şükela:  tümü | bugün
 • mart ayında yayınlanacak olan netflix projelerinden.

  --- spoiler ---

  "çeşitli gönüllülerden oluşan yüz kişilik bir grup; yaş, cinsiyet, mutluluk ve insan olmanın diğer yönleri hakkındaki soruları irdeleyen deneylere katılıyor."

  --- spoiler ---
 • insan davranışları üzerine 100 insanla çalışmalar yapan 3 sunucunun gerçekleştirdiği yeni netflix içeriği. çok eğlenceli bir program bence. en çok bilinen yanlışlar, ön yargılarımız, seçimlerimiz, zeka, cinsel yönelim, jenerasyon farklılıkları v.b konular üzerine sorular sorup 100 insan ile testler gerçekleştirip gerçeğe ulaşmaya çalışıyorlar.

  ilk bölümde aynı suçu işlemiş biri güzel ikincisi daha az güzel kadına bir ceza süresi belirlemeleri istenen 2 farklı grupta çıkan sonuçlar ilginçti. daha az güzel olan (çirkin demek istemedim) kadına 30 yıl hapis cezası verilirken güzel kadına 14 yıl veriliyor.

  sonraki bölümde 20'li yaşlardan 60'lı yaşlarında olanlara kadar bir çok insanın çeşitli becerileri sınanıyor. orada da çok ilginç sonuçlar var. izledikçe editlerim.
 • 100 insan üzerinde değişik deneyler yapılarak sonuçlara varılan belgesel-dizi. çok eğlenceli bir iş çıkmış ortaya. boş zamanınız varsa izleyin.
 • netflix'te izlediğim en iyi programlardan biri diyebilirim. çok eğlenceli ve faydalı bir program.
 • son zamanlarda izlediğim en güzel netflix yapımı. 100 kişilik bir grubun her türlü davranışını gözlemleyebildiğimiz ve çok ilginç sonuçlarla karşılaştığımız bir program. ortalama yarım saatlik bölümler olduğu için de sıkmıyor.
  hangi yaş en verimlidir bölümü çok ilginç geldi ve şu videomda inceledim.
  öğretici her şeyin hastasıyız efenim.
 • çok eğlenceli, hem de bilgi verici netflix belgeseli, korona tatili için güzel seçenek !
 • x - o - x oyununu tanımla deyince 100 kelimeyle anlatan, sonra fantezi yaparak havada ve farklı şekillerde oynanma yöntemleri sunan, en sonda şarkı uyduran, bununla da kalmayıp o şarkıyı bütün salona söylettiren elemanı içinde barındıran yapım.
 • tek oturuşta bitirilecek yeni netflix serisi.
  insan davranışlarını araştıran minik deneyler... biraz sıg ve çok bilindik seyler, ancak izlerken eğlendim.

  2. bölümde yapılan kadın-erkek arasındaki ‘hangimiz daha hızlı hazırlanıyor’ sorusunun doğru işlenmediğini düşünüyorum.
  deney başında, kadınların hazırlanma konusunda daha yavaş olduklarının bir stereotipten ibaret olduğunu söyleyip, bunun üstüne deney yapıyorlar.
  deney sonucunda, hangi cinsiyetin 10 dakika içinde belirli otobüslere zamanında bineceği ölçülüyor. bu sırada süreyi unutmaları için dikkatleri dağıtılıyor.

  başta hazırlanma sürecinden bahsedip, sonrasında mevzuyu dakikliğe bağlıyorlar.
  hazırlanma süresi ile dakik olma durumu çok ayrı şeyler bence.
  çünkü bir kadın 2 saatte hazırlanıp yine dakik olabilir, bir erkek 10 dakikada hazırlanıp yine dakik olmayabilir.
  zaten reelde kimse kadınların dakik olmadığını vurgulamıyor, daha uzun sürede hazırlandıklarını vurguluyor -ki bence bu bir realite.

  o otobüslere binmeden önce çanta hazırlayacaksınız diye bir talimatla birlikte ancak hazırlanma sürecini işleyebilirlerdi.
  bu duruma sübjektif değil de genel olarak bakarsak, erkeklerden daha uzun sürede hazırlandığımız açık, çünkü ilgilendiğimiz çok detay var.
  istisnalar kaideyi bozmaz.

  deneyin hazırlanma sürecini değil de, dakikliği ölçtüğünü varsayarsak sonuçların daha açıklayıcı olacağını düşünüyorum.
 • deneylerin çok sığ yapıldığını düşünüyorum. eğlenmelik çerezlik bir dizi.

  --- spoiler ---

  en iyi kahraman kim deneyinde, iki tane refleks deneyi yapıldı. bunlardan birisi de yukarıdan bebek düşüyor ve tutan kişi kahraman ilan ediliyor.
  sadece bilim insanlarının konuşmalarını dinlemek için izlenebilir.
  --- spoiler ---
 • çerezlik güzel bir seri. ama bazı deneyleri küçük detaylar yüzünden yanlış yaptıklarını düşünüyorum. üstte bir arkadaşın belirttiği gibi hazırlanma süreleri ile ilgili deney mesela.