şükela:  tümü | bugün
 • ntv nin pazar aksamları yapacagı futbol programı.

  an itibari ile rıdvan dilmen in sazı eline aldığı programdır...
 • ahmet çakar- rıdvan dilmen kombinasyonunun etkilerinin merakla beklendiği programdır..
  nitekim daha ilk programdan ahmet çakar sorularıyla rıdvan dilmen tespitleriyle gelecek programların ne kadar eğlenceli geçeceğinin ilk sinyallerini vermiştir..
 • güntekin onay'ı kendisine layık gören cem aydın, ahmet çakar ile yetinmemeli yakında turgay şeren'i, ziya şengül'ü, gökmen özdenak'ı da bu programın kadrosuna dahil etmelidir. hatta programı da telegol gibi serhat ulueren yönetirse kamera arkasında konuklar yabancılık çekmez.
 • rıdvan dilmen-ahmet çakar ikilisinin ikinci defa bir televizyon programında birlikte görünmelerini sağlayan programdır. ilk birliktelikte sunucu olarak ilker yasin görev alıyordu. o gün bu gündür ilker yasin den mantıklı bir yorum, başarılı bir maç anlatımı izleyemediğimize göre güntekin onay ın sonu da benzer olabilir. ilginç bir deneyim bizi bekliyor. şimdiye kadar karşısında pek de akıllı ve mantıklı adamlar bulamayan ve fırtına gibi esen ahmet çakar ile, sakin ve polemikten uzak yapısı ve yorumları ile dikkat çeken rıdvan dilmen. program sene sonuna kadar sürerse bakalım kim kime benzeyecek, kim kimi daha çok etkileyecek göreceğiz. banko ahmet çakar diyorum.
 • ntv'deki ilk programda ahmet cakar'in ridvan dilmen ve guntekin onay gibi iki futbol gurusunun kar$isinda alt oldugunu, guntekin'den futbol hafizasi konusunda ridvan'dan da teknik bilgi konusunda ayari yedigini mu$ahede ettik. kendisinin ileriki programlarda, kar$isinda hayati futbol olan iki ki$inin bulundugunu ve bu yuzden onceki programlarinda uyguladigi birbiri icine gecmi$ yonlendirici celi$kili uzun cumleler tekniginin salt bilgi kar$isinda pek de i$e yaramadigini farkedecektir diye du$unuyorum.

  diyalog 1:
  ahmet cakar : bana gore hagi galatasaray'daki teknik direktorluk ya$aminda ba$arisiz olmu$tur. hem saha icinde hem de saha di$inda cig ve gorgusuz karakteriyle yuzde yuz ba$arisizdir. yarin obur gun "ey hagi! sen galatasaray'da bir bucuk sene cali$tin. ne yaptin?" diye sorduklarinda "ucuncu yaptim" derse "hadi devam et karde$im" diyeceklerdir.
  ridvan : saha di$ini bilemem ama galatasaray bana saha icinde futboluyla zevk vermi$tir. galatasaray gecen sene son haftaya kadar $ampiyonlugun en etkili ismi olmu$ ve fenerbahce'nin ensesinden bir kez bile ayrilmami$tir. butun derbi maclarda galatasaray yuzde yetmi$ oraninda hakim oynami$tir; bir tek kadikoy'deki mac yuzde elli elli dengede oynanmi$tir. fenerbahce milyonlarca dolara anelka'yi alirken hagi hasan kabze'den forvet yaratmaya gayret etmi$tir. ayrica galatasaray turkiye kupasini farkli bir skorla kazanmi$tir.hagi daha ne yapacakti?
  ahmet cakar : hik mik...

  diyalog 2 :
  ahmet cakar : dunyanin hic bir yerinde bizimki gibi $ampiyonluk mucadelesinin dort takim arasinda gectigi, $ampiyonun ancak uc-dort takimdan birinden ciktigi bir lig daha yoktur.
  guntekin : var ama...
  ahmet cakar : ya vardir ama, bir tanedir iki tanedir...
  guntekin : yooo...italya'da ya juventus olur ya milan. portekiz'de ya benfica olur ya porto. hollanda da ya ajax olur ya feyenoord...($imdi hatirlayamadigim bir iki lig daha saydi.)
  ahmet cakar : hik mik...bik...

  (bkz: di mi guntekin)
 • acıkcası daha ilk programda gözümü korkutmustur. rıdvan'ın gültekin'e "bjk'nin diğer rakibi belli mi" sorusu, cakar'a "hocam hatırlar bir fb-gs macı sonrası" diye geçmişe gitmesi, cakar'ın gültekin'e "bırak orası da bana kalsın" cevabı, gültekin'in vakti doldurmak için daha önce üzerinde konusulan konuyu bu sefer resmi bir sekilde "sevgili cakar-rıdvan, siz ne düşünüyorsunuz" demesi yüzünden 90 dk'nin taklidi olan ama yanına dahi yaklasamayacağı şimdiden belli olan program.
 • programa konulan bu isim oldukça anlamsız. bu kadrodan futboldan başka nasıl bir beklenti olabilir ki. ahmet çakar seyircilerden gelen sağlık sorularını cevaplarken, rıdvan dilmen kek tarifi mi verecekti.
 • programın sinyalleri aslında türkiye-kazakistan a milli futbol maçı sonrasında verilmişti. işbu müsabaka sonrasında güntekin onay, ahmet çakarı karşısına alıp bir saatlik bir sohbet yapınca, spor ekranlarına aşina isimler yeni bir futbol programı kokusunu o saniyede aldılar elbette. zira bu bir saatlik sohbet, adeta iki sevgilinin senede bir gün görüşmesi gibi bir havada geçti, güntekin sordukça ahmet coştu, ahmet coştukça güntekin sordu.

  rıdvan dilmenin programdaki varlığının açıklaması ise, zannımca güntekin onayın artık turgay şeren, atilla gökçe tipi geniş yorum insanlarından bıkmış olması ve futbol programlarındaki üçlü geleneği.
 • son teklonoji ürünü aletleri kullanan spor programı.. güntekin onay'ın burnunun içine yerleştirilen bir nanomikrofonla güntekin'in her nefes alışını ve dolayısıyla verişini kulağınızda hissedebiliyosunuz.. içim ürperdi lan yeter..
 • ahmet çakar'ın büyük laflar etmek isterken sürekli rıdvan dilmen ve güntekin onay tarafından dumur edildiği program; son programdan inciler verirsek

  a.ç: galatasaray bir wolfsburg olabilir gerets orda ilk 6 hafta süperdi sonra çöktü gitti
  g.o: e iyi de wolfsburg'un kilit üç adamı sakatlandı
  a.ç: iyi de altı ay mı sakatlandı
  g.o: evet altı ay sakatlandı
  a.ç: ehem şey nihayetinde bir wolfsbur olmaz bence zaten