*

şükela:  tümü | bugün
 • bir türlü ne işe yaradığını anlamadığım zilyon tane facebook grubunun adında geçen ifade.
  çalışıyor da sanki gayrisafi milli hasılaya katkıda mı bulunuyor bu zımbırtılar...
 • uyduruk çeviri. gerçekten çalışıyor olsa, "yüzde yüz işe yarıyor" olurdu bu grupların ismi.
 • facebook'ta insanları kandırmak için yapılan fake uygulama.
  düşünün ki grup isimlerinin sonunda bu ifade yer alıyor, insanlar sazan gibi atlasın da nemalanalım diyenlerin son oyunudur. bu ifadenin amacı sadece üye toplamaktır. spam maillerin facebook şeklidir. itibar edilmemesi gerekir, eğer bir grubun sonunda bu ifade yer alıyorsa mutlaka grubun duvar yazılarına bakılıp öyle karar verilmelidir girip girmemeye. "bu grup çalışmıyor,şerefsizler" şeklinde bir ifade varsa kaçarak uzaklaşılmalıdır oradan. kankası da kesinlikle çalışıyor ifadesidir.

  bu gruplardan bir kaç örnek:
  farmville'de extra 50000 puan(%100 çalışıyor)
  famville hilelerini öğren(%100 çalışıyor)
  büyükşehir belediyesi(kesinlikle çalışıyor)

  ps: şaka lan şaka sonuncuyu ben uydurdum.
 • facebook'la beraber hayatımıza giren bir kavram. bir nevi reliability belirtisi. aslında bütün bilgisayar programları %100 çalımak üzere tasarlanır ama sosyal medya dedin mi orda duracaksın. o mecra, başka bir mantıkla işer. mesela "profiline kimler bakmış, %100 çalışıyor", "fotolarına kim bakıyor, %100 çalışıyor", "seni düşünerek otuzbiz çekenler... %100 çalışıyor" gibi facebook uygulamaları bunlara örnek verilebilir...
 • forumlarda falan çakma oyunların cracklerini upload edenler millet topiğine gelsin diye böyle başlıklar açarlar. denendi yüzde yüz çalışıyor en yaygın kullanımıdır.