş yuvası bozanlara örnek olması açısından takdir edilesi bir harekettir.
  • --------

"gidin doğu illerine, sokakta kalmış olun, birinin evine gidin kapısını çalın sokakta kaldım deyin evinizi açar size

bunu karadenizde yapın yemediğiniz dayak kalmaz, iç anadoluda yapın hayatınızı bile kaybedebilirsiniz."

---------

(bkz: #92427113)

kürtçü her yerde kürtçü, sevimli gözüktüğünüzde faşistliğiniz gizlenmiyor andavallar sizi. hayatında kaç defa karadenize gittin de birinin kapısını çaldığında dayak yedin lan dalyarak? sen kimsin karadeniz insanına böyle bir şey söyleyebiliyorsun? şurada güzel bir olay olmuş, adam kürtçülük peşinde inanılmaz ya.

barzo seni. engelleyin geçin bunları.