şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • eski brüksel büyükelçiliği basın müşaviri veysel filiz'in tam tamına 100 kilo eroinle sınırda yakalanması rezaletidir.

  akp'ci büyükelçi çalışanı 100 kilo eroinle yakalandı

  saygı öztürk'ün haberi

  büyükelçiliklerimiz devletin yurtdışındaki vatan toprağı, orada bulunan çalışanlar da devletin en önemli çalışanlarıdır bence. gel gör ki akp saygın büyükelçiliklerimizi bile mahvetti. kayırmacılıkla dil bilmeyen konsoloslar ataşeler atandığını gördü bu gözler. şimdiki rezillikse basın müşavirinin 100 kilo eroinle yakalanması imiş. oğlu da çıkmış "babama komplo kurdular" demiş. ulan nasıl bir komplo kuruluyor ki 1-2 kilo eroin yetecekken, komplocu deyyuslar tam 100 kiloluk eroinle komplo kuruyorlar.

  pişkinliğin, zeytinyağlın da bu kadarına pes! yemiş baban bi bok, medyaya bile yansımamış, olayın üstü örtülüp apar topar görevden alınmış, tutuklanmış hatta mahkeme kararı ile haberlere erişim yasağı getirilmiş anında ve hâlâ benim babam suçsuz de!

  ayaklar baş olmuş bu ülke artık düzelmez!

  edit: bazı yazar arkadaşlar ikazda bulunmuş. veysel filiz eski elçilik çalışanı imiş. görevden alınmış. entry'nin başında düzeltme yapıldı. gözümden kaçan durum için tüm yazar ve çaylak arkadaşlardan özür dilerim. aslında entry'ye özen gösteririm. gecikmeli diletme içinse kusura bakmayın, çalıştığım için ekşiye gün içinde giriş yapmadım. şu an düzeltme yapıyorum.

  yapıcı uyarıda bulunan arkadaşlara teşekkür ederim.

  yeni bir bilgi geldi kayda geçsin diye buraya not düşüyorum. bilgiyi paylaşan ghost34'e de teşekkür ederim. yakalanan araç ve zanlı :
  yakalanan araç ve zanlı
 • abdurrahman dilipak'ın hayalleri gerçek oluyor da devlet kontrolünde uyuşturucu satışı mı başlıyor yoksa? bu kadar sigara ve alkol kısıtlamasının altından bir şey çıkacağı belliydi.

  ay bizde uzay eriği var, bir lezzetli bir lezzetli. yerseniz. *

  edit: haber eroinmiş ben esrar diye okudum, düşündüm. zira bu kadar ciddi olacağına kendimi inandıramadım. bu entry burada kalsın.
 • o kadar eroin yakalandı, üstüne oooh ooh yazıldı. ne olacaktı ya? yakılacak mıydı onca nimet? yallah evropa'ya. evropa olmazsa gelecek yıl bu vakitler, okullar açıldığında ilkokul önlerinde bile torbacıları görürüz evvelallah. daha önce de oynamıştık ya bu tiyatroyu
 • ülkeyi sauron mu yönetiyor, escobar mı, oturan boğa mı belli değil. şu an 100 gram saygınlıgımız kaldıysa 1919-2002 arasının primini yiyoruz.

  millet ilk kez polis var kaçın diye sokaklarda bağırarak kaçıştı gezide, katledildi, menemen'den bin beter gerici olaylar ana akım medyada alkışlanır oldu, oğlu ehliyetsiz cinayet işledi 1 gün kalmadı içerde, damadı 128 milyar götürdü diyorlar hop kim nereye götürüyor halkın parasını diyen yok. bizzat yeğeni 50 kilo uyuşturucu ile yakalanıp salındı. şimdi 100 kilo gibi bir eroinden bahsediliyor kimse elini kolunu sallayarak götüremez o malı değil akp'li isterse demokrat partiden olsun. silah kaçakçılığından tut, kara para aklamaya, işlenmedik suç, ülkenin satılmayan hiç bir şeyi, rüşvetin yolsuzluğun olmadığı tek bir kurumu kalmadı. osmanlının da zulmü meşhurdu valiler anadoluyu soyar, yapilan savaşlardan hiç bir pay vermez ama asker lazımsa hemen anadoluya koşardı yine.

  fransızlar en azından kendi reformlarini yapacak kadar cesur ve bir o kadar da aç idiler ama artık onlar kazandıkları hakları ne krala ne papazlara verirler, bizdeyse nimet gibi başımıza indi, kıymetinin olmamasının sebebi buydu.

  mezarında huzur bulmasın kenan'la, turgut başlattı bütün bu kaosu hengameyi. çiller'i, yılmaz'ı da koltuğa geçince kendilerini sezar, kleopatra falan sandılar. eli temiz olan 3-5 kişiyi de temizleyince meydan orklara kaldı.

  tabi sizde izlediniz filmi, sonunda kinden kızarmış gözünün feri sönüyor sauron'un.

  bu girdiye dava açacaksan uğraşma sauron dışında ki herşey internette her yerde açık açık var zaten.
 • koskoca ülkenin imajını haydut devlet seviyesine düşürdüler.

  cinayet işler, intihar süsü verirler;
  devleti soyarlar;
  islamcı terör örgütlerine silah desteği verirler;
  uyuşturucu pazarlarlar...

  atatürk'ün gençliğe hitabesi'ndeki dahili bedhahlar tam da bunlar oluyor.
 • ülkemizi yurtdışında temsil eden kişinin yakalanması olayıdır.

  türkiye’nin yurtdışındaki itibarının nasıl ayaklar altına alındığına bir örnektir.
 • mali arap faikten almistir.
 • muhtemelen ihbar vardı. ihbar olmasa hiç bir gümrük muhafaza memuru diplomatın aracını x-ray’ a atmaya götü yemez. biri al bunu götür biz koruyacaz seni dedi. arkasından ihbar edip yakalattı.
 • başıma bir şey gelmeyecekse yalan haberdir.

  diplomatlar aranamaz bildiğim kadarıyla.

  eger diplomat belgesi varsa sınırı kontrolsüz geçer.

  edit: @kotler isimli yazar arkadaş açıklamış:

  "diplomatik dokunulmazlık yasa dışı faaliyet yapma özgürlüğünü vermez. eğer yasa dışı faaliyet yapacağını gösteren delil ya da şikayet varsa şahıs aranabilir ya da gözaltına alınabilir."

  edit2: @vitali daraselia arkadaş yazmış:
  diplomat diplomatik kargo vs. taşıyorsa sınırda veya havalimanında sadece o kargo aranmaz, yoksa diplomat her yerden her şeyi valizine doldurup istediği yere istediği zaman gidemez. görev yaptığı yani kabul eden ülkedeki dokunulmazlığı da viyana sözleşmesine dayanır, keyfi şekilde alıkoyulma, gözaltına alınma vb. durumlar olmaz ama cana kast etmişse, hırsızlık yapmışsa kabul eden ülke makamlarının gönderen ülke makamlarıyla diyaloğuna bağlı olarak alınır, sorgulanır hatta hapis de edilir. hülasa, diplomat dokunulmazdır zannı yanlıştır.
 • temsil gibi temsil

  boku çıkan ülkenin diplomatı gülle mi yakalanacaktı