• 400 projeli programdır. süresi bitmiştir.
  • sıçıp sıvama ekonomisi. ne tarım ne üretim ne başka bi konuda bi gelişme kat edildi.. sürekli dibe çekiyor memleket.. geminin kılavuzu karga..
  • yalnızca benim önemli olduğunu düşündüğüm, takip edebildiğim ve yapılmadıklarını bildiğim 100 adet eylemi aşağıda listeledim.

her zamanki gibi hikayeleri anlat, yapılacak - edilecek de, millet nasılsa unutur.

buyrun:

hayır: savcılık, mahkeme ve icra müdürlükleri ile emniyet birimleri arasındaki tüm yazışmaların uyap- ekip entegrasyonu üzerinden gerçekleştirilmesi ve adalet hizmetlerinde e-devlet entegrasyonunun kapsamının genişletilmesi (adalet bakanlığı)

hayır: fetö silahlı terör örgütüne ilişkin mücadelenin çok yönlü ve boyutlu bir anlayışla sürdürülmesi (adalet bakanlığı)

hayır: vatandaşlarımızın mesnetsiz ihbarlar nedeniyle suçlanmaması için kapsayıcı ve etkin tedbirler alınarak "lekelenmeme hakkı" nın korunması (adalet bakanlığı)

hayır: arabuluculuk ve uzlaştırma uygulamaları etkinleştirilerek 45 bin hukuk uyuşmazlığı ile 40 bin ceza uyuşmazlığının mahkemeye gitmeden hızlı ve etkin şekilde çözümünün sağlanması (adalet bakanlığı)

hayır: çocuklara karşı cinsel istismar suçuyla mücadelede cezaların caydırıcılığının arttırılması (adalet bakanlığı)

hayır: hayvanlara karşı işlenen öldürme ve eziyet fiillerine karşı caydırıcı tedbir ve cezai yaptırımların öngörülmesi (adalet bakanlığı)

hayır: icra müdürlükleri vasıtasıyla gerçekleştirilen "çocuk teslimi ve çocukla kişisel ilişki" tesisine yönelik ilamların icra sistemi dışına çıkarılarak ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilmesi (adalet bakanlığı)

hayır: elektrik, su, doğalgaz ve telefon gibi abonelik sözleşmelerinden kaynaklanan para alacaklarının daha az masrafla ve daha hızlı bir şekilde tahsil edilmesini sağlayacak hazırlıkların yapılması (adalet bakanlığı)

hayır: nafaka ödeme sisteminin adil bir hale getirilmesi (adalet bakanlığı)

hayır: sosyal yardım alan vatandaşlarımızı istihdama yönlendirerek sosyal yardım- istihdam bağlantısının güçlendirilmesi (çalışma, sosyal hizmetler ve aile bakanlığı)

hayır: nitelikli işgücü yetiştirilmesine yönelik programların yararlanıcı sayının % 51 artırılarak 248.000'den 375.000'ne çıkarılması. (çalışma, sosyal hizmetler ve aile bakanlığı)

hayır: gençlerin çalışma hayatı ile tanışması ve insani değerlerinin geliştirilmesi için 100 bin gencin sosyal çalışma programından yararlandırılması için hazırlıkların tamamlanması (çalışma, sosyal hizmetler ve aile bakanlığı)

hayır: madde bağımlılarının sosyal uyumunun sağlanması (çalışma, sosyal hizmetler ve aile bakanlığı)

hayır: "ustalardan çıraklara geleneksel meslek mirasımız" programı kapsamında eğitim programlarından yararlanacak kişi sayısının 4 binden 6 bin kişiye çıkarılması (çalışma, sosyal hizmetler ve aile bakanlığı)

hayır: bağ-kur'lu sigortalılarımızın sosyal güvenlik primlerinde ödeme kolaylığı sağlanarak sağlık hizmetlerine erişimlerinin kolaylaştırılması (çalışma, sosyal hizmetler ve aile bakanlığı)

hayır: istihdamın artırılması amacıyla işverenlerimize 5,25 milyar tl teşvik ödenmesi (çalışma, sosyal hizmetler ve aile bakanlığı)

hayır: kadın istihdamının "iş'te anne projesi" ile desteklenmesi (çalışma, sosyal hizmetler ve aile bakanlığı)

hayır: kanal istanbul projesi kapsamında taşınmaz devri ve planlama çalışmalarının tamamlanması (çevre ve şehircilik bakanlığı)

hayır: 5 adet "millet bahçesi"nin açılışının yapılması, 6 adet millet bahçesi'nin temelinin atılması ve 22 adet millet bahçesi'nin proje çalışmalarına başlanması (çevre ve şehircilik bakanlığı)

hayır: kamu konutlarının ekonomiye kazandırılması (çevre ve şehircilik bakanlığı)

hayır: sıfır atık projesi uygulamalarının yaygınlaştırılarak 750 kamu kurumunda uygulamaya geçilmesi (çevre ve şehircilik bakanlığı)

hayır: dar gelirli vatandaşlar için yapılan 15.523 konutun satışı ve planlanan 15.506 konutun ihalesinin tamamlanması (çevre ve şehircilik bakanlığı)

hayır: taşınmaz değerleme sisteminin kurulması (çevre ve şehircilik bakanlığı)

hayır: daha yeşil ve yaşanabilir şehirler hedefi kapsamında 6.000 km bisiklet ve yeşil yürüyüş yolu, 60 km çevre dostu sokak ve 60.000 m2 gürültü bariyeri yapılması (çevre ve şehircilik bakanlığı)

hayır: 5 yılda bitirilecek "5.000 adet köy konağı" yapılması için ihtiyaç analizinin tamamlanması (çevre ve şehircilik bakanlığı)

hayır: çevre koruma faaliyetleri kapsamında plastik poşetlerin ücretlendirilmesi (çevre ve şehircilik bakanlığı)

hayır: çevre etiket sistemi uygulamasına geçilmesi (çevre ve şehircilik bakanlığı)

hayır: pkk/pyd/ypg'nin ve fetö'nün yurtdışındaki finansman kaynaklarının kesilmesi için almanya, fransa, birleşik krallık, hollanda ve belçika başta olmak üzere avrupa ülkeleri ve abd nezdinde diplomatik girişimlerde bulunulması (dışişleri bakanlığı)

hayır: suriye'de siyasi çözüm çabalarının yoğunlaştırılarak ülkemizde bulunan 3,5 milyondan fazla suriyelinin münbiç, zeytin dalı ve fırat kalkanı harekatı bölgelerine geri dönüşlerinin kolaylaştırılması (dışişleri bakanlığı)

hayır: abd ve nato ile stratejik ilişkilerimizin ülkemizin siyasi, güvenlik ve ekonomik menfaatleri temelinde geliştirilmesine yönelik oluşturulan gündem maddelerinin tamamlanması (dışişleri bakanlığı)

hayır: dini istismar eden terör örgütleri ile mücadele kapsamında farkındalık oluşturma faaliyetlerinin yürütülmesi (diyanet işleri başkanlığı)

hayır: yabancılara yönelik dini ve hayri hizmetlerin yürütülmesi (diyanet işleri başkanlığı)

hayır: akdeniz'de 1 derin deniz ve 1 sığ deniz sondajına başlanması (enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı)

hayır: ülkemizin yer altı kaynakları potansiyelinin tespit edilerek ekonomiye kazandırılması (enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı)

hayır: yenilenebilir enerji kaynaklı elektrik üretim kurulu gücünün artırılması (enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı)

hayır: yerli kömür kaynaklarımızın ekonomiye kazandırılması kapsamında; eskişehir alpu'da yaklaşık 1.000 mw kurulu gücünde termik santral kurulması için ihaleye çıkılması (enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı)

hayır: ülkemizin kaya gazı ve kömür kaynaklı metan gazı üretim potansiyelinin belirlenmesi (enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı)

hayır: ülkemizin doğal gaz ticaret merkezi olması hedefi kapsamında; epiaş bünyesinde testleri yapılan doğal gaz ticaret platformunun sanal uygulamasının sonlandırılarak gerçek uygulamaya geçilmesi (enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı)

hayır: ilk 100 günde "yurt yatak kapasitesine 75.000 ilave yatak" sağlanması (gençlik ve spor bakanlığı)

hayır: sporun okullarda yaygınlaştırılması kapsamında 1 milyon yetenekli çocuğa ulaşılması (gençlik ve spor bakanlığı)

hayır: rekabet edebilirlik ve kültürel gelişim kapsamında gençlik programlarının başlatılması (gençlik ve spor bakanlığı)

hayır: kötü alışkanlıklardan ve suça yönlendiren etkenlerden uzak, toplumla uyumlu, sağlıklı bir gençlik yetiştirilmesi (gençlik ve spor bakanlığı)

hayır: spor altyapısının güçlendirilmesi kapsamında 9 yeni stadın yapımı için işlemlerin başlatılması (gençlik ve spor bakanlığı)

hayır: kamu idarelerinin harcamalarını gözden geçirmesini ve bu şekilde tasarrufların artırılmasını sağlayacak yöntem belirlenmesi (hazine ve maliye bakanlığı)

hayır: dış borçlanmada çin piyasasına açılım yapılması, çin'in panda piyasası'ndan dış borçlanma işlemi gerçekleştirilmesi (hazine ve maliye bakanlığı)

hayır: kalkınma bankası yeniden yapılandırılarak tasarrufların kalkınma hedeflerine uygun şekilde tahsisatının sağlanması (hazine ve maliye bakanlığı)

hayır: yurt dışı kaynak temini amacıyla yurtdışı kaynak ve araç çeşitlendirilmesine gidilmesi için gerekli girişimlerde bulunulması (hazine ve maliye bakanlığı)

hayır: dijital dönüşüm projeleri ile bürokrasinin azaltılması ve hizmetlerin performansa dayalı takip ve denetiminin sağlanması, (içişleri bakanlığı)

hayır: fetö/pdy ve pkk/pyd başta olmak üzere ulusal ve uluslararası tüm terör örgütleri ile mücadelenin daha etkin bir şekilde sürdürülmesi (içişleri bakanlığı)

hayır: şahsa karşı işlenen suçların %0.5 azaltılması, mala karşı işlenen suçların %1 azaltılması ve işlenen suçların aydınlatılması oranının %1 artırılması (içişleri bakanlığı)

hayır: trafik güvenliğinde 2023 hedefleri doğrultusunda; farkındalığın artırılması ve alınan tedbirlerle yaralamalı ve ölümlü trafik kazalarının geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %2 oranında azaltılması (içişleri bakanlığı)

hayır: yıkımı tamamlanan "istanbul atatürk kültür merkezi" yapım ihalesinin sonuçlandırılması (kültür ve turizm bakanlığı)

hayır: turizme önemli bir sıçrama sağlayacak yatırım alanlarının geliştirilmesi (kültür ve turizm bakanlığı)

hayır: müzeye dönüştürülecek olan kuleli askeri lisesi rölöve projeleri'nin tamamlanması (kültür ve turizm bakanlığı)

hayır: beş adet tematik müzenin açılışa hazır hale getirilmesi (kültür ve turizm bakanlığı)

hayır: okullarımızda tam gün eğitim gören öğrenci oranının artırılması (milli eğitim bakanlığı)

hayır: 700 okulumuzun kent güvenlik yönetim sistemine entegre edilerek daha güvenli hale gelmesi (milli eğitim bakanlığı)

hayır: profesyonel eğitim yöneticiliği sistemine geçilmesi (milli eğitim bakanlığı)

hayır: öğrencilerimizin yabancı dili aktif bir şekilde kullanmasına imkan sağlayacak bir öğretim modeline geçilmesi (milli eğitim bakanlığı)

hayır: her çocuğumuzun okulöncesi eğitimden üniversiteye ilgi, yetenek ve becerilerini gelişimsel olarak izlemek ve yönlendirmek için "e-portfolyo sistemi"nin kurulması (milli eğitim bakanlığı)

hayır: milli eğitim bakanlığının mevzuatını, çalışma planlarını ve insan kaynağını yeniden yapılandırmak üzere "büyük veri" sistemi kurulması (milli eğitim bakanlığı)

hayır: mesleki eğitimin endüstri 4.0 anlayışı ile yeniden yapılandırılması (milli eğitim bakanlığı)

hayır: bir milyona yakın vatandaşımızın hayatını kolaylaştıracak olan yüksek öğrenime kayıtlı öğrencilerin askerlik erteleme, yedek subay adaylarının sınıflandırma öncesi hazırlığı ve msb sağlık kurulu raporu işlemlerinin e-devlet üzerinden gerçekleştirilmesi (milli savunma bakanlığı)

hayır: yerli ve milli mühimmat üretimi için proje sözleşmelerinin imzalanması (milli savunma bakanlığı)

hayır: google earth ve yandex gibi harita-görüntü sistemi olan ve tamamen yerli- milli olarak hazırlanan hgm-küre ve hgm-atlas uygulamalarının, kasım 2018'de kamuoyunun kullanımına açılması (milli savunma bakanlığı)

hayır: ülkenin alanındaki tüm potansiyelin değerlendirileceği mükemmeliyet merkezleri kapsamında özellikli sağlık hizmetlerinin ulaşılabilir ve sürdürülebilir olmasının sağlanması (sağlık bakanlığı)

hayır: anne ölüm oranının yüz binde 14'ün altına düşürülmesi için anne ve çocuk sağlığı hizmetlerinin güçlendirilmesi (sağlık bakanlığı)

hayır: sağlık turizminde türkiye'nin marka haline getirilmesi (sağlık bakanlığı)

hayır: sık tüketilen, satın alma ve işgücünün büyük kısmını oluşturan malzemelerin temininin kolaylaştırılması ve yerlilik oranının artırılması amacıyla sağlık market uygulamasının hayata geçirilmesi (sağlık bakanlığı)

hayır: sağlık hizmetlerinde dijital dönüşüm ile bürokrasinin azaltılması ve finansal tasarrufun sağlanması (sağlık bakanlığı)

hayır: obezite ile mücadele kapsamında obezite mükemmeliyet merkezlerinin yaygınlaştırılması (sağlık bakanlığı)

hayır: stratejik bir ürün olan aşının türkiye'de yerlileştirilmesinin sağlanması (sağlık bakanlığı)

hayır: aile hekimine başvuru oranının %40'a çıkarılması ve mahallinde daha iyi sağlık hizmeti sunulması için aile hekimliği sisteminin güçlendirilmesi (sağlık bakanlığı)

hayır: yerli ve milli üretim için teknoloji ve imalat sektörleri başta olmak üzere kobi'lere yaklaşık 1.225 milyon tl destek sağlanması (sanayi ve teknoloji bakanlığı)

hayır: türkiye uzay ajansı'nın kurulması (sanayi ve teknoloji bakanlığı)

hayır: yerli uydu ve uydu teknolojilerinin geliştirilmesi (sanayi ve teknoloji bakanlığı)

hayır: bilişim ve bilgi güvenliği projeleri (sanayi ve teknoloji bakanlığı)

hayır: türkiye'nin bilişim alanında en büyük tematik teknoparkı olan, 3,5 milyon m2 alana kurulu bilişim vadisi'nin 1. etap 2.kısmının tamamlanması (sanayi ve teknoloji bakanlığı)

hayır: yatırımcılara, yatırım teşvik belgesi verilmesi ile ilgili tüm işlemlerin elektronik ortamda sağlanması ve 1.000 adet kullanıcının e-tuys kapsamında firmalar adına yetkilendirilmesi (sanayi ve teknoloji bakanlığı)

hayır: uydu fırlatma projesi ikinci fazı'nda sözleşme imzalanması (savunma sanayii başkanlığı)

hayır: 2030'lu yıllardan sonraki muharip uçak ihtiyacının yurt içinde özgün tasarım (savunma sanayii başkanlığı)

hayır: savunma sanayii zirvesinin gerçekleştirilmesi (savunma sanayii başkanlığı)

hayır: ergene nehrinin su kalitesinin sulama suyu kriterlerine uygun hale getirilmesi (tarım ve orman bakanlığı)

hayır: 100 günde 100.000 hektar alanın ağaçlandırılarak 50 bin kişiye istihdam sağlanması (tarım ve orman bakanlığı)

hayır: yerel tohumların korunması ve yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması (tarım ve orman bakanlığı)

hayır: tabiatın korunması, suyun verimli ve tek elden yönetilmesi ve hayvan haklarının iyileştirilmesi için mevzuat düzenlemesi yapılması (tarım ve orman bakanlığı)

hayır: exımbank müşteri sayısının artırılması ve toplam müşteriler arasında kobi'lerin payının yükseltilmesi (ticaret bakanlığı)

hayır: hedef ve öncelikli ülkelere özgü pazara giriş stratejileri hazırlanması (ticaret bakanlığı)

hayır: yeni nesil serbest bölgelerin kurulması ve mevcut serbest bölgelerin katma değerli yatırım ve ihracata yönlendirilmesi (ticaret bakanlığı)

hayır: e-ticarette güvenliği ve hizmet kalitesini artırmak için uluslararası bir sembolü de içerecek şekilde "elektronik ticarette güven damgası" sisteminin oluşturulması (ticaret bakanlığı)

hayır: brexıt sonrası süreçte birleşik krallık ile ticari ve ekonomik ilişkilerin zemininin sağlamlaştırılmasına yönelik çalışma yapılması (ticaret bakanlığı)

hayır: gümrük kapılarının tek durak sistemine ve çağın gerekliliklerine uygun olarak modernize edilmesi (ticaret bakanlığı)

hayır: kanal istanbul etüt proje işinin tamamlanması ve yapım ihale ilanına çıkılması (ulaştırma ve altyapı bakanlığı)

hayır: 3 katlı büyük istanbul tüneli projesi'nin yid modeli ile ihale ilanına çıkılması (ulaştırma ve altyapı bakanlığı)

hayır: 328 km ilave edilerek bölünmüş yol ağının genişletilmesiyle trafik güvenliğinin artırılması ve ekonomik fayda sağlanması (ulaştırma ve altyapı bakanlığı)

hayır: 230 km uzunluğunda halkalı-kapıkule hızlı demiryolu yapım ihalesinin gerçekleştirilmesi (ulaştırma ve altyapı bakanlığı)

hayır: konya yht garının hizmete sunulması (ulaştırma ve altyapı bakanlığı)

hayır: yerli ve milli 5g ve ötesi çalışmalarının başlatılması (ulaştırma ve altyapı bakanlığı)

hayır: raylı sistem araçlarının yurt içinde üretilmesi (ulaştırma ve altyapı bakanlığı)

--

edit: daha anlaşılır hale gelmesi için yazı formatı düzeltildi.
  • ülkeyi 5843 günde düzeltemeyenlerin 100 günde düze çıkaracağını iddia ettiği plan. yersen.
    ilk hedef enflasyonu tek haneye indirmekti. mb yıl sonu tahminini 23,5 olarak açıkladı.
  • bugün biten plan. 400 projenin hangisi tamamlandı? açıklayacaklarını hiç sanmam.
  • aynı konu sözcü'de de haber olarak gündeme gelmiştir. 100 gün yetmedi
  • sakkadanak bi' 100 gun daha, sonra bi, 100 daha...

sasirtacak eylem... hulogggggggg
  • yukarıdaki bir entryde yapılmadı denilenlerin arasında yapılmış olanları bildiğim eylem plânıdır. muhalefet, fikir çeşitliliği rekabeti ve gelişimi iyileştirir ancak doğru yapılması gerekir. iddia ederken doğru olduğundan emin değilseniz iddia etmemek gerekir. aksi hâlde ufak bir yerinde haksız çıksanız dahi tüm iddianızı etkiler bu.
  • içinde neler vardı merak edenler için 100 günlük eylem planı
hesabın var mı? giriş yap