şükela:  tümü | bugün
  • 100 liralık usb type-c dönüştürücünün, ayıptır söylemesi 8 bin liralık macbook pro'nun wifi bağlantısını parazitleyerek kesmesi durumu.

adamlar usb dönüştürücüye folyo falan sarıp çözüm diye paylaşmışlar. neden olduğunu bilmiyorum ama sarıyorum diyor bir de kamil.

arkadaşlar ben yazılımcıyım diye aldım bu bilgisayarı. react native kasarım dedim, sağlıklı ortam, stabil bilgisayar dedim ama amına kodumun bilgisayarına usb takmak için yanımızda taşıdığımız dönüştürücüyü geçtim, taktığım gibi interneti kesti.

neymiş efendim adaptör bilgisayardan biraz uzak olacakmış, kabloya folyo saracakmışız, götümüzü parmaklayıp powera öyle basacakmışız. şimdi bazı keko kardeşlerim çıkıp; at buluta kafan rahat, istediğini gidip alırsın diyecek ama kardeşlerim bu ne biçim bir düzendir. data transferi için kullanmıyorum ki sadece bunu birader ben.

bluetooth aygıtları için diğer çözüm de interneti 2.5 ghz bandında değil 5 ghz bandında kullanmanız. 2.4 ghz bandını bluetooth kullanıyormuş.*

şimdi mutfaktan folyo alıp kollarıma dolamaya gidiyorum.

edit: hot fix.
  • iyiymiş
  • (bkz: ben buna gülüyorum ya)

üst kalite dizüstü bilgisayar problemi.**
  • çok değil, 1 liralık teknoloji kullansalarmış sorun olmayacakmış.

bluetooth 2.5ghz de olabilir ama tdm diye birşeyden haberleri yok mu acaba? aynı kanalda çalışan başka bir wifi sinyaliyle karşılaşınca ne yapacakmışız?